Keisti įstatymai: juoktis ar verkti?

Kai kurie įstatymai vieniems kelia pyktį, kitiems isteriją (na kaip tas apie alkoholio reklamos draudimą per krepšinio varžybas), o dar kiti juos tiesiog ima ir užrašo, kad visi pasijuoktų. Būtent tai ir padarė DELFI Gatvė – surinkome kvailiausius pasaulio įstatymus.

Kodėl jie vis dar galioja?

Šiame straipsnyje pateikiami įstatymai, kurie buvo priimti dar prieš keletą šimtų metų ar dar seniau, tačiau dėl kažkokių priežasčių, jie nebuvo panaikinti, todėl formaliai - vis dar galioja.

Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje egzistuoja daugiau nei 4 tūkstančių viešųjų ir bendrųjų teisės aktų, 11 tūkstančių vietinių įstatymų ir 13 tūkstančių privačių aktų, kurie sukurti prieš 1801 metus ir vis dar išlikę įstatų knygose.

Įdomu, kas juos žino, sergsti jų laikymąsi ar bent studijuoja…

Šiais pasenusiais įstatymais stengiamasi atsikratyti, tačiau dėl ilgų biurokratinių procendūrų tokių įstatymų panaikinimas užtrunka. Didžioji Britanija per beveik penkiasdešimt metų sugebėjo atsikratyti tik dviejų tūkstančių tokių “senienų”.

Tarp visų pasaulio šalių, pagal „keistųjų įstatymų“ skaičių, pirmauja svajonių šalis - Jungtinės Amerikos Valstijos. Tokį didelį šių įstatymų skaičių sąlygoja tai, jog kiekviena Amerikos valstija nepriklausomai nuo centrinės valdžios turėjo galimybę leisti įstatymus.

Tačiau nereikėtų manyti, kad kitos pasaulio šalys neturi tokių įstatymų „spragų“…

Didžioji Britanija

Jei kada sumanysite aplankyti Parlamento rūmus Didžiojoje Britanijoje – pasitikrinkite sveikatą, nes ten mirti vis dar yra draudžiama. Taip bandoma apsisaugoti nuo valstybinės reikšmės laidotuvių, kurios būtų privalomos, jei žmogus mirtų Parlamento rūmuose. Taip pat parlamente negalima dėvėti šarvų...

Anglijoje net nemėginkite šaudyti iš patrankos, kai esate visai šalia namų, nes tai sankcionuojama baudomis.

Tiesa, kai kurios baudos gali būti apskaičiuotos pagal dabartinį pinigų kursą, todėl geriau nerizikuokite, nes tai gali labai pratuštinti jūsų kišenes.

Londone važinėjantys taksi automobilių vairuotojai turi mašinoje vežiotis šieno ir avižų, o tie, kurie norėtų vadelioti gyvulius gatvėmis nuo 10 iki 17 val. turėtų gauti policininko leidimą.

Draudžiama mylėtis dviem suaugusiems vyrams (homoseksualams) tame pačiame name, kuriame mylisi ir trečias. Šis įstatymas buvo priimtas XVI a. Po to, kai viešnamiuose kildavo daug triukšmo dėl gėjų, mazochistų ir kitų žmonių išsišokimų.

Vis dar egzistuoja ne tik keistų draudimų, tačiau ir nė kiek ne prastesnių leidimų ir prievolių. Pavyzdžiui:

kiekviena nėščia moteris turi teisę „nusilengvinti” bet kurioje vietoje – netgi į policininko kepurę, jei ji to pareikalaus.

O jei vyras pajunta norą nusišlapinti visiems matant, jis gali tai daryti, jei taikys į būtinai priekinį savo automobilio ratą ir dešine ranka laikysis už automobilio.

Daugelis anglų linksmai pasijuoktų išgirdę, jog, atsižvelgiant į įstatymus, Anglijoje visi vyrai nuo 14 metų privalo kasdien po dvi valandas treniruotis šaudyti iš lanko.

JAV

Įstatymų – „perliukų“ daugiausia yra JAV įstatymuose.

Majamyje uždrausta viešai imituoti gyvūną, o Tenesio valstijoje draudžiama vairuoti mašiną miegant. Transporto eismu rūpinasi ir Kalifornijos valstija... Ten draudžiama mašiną vairuoti moterims, kurios dėvi vien chalatą.

Švaros gerbėjai Kentukio valstijoje įstatymiškai įteisino tai, kad kiekvienas žmogus bent vieną kartą per metus turi nusimaudyti. Konektikuto valstijoje draudžiami mielės ryšiai ir ypač meilės laiškai tarp vaikino ir merginos, kurių santykiams prieštarauja tėvai.

Vašingtono valstijoje neleidžiama nešiotis paslėpto ginklo, kurio ilgis yra šešios pėdos (beveik du metrai).

1925 metais priimtas įstatymas Kalifornijoje draudžia šokant kraipytis, o Jutos valstijoje, jaudinantis dėl ištvirkavimo, buvo priimtas įstatymas, kad tarp šokančios poros turi matytis dienos šviesos ruožas.

Mičigane susituokusios poros turi gyventi vienoje vietoje, nes kitaip jos bus uždarytos į kalėjimą.

Pasaulyje...

Singapūre draudžiamas šokinėjimas guma pririšta prie kojų (bungee-jumping).

Gėjams apskritai draudžiama gyventi Singapūre, o oralinis seksas draudžiamas, nebent jis naudojamas kaip „įžanga" į lytinį aktą.

Australijoje kalėjimas iki gyvos galvos reiškia bausmę, kuri truks 25 metus.

Danijoje mėginti bėgti iš kalėjimo nelaikoma nusikaltimu, tačiau, jei būsite pagautas, teks atitarnauti likusį laiką. Danijoje maitinimo įstaiga negali pateikti sąskaitos, tol, kol klientas nesijaučia „sotus".

Restoranai negali reikalauti mokesčio už vandens stiklinę, nebent į ją įeina citrinos gabaliukas ar ledas.

Izraelyje paaiškėjus, kad penkerius metus turėjote nelegalią radijo stotį, ji taps legali. Izraelyje negalima maitinti gyvūnų viešose vietose. Taip pat draudžiama vesti lokius į paplūdimį.

Švedijoje prostitucija yra uždrausta, tačiau naudotis prostitučių paslaugomis - legalu. Nusipirkus sklypą jums priklausys tik pusė metro žemės visa kita - valstybės nuosavybė.

Kanadoje negalima laistyti vejos, kai lyja. Draudžiama sukti į dešinę, degant raudonam šviesoforo signalui. Negalima susimokėti už daiktą 50 centų vien tik po centą.

Kinijoje vairuotojai, kurie sustoja prie pėsčiųjų perėjų su galingus variklius turinčiais automobiliais ir spaudo akseleratorių, gali gauti 5 juanų baudą arba įspėjimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis