Robotų karta (video)

Robo muzika, robo mašina, robo žaislai, robo kariai – robotai vis aktyviau pritaikomi įvairiose gyvenimo srityse. Dalis jų ,,pavaduoja“ žmones, palengvina jų darbus. Kiti – praktinės naudos neturi, jie sukonstruoti tiesiog tam, kad žmonės aiktelėtų iš nuostabos. Jei robotai tau vis dar atrodo svetimi, pažvelk, koks gyvenimas būtų robo stiliumi.

Kaip muzikuoja robotai?

Kokiame koncerte mielai apsilankytų robo style prijaučiantis žmogus? Šių metų balandį per pasaulį praskriejo žinia apie naują išradimą - robotą dirigentą.

Baltas Hondos robotukas sugebėjo diriguoti visam Detroito simfoniam orkestrui. Jis taip pat pravedė muzikos pamoką studentams, teigiama world.honda.com.

Gal po kelių metų simfonininiame koncerte pasirodys ir robotai muzikantai, o žmonės mėgausis gyvai atliekama negyvų muzikantų muzika?

Ne simfoniniame orkestre, tačiau roko grupėje ,,Captured! By robots” robotai jau groja: pučiamaisiais, gitaromis, mušamaisiais... Amerikiečių grupė koncerų lankytojus stebina ir neįprasta robotų išvaidza, pavyzdžiui, pučiamaisiais groja nupjautagalviai robotai. Tiesa būrelis robotų scenoje šėlsta su vienu vaikinu.

Kaip vienas vaikinas ,,susigroja“ su robotais? Kiekvienas yra užprogramuotas groti tam tikrą melodiją. Tad tokie muzikantai net patikimesni už žmones. Jie nepamiršta natų ir akordų, teigiama robostyle.com.Tačiau yra ir dar ,,gudresnių“ robotų muzikantų, kurie nėra užprogramuoti, o geba improvizuoti. Pavyzdys - japonų smuikinkei virtuozei Mari Kimurai akomponavę robotai. Jie reagavo į jos muziką ir grojo improvizuotas partijas skleisdami keturių gitarų garsus.

Robotai kare

Robotų karių kūrėjams atrodo, kad geriau karo lauke prarasti negyvas mašinas nei gyvus žmones. Tačiau iškyla grėsmė, kad robotai gali būti perprogramuoti (pvz. teroristų) ir pradėti kovą prieš pačius jų kūrėjus, teigiama robostyle.com. O su nesuvaldomais robotais derybų nepravesi...

Tinklalapis irobot.com pristato jau naudojamus karo robotus ir jų atliekamas misijas. Robotas ,,Bomb Disposal“ atranda sprogmenis ir juos neutraziluoja. Taip pat naudojami robotai – snaiperių pagalbininkai. Jie nustato, ar pastate slapstosi karių, yra karinių mašinų.

Robotas žvalgybininkas įvertina pavojingas, sunkiai prieinamas vietas, tiesiogiai transliuodamas filmuotą medžiagą savo gyviesiams kolegoms. Kitas robotas tiria oro sudėtį: prireikus atpažintų radiaciją ir kitus mirtinai pavojingus toksinus.

O kad kariams netektų dieną naktį budėti prie savo stovyklavietės, speciali mašina - sargybinis stebi aplinką, filsuoja net menkiausius priešų judesius.

Robotai – geriausi vaikų bičiuliai

Vaikų žaislai robotai - ne naujiena, tačiau jie tampa vis tobulesni, įdomesni, išmoksta vis daugiau benravimo su vaikais ypatumų.

Naujas pakaitalas gyviems šuniukams, katytėms, žiurkėnams – robo dinozauras. Žaislo kūrėjai sako, jog į šį dinozauriuką reikia žiūrėti kaip į tikrą bičiulį, o ne į mechanizuotą išradimą.

Robotuko dydis kaip katės, jis reaguoja į kutenimą, apkabinimą, supranta kalbą. Šis ,,draugelis“ gali pyktelti, o jei yra patenkintas - užsnūsti ant kelių ar su vaiku pažaisti virvės traukimą, teigiama ebpublishing.com .

Kitas mielas robotukas – jūrų kiaulytė Gupi. Ji gali atlikti visus fizinius manevrus, kaip ir gyvas keturkojis. Ją reikia šerti specialia morka, ji reaguoja į kitus Gupius, dalinasi su jais maistu ir pan.

Tačiau šauniausias dalykas – kiaulytė pati susitvarko savo gyvenamąjį namelį, pasakoja iwantoneofthose.com. Taigi, nėra nemalonaus kvapo, nereikia tikrų morkų, o atskirti nuo gyvos jūrų kiaulytės ne taip paprasta.

Bet ar žaidimas su mechaniniais padarėliais vaikus išmoko, kaip rūpintis tikrą širdutę turinčiais gyvūnais?

Robotams iki žmogaus tik žingsnelis

Robotų kūrėjai vis sėkmingiau kuria robotus – žmonių antrininkus. robotės Nexi kūrėjai siekė pagaminti tokį robotą, kuris būtų visavertis žmogaus partneris, taptų tos pačios socialinės grupės atstovu.

Nexi gali keisti veido mimikas, girdėti, matyti, judėti, bendrauti. Greitai robotai gali tepti ne tik žmonių pagalbininkais, bet ir kolegomis, teigiama industryweek.com.Kiek aptingsim?

Nenumaldomai spartėjant gyvenimo tempui, kuriama vis daugiau robotų, kurie padeda tvarkyti buitį. Tik ar robotų pagalba nepadarys žmonių visiškais tinginiais?

Tobulas šeimininkių pagalbininkas - robotas indų plovėjas. Į indaplovę indus dar tenka ir sudėti, o šis robotas padaro viską: su savo rankomis surenka nešvarius puodelius, lėkštes, išmeta maisto likučius ir išplauna indus. Turėdama tokį robotą, šeimininkė gali net neprisiliesti prie nešvarių lėkščių.

robostyle.com tinklalapis pristato dar tobulinamą robotą - senelių slaugytoją, galintį pakelti žmogų, paguldyti jį į lovą ir pan. Taip pat kuriamas robotas, pagal pageidavimus darantis kavą, antnešantis ją tiesiai į lovą. Žmogui tuomet net netenka atsiplėšti nuo televizoriaus.

Robotas transformeris

Šis japonų išradimas kaip iš fantastinio filmo, tiegia robostyle.com. Tai - robotas transformeris.

Įsivaizduokite universalų automobilį: kai nori - veža, o prireikus gali transformuotis į robotą, ,,atsistoti ant dviejų kojų“ ir vaikščioti. Šis transformeris dar turėtų gerokai ūgtelti iki tikro automobilio. Tačiau matant šį transformerį jau galime įsivaizduoti, kaip žmogės lakioja mašinomis - robotais.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis