Kaip neperlenkti lazdos?

Nelengva ir priderinti tinkančius aksesuarus – juk visada norisi atrodyti gražiai. Vis dėlto vaikštinėjant po miestąar leidžiant pertrauką lauke, akys dažnai nukrypsta į… na, švelniai tariant, neestetiškai apsirengusias merginas – kaip bebūtų keista, vaikinai ne taip dažnai nukrypsta „į šalį“.Žinoma, visi turime savitą stilių, bet esti keletas auksinių taisyklių, kurias turėtų žinoti visi be išimčių: ir kad patys gerai jaustųsi, ir kad negirdėtų pašaipių replikų ar kikenimo praėjus pro šalį.Taigi svarbiausių taisyklių sąrašas, kurį derėtų pasikabinti prie veidrodžio ir kiekvieną rytą atidžiai patikrinti, ar atitinki kiekvieną punktą.

Drabužiai visada turi būti švarūs, išlyginti ir tvarkingiPasitaiko, kad jau bėgi pro duris ir dar tikiesi išgerti paskutinį lašą garuojančios skanios kavutės, bet… na, kaip sakoma: „per barzdą varvėjo, burnoj neturėjau“.Manai, mažytės dėmelės ant megztinio niekas nepastebės. Klaidinga nuomonė, nes net ir menkiausia dėmė pastebima, o nešvarūs drabužiai ne tik atrodo negražiai, bet ir byloja keletą neigiamų dalykų apie patį žmogų.Nepatingėk persirengt ir nepabijok kelias minutes pavėluoti, nes papras čiausiai nedera eiti iš namų apsivilkus dėmėtais ir nešvariais drabužiais.Nesivilk per mažų drabužiųŽinoma, smagu įlįsti į vienu ar keliais dydžiais mažesnį drabužėlį, bet jei jis tau akivaizdžiai netinka, pasitenkink savo dydžio rūbais.

Baisu, kai iš džinsų iškrenta pilvas, palaidinė taip spaudžia, kad net plyšta per siūles, švarko rankovės per trumpos, o megztinio pečiai guli ne ties pečiais, o visai šalia kaklo.Diržu reikia susiveržti tik tiek, kad nekristų kelnės o ne tiek, kiek įmanoma. Gražu, kai palaidinė aptempta, bet tik ne tada, kai išryškina viršutinės kūno dalies trūkumus.Nebūk „vaikščiojanti vaivorykštė“Jei klasikinės – juoda, balta, pilka spalvos – jau atsibodo ir tau atrodo pernelyg niūriai, nešiok ryškių spalvų drabužius, bet atmink, kad ir spalvų turi būti su saiku.Jei ant tavęs yra daugiau nei keturios ryškios spalvos, šiek tiek keisk garderobą, kad „nešviestum“ iš tolo. Drabužių eilutę gali paryškinti masyviais papuošalais, ypač dabar, kai dideli auskarai, apyrankės ir karoliai yra „ant bangos“.Ta pati derinimo taisyklė galioja ir žaidžiant raštais. Klouniškai atrodo dryžuotos pėdkelnės, languotos kelnės ir taškuota palaidinė viename komplekte. Jei nori vilktis raštuotą drabužį, kitus drabužius rinkis vienspalvius.Renkis tik tam sezonui tinkamus drabužiusAkivaizdu, kad plonos lininės kelnės nešiojamos tik šiltuoju sezonu ir po tokiu drabužiu netinka mūvėti pėdkelnes, taigi dabar, rudenį, plonas sukneles, lininius drabužius ir panašius tik vasarą nešiojamus rūbus krauk į tolimiausią spintos galą ir neištrauk iki kitos vasaros.Avalynę – taip patOpus klausimas tiek vaikinams, tiek merginoms: jei auniesi basutes, kam tada kojinės??? Basutės nešiojamos, kai lauke šilta ir nelyja, tad kojinės tik trukdo kojoms kvėpuoti. Net ir pėdutės – trumpos nailoninės kojinytės – neatrodo dailiai su atviromis basutėmis, tad, jei nėra būtinybės, apsieik be jų.

Avėdama mokasinus nesimauk medvilninių kojinių, nebent kūno spalvos nailonines kojinaites.Nesivaikyk etikečiųEini gatve ir stebiesi – iš kurgi lietuviai turi tiek pinigų, kad gali sau leisti pirkti garsiausių ir brangiausių pasaulio madų namų drabužius bei aksesuarus? Taip ir šmėžuoja prabangių firmų pavadinimai, išrašyti „deimantais“ ar išsiuvinėti ant rankinių. Ir tik žvitresnė akis pastebi, kad tie pavadinimai užrašyti su klaidomis: ne „D&G“, o „D&C“, vietoje „NIKE“ išsiuvinėta „NICE“ ir t. t.. Jau verčiau pirkti kad ir nežinomų firmų gaminius, negu garsių vardų „padielkas“.Skirk dieninius ir vakarinius drabužiusAtviromis palaidinėmis, žinoma, gera pasipuošt, bet tik ne einant į pamokas ar paskaitas. Į universitetą ar kolegiją renkis neiššaukiančiai ir nevulgariai, tai ne tam skirta vieta.Rankinę rinkis ne tik pagal grožį, o ir pagal praktiškumą – kad tilptų sąsiuviniai ir knygos, tuo labiau, kad dabar labai madingos didžiulės rankinės – mažas rankinukas, kuriame telpa tik piniginė ir tušinukas, nepatogu, kaip ir reikalingus konspektus bei literatūrą nešiotis lagaminuke ar aplanke.

Makiažą taip pat reikėtų derintiJei į klubą ar vakarėlį dažaisi daug, eidama į paskaitas kosmetiką pataupyk, nes dienos metu neestetiškai atrodo sidabro spalvos lūpos ir žydros spalvos šešėliai.Ir dar – daug gražiau atrodo sutvarkyti nelakuoti nagai, nei nulakuoti netvarkingai ar nutrupėjusiu nagų laku. Visur, kur eini, pasiimk ir nagų lako, kokiu tuo metu esi nusilakavus nagus, buteliuką – jis juk neužima daug vietos ir prireikus visada galėsi paslėpti manikiūro trūkumus.Vienas baisiausių dalykų – purvinos panagės. Net jei savaitgalį kaime ravėjai daržą, vėlai grįžai ir nespėjai susitvarkyti nagų, kitą rytą paaukok kelias minutes saldaus miego, kad atrodytum tvarkingai.Tas pats, beje, galioja ir plaukams. Būna, kad neišgirsti žadintuvo ir nespėji įlįsti į dušą. Neik iš namų nepasiruošus – persirišk plaukus skarele, kad uždengtų plaukų šaknis.

Šias taisykles reikia įsiminti norint atrodyti estetiškai ir stilingai. Vertėtų nepamiršti, kad atrodyti reikia tinkamai laikui ir vietai. Be to, viena svarbiausių čia nepaminėtų taisyklių: drabužis neturi užgožti asmenybės, atvirkščiai, turi padėti ją atskleisti.Jei dievini sportą – nesikankink avėdama aukštakulnius, rinkis sportinius batelius, jei pati dekoruoji drabužius – nebijok jų dėvėti, juk tokių daugiau niekas neturi!Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis