5 patarimai, kaip rūpintis savo plaukais

Ilgi ir švelnūs, tarsi šilkiniai plaukai – galingas grožio ginklas, prieš kurį stipriosios lyties atstovams tikrai nelengva atsilaikyti. Tik pasidžiaugti šiuo ginklu gali toli gražu ne kiekviena moteris, o kalta dėl to ne visuomet aplinka! Įsidėmėk keletą dalykų, kuriuos turėtum žinoti apie savo plaukų priežiūrą.

Pagrindinės dvi problemos, su kuriomis susiduria ilgaplaukės - tai skilinėjantys plaukų galiukai (moksliškai tai vadinama Trichoptilioze) ir mišri plaukų struktūra. Dauguma moterų pastebi, kad ties šaknimis jų plaukai yra riebalūs, o galiukuose – išsausėję. Paaiškinti šią problemą visai nesudėtinga: galvos oda išskiria riebalus, kurie maitina ir apsaugo plaukus nuo išsausėjimo, tačiau ši natūrali apsauga veikia tik kokius pirmus 8-10 plaukų cm., o visa likusi plaukų dalis nuolatos sausėja. Ši priežastis paaiškina ir pirmąją problemą – išsausėję plaukų galiukai skilinėja ir trupa.

Nuolatinis plaukų galiukų pakirpimas padės išspręsti šią problemą, tačiau tai tėra išorinė priemonė, nepašalinanti priežasties. Jei nori turėti sveikus ir žvilgančius plaukus, teks padirbėti sistemiškai.

Kas kiek laiko reikėtų plauti plaukus?

Kartais atrodo, kad šis klausimas – tiesiog neišsprendžiamas. Vienos nesustodamos tvirtina, kad nuo dažno plovimo plaukai tik dar labiau riebaluojasi, kitos pasisako už tai, kad plaukų trinkimas turėtų būti kasdienė procedūra. Mūsų nuomone plaukus reikia plauti tuomet, kai jie susipurvina ir nebegražiai atrodo. Ir visai nesvarbu, ar tai nutinka po dienos, po dviejų ar po savaitės.

Kokį šampūną rinktis ilgiems plaukams?

Jei plaukus plauni dažnai, rekomenduojame rinktis specialų šampūną su nuoroda „dažnam naudojimui“, kuriame bus reikiamos drėkinančių ir maitinančių maistinių medžiagų proporcijos. Kitas galimas variantas – specialus ilgų plaukų šampūnas, praturtintas vandenyje tirpiu silikonu, kuris sulygina plauko paviršių ir grąžina blizgesį. Tik tokio šampūno geriau nenaudoti nuolatos, nes plaukas prie silikono „pripranta“. Plaukai turėtų būti plaunami šiltu, bet jokiu būdu ne karštu vandeniu (karštis skatina riebalų išsiskyrimą). O jei nori plaukus sustiprinti – gali praskalauti juos žolelių užpilu (ramunėlių, dilgėlių, šalavijų). Na, o pabaigai rekomenduojama aplieti plaukus šaltu vandeniu. Šilumos ir šalčio kontrastas puikiai stimuliuoja kraujotaką, taigi pagerina plauko folikulo mitybą. Be to, tai padės subalansuoti riebalinių liaukų veiklą!

Kaip natūraliai džiovinti plaukus?

Drėgni plaukai yra labai trapūs, todėl sausinti juos reikia ne trinant, o lengvai suspausdžiant rankšluosčiu, pradedant nuo viršaus ir judant link apačios. Po to tą patį reikia padaryti su šilkine skarele, kuri padės sulyginti pasišiaušusį plauko paviršių.

Kokį feną pasirinkti ir kaip džiovinti, kad plaukai kuo mažiau nukentėtų?

Būtų gerai, jei plaukai galėtų džiūti natūraliai. Deja, tam reikia laiko, kurio dažniausiai trūksta. Nepagailėk pinigų ir įsigyk kokybišką feną su reguliuojama temperatūra ir jonizavimo funkcija, kuri padeda nuo plaukų elektrinimosi. Atstumas tarp plaukų ir feno turėtų būti ne mažesnis, nei 20 centimetrų, o oro srovė – šilta, bet jokiu būdu ne karšta.

Kaip plaukus šukuoti, tiesinti ir garbanoti?

Ilgi plaukai šukuojami nuo galiukų, palaipsniui kylant į viršų, kol pasiekiamos šaknys! Jei pradėsi iš karto nuo šaknų, plaukai velsis, pešis ir bus pažeisti. Jei mėgsti tiesinti savo plaukus, tiesiog privalai įsigyti tiesintuvą su keramikine danga. Keramika ne taip stipriai įkaista kaip metalas, todėl plaukas mažiau pažeidžiamas. Jei nori garbanų, susuk pusiau sausus plaukus ant minkštų suktukų - taip plaukus traumuosi minimaliai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis