Blogai nuotaikai - ne

Esi suirzęs be jokios priežasties? Galėtum kitą žmogų išdėti į šuns dienas? Kunkuliuoji iš pykčio? Liaudiškai tariant, išlipai ne ta koja iš lovos. Nesikrimsk, tokia būsena kartais aplanko kiekvieną iš mūsų. Svarbu tik žinoti, kaip su ja kovoti.

Pateiksime keletą tikrai nesunkių, malonių ir svarbiausia veiksmingų būdų, praversiančių grumtynėse su bloga nuotaika. Taigi, skelbiame kovą surūgimui be priežasties.

Gera savijauta už dyką

Pirmiausi, vos tik pajusi, jog artėja pykčio priepuolis, pradėk giliai kvėpuoti. Kaip teigia quickandsimple.com, neseniai atlikti tyrimai atskleidė, jog bent 10 minučių per dieną paskyrus lėtam bei giliam kvėpavimui, sumažėja kraujo spaudimas.

Tada organizmas gauna tokį deguonies kiekį, kad galėtų funkcionuoti palankiausiu rėžimu. Yra ir dar vienas „pliusas“. Visa tai nieko nekainuoja ir galima atlikti bet kur. Gali giliai kvėpuoti susitikime su draugais arba važiuodamas visuomeniniu transportu.

Stebuklingoji plytelė

Dalis žmonių susinervinę puola ryti maistą, tačiau užtektų vienintelio produkto, kuris kaip mat pakelia nuotaiką. Tai šokoladas.

Pasak usaweekend.com, Velso universiteto (D.Britanija) psichologas Davidas Bentonas šį saldumyną vadina vienu labiausiai nuotaiką stimuliuojančių produktų.

Pasirodo, šokolade yra ne tik seratoniną (laimės hormoną) išskiriančio cukraus ir psichiką raminančių riebalų, bet ir kitų komponentų, veikiančių už nuotaiką atsakingus smegenų centrus.

Valgyk kaip japonas

Vengdamas vieno maisto produkto, rizikuoji amžinai būti bambekliu ir net susirgti depresija. Tai žuvis. Pastebėta, jog kuo daugiau žmogus vartoja žuvies, tuo rečiau jis vaikšto „lyg žemę pardavęs“.

Suši ir kitais kulinariniais šedevrais iš žuvies garsėjanti šalis, Japonija, laikoma viena „laimingiausių“ šalių. Priežastis - Omega – 3 rūgštis. Pastaroji skatina nuotaiką gerinančius procesus smegenyse.

Trumpa siesta po pietų

Nesitikėk, jog dirbdamas arba besimokydamas be pertraukų, vien tik valgydamas žuvį ir šokoladą, būsi laimingas.

JAV įsikūręs „Nacionalinis miego fondas“ pataria numigti kasdien 10 minučių po pietų. Šio fondo tyrėjai išsiaiškino, kad tokia miego trukmė ne tik praskaidrina nuotaiką, bet ir sustiprina vadinamąją kognityvinę funkciją (gebėjimą gauti ir apdoroti informaciją).

Tiesa, jei nusmigsi vos 5 minutėms arba užtęsi voliojimąsi lovoje iki pusvalandžio, jokio teigiamo efekto nesulauksi. 10 minučių yra tikras aukso viduriukas.

Mėgaukis saule ir grynu oru

Vis dar esi toks piktas, kad norisi trenkti durimis ir eiti kur akys mato? Tai ko stabdai? Taip ir daryk! Grynas oras ir natūrali saulės šviesa - tik į naudą.

Saulė skatiną vitamino D gamybą organizme. Pakanka 10 – 20 minučių, kad dingtų minėtojo vitamino trūkumas. Socyberty.com tvirtinimu, kai kurie mokslininkai linkę sieti depresiją su mažu vitamino D kiekiu.

Na, o vaiksčiojimas gatve, upės pakrante ar parku ne tik nuramins emocijas, bet ir praplės akiratį. Galbūt bevaikščiodamas sutiksi seniai matytą draugą ar tapsi neįprasto įvykio liudininku?

Darbas laimę neša

Jei aplinkybės visgi neleidžia nerūpestingai išrūkti į atvirą erdvę, nenusimink. Imkis bet kokio darbo.

Giotenburgo universiteto (Švedija) tyrėjai išsiaiškino, kad sunkus darbas lemia gerą emocinę savijautą. Šį teiginį paprasta iliustruoti.

Žmogus, užsibrėžęs tikslą ir jo siekiantis kasdieniu darbu, rezultatu džiaugsis daug labiau ir ilgesnį laiką, nei tas, kuris ką nors gavo be pastangų, pavyzdžiui, laimėjo loterijoje.

Bendrauk ir linksminkis spalvotai

Kad ir ką bedarytum, visados stenkis vilkėti ryškių spalvų drabužius. Tavo garderobas gali priminti vaivorykštę. Ir tegu!

Kiekviena ryški spalva stimuliuoja chemines reakcijas ir sukelia nedidelį adrenalino pliūpsnį tavo kūne.

Pasipuošęs/-usi spalvotais drabužiais, nekiurksok tarp keturių sienų. Izoliavimasis nuo išorinio pasaulio tave tik pastūmės depresijos link. Nepaisyk to, jog esi liūdnas arba piktas.

Eik į pasimatymus ar vakarėlius kaip ir įprastai. Bendravimas su tau patinkančiais žmonėmis nustums į šalį nepasitenkinimą.

Na, o jei maloniai besišnekučiuojant su draugais ar šeimos nariais, fone dar skambės lėta klasikinė muzika, tu atsigausi dar greičiau.

Lėti muzikos garsai sulėtina širdies ir kvėpavimo ritmą bei padeda dar labiau atsipalaiduoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis