Vėžiu serganti mama pasidalino jaudinančiomis gimdymo nuotraukomis

Tai buvo intensyviausias, labiausiai bauginantis ir gražiausias mano gyvenimo momentas“, – sako Maria Crider. Floridoje gyvenanti mama kalba apie savo sūnaus gimimą po to, kai vienuoliktą nėštumo savaitę jai buvo diagnozuotas krūties vėžys. M. Crider teko iškęsti daugybę procedūrų ir chemoterapiją, o balandžio 13 dieną jai ir jos sutuoktiniui Brandonui po Cezario pjūvio operacijos Floridos moterų ligoninėje Orlande gimė sūnus.

Bonnie Hussey

„Verkiau jį pamačiusi, – sakė moteris. – Tą akimirką visi blogi dalykai dingo, pamiršau vėžį, pamiršau chemoterapiją, ir viskas, ką mačiau, buvo šis tobulas sveikas mažas berniukas ir mano vyras, su tokia meile laikantis mano ranką.“ Šią nesuvaidintą emociją įamžino gimdymų fotografė Bonnie Hussey, prisipažįstanti, kad ši fotosesija buvo viena iš labiausiai neįtikėtinų matytų patirčių.

„Kelis kartus iki tol buvau įleista į operacines, tačiau šis kartas buvo visiškai kitoks, – sakė fotografė. – Jis buvo toks ypatingas“. Išraiškingose nuotraukose galima išvysti 28 metų M. Crider prieš gimdymą ir jo metu, taip pat brangias akimirkas, kuriomis gimus sūneliui moteris dalijosi su savo vyru. Ko gero įspūdingiausiai atrodo nuotrauka, kurioje Maria ligoninės lovoje žindo Loganą, o vietoj antrosios krūties aiškiai matosi didelis randas. „Šios nuotraukos pranoksta viską, ko kada nors galėjau tikėtis, – teigia laiminga mama. – Visada jas branginsiu“.

Bonnie Hussey

Bonnie Hussey

Maria atvirai pasakoja, kaip sužinojo apie vėžį. Apsilankiusi pas medikus ji išgirdo apie užsikimšusį lataką ir kitus sveikatos sutrikimus, tačiau Maria jautė, kad tai dar ne viskas. Tą pačią dieną ji sužinojo, kad yra vienuoliktą savaitę nėščia. M. Crider su sutuoktiniu buvo apimti ekstazės, tačiau kažkas buvo ne taip. Po savaitės buvo diagnozuotas krūties vėžys. Pasaulis apsivertė aukštyn kojomis – teko svarstyti apie gydymą, tikimybę išgyventi ir netgi nėštumo nutraukimą.

„Emociškai buvo sudėtinga, nes, viena vertus, jaučiausi susijaudinusi dėl savo nėštumo, bet patyriau siaubą, sužinojusi apie vėžį, – neslepia M. Crider, taip pat auginanti penkerių metų Tristaną. – Nenorėjau gydymo, kuris kokiu nors būdu galėtų pakenkti kūdikiui, tačiau taip pat galvojau, ką darytų mano kūdikis ir mano vaikai be manęs, jei mirčiau?“

Bonnie Hussey

Bonnie Hussey

Gydytojai M. Crider sakė, kad nėštumo nutraukti nereikia. Vis dėlto, jeigu ji ryžtųsi chemoterapijai, tikimybė jam išgyventi buvo daugiausiai 40 procentų. Tad moteris priėmė sudėtingą sprendimą taikyti gydymą per antrąjį ir trečiąjį trimestrą. Kaip teigia Amerikos vėžio asociacija, kūdikiui tai pakankamai saugu.

„Nėštumas ir vėžio gydymas buvo tikri emociniai amerikietiški kalneliai, – sako ji. – Nusprendžiau iš anksto, kad noriu turėti nuotraukų.“ M. Crider aptiko B. Hussey „Facebook“ puslapį, kuriame fotografė skelbė apie dovanojamą fotosesiją. Ji nusprendė pabandyti pasinaudoti proga įamžinti savo gimdymą. „Nusiunčiau jai savo istoriją ir pasakiau, kad norėčiau laimėti, – pasakoja M. Crider. – Bonnie iš karto atsiliepė ir mums beliko paklausti savo akušerės, ar gimdymo palatoje galės būti fotografė.“

Bonnie Hussey

Bonnie Hussey

Praėjus šešioms savaitėms po Logano gimimo M. Crider liovėsi jį maitinusi krūtimi, kad jai galėtų būti taikoma radioterapija. Jos sūnus maitino donorės, geriausios jos draugės, pienu.

M. Crider baigė visą gydymo kursą ir spalio 19 dieną jai buvo atliktas kaulų skenavimas, padedantis nustatyti, ar vėžys pasitraukė. „Dabar laukiame rezultatų, – pasakoja mama. – Viskas, ką galime padaryti, tai tikėtis geriausio. Jeigu ši kelionė mane kažko išmokė, tai branginti kiekvieną akimirką, kurią turiu su savo šeima. Būtent tai ir darau.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis