Antikrizinis planas moksleiviui – taupyk!

Šiuo nelengvu Lietuvai laikotarpiu (tik neminėkime žodžio iš „K“ raidės) daugelis žmonių pradėjo galvoti, kaipgi čia sutaupius. Todėl moksleiviams, kurių kišenėse visada švilpauja vėjai, tiesiog būtina žinoti, kaip protingiau leisti savo ar tėvų uždirbtus pinigus.

Taupymas taip pat yra menas, juk suplanuoti savo išlaidas ir dar sutaupyti moka tikrai ne visi. Štai keletas patarimų tiems, kurie nori žinoti, kaip geriau išleisti pinigus:

• Į parduotuvę eik su sąrašu. Aišku, galvojate, kodėl? Juk mes jauni, tad ir be sąrašo nepamiršime, ko mums reikia. Tačiau su sąrašu mes nenusipirksime nereikalingų prekių;

• Kiekvieną mėnesį užrašinėk savo išlaidas. Tuomet galiausiai pamatysi, kur pradingo pinigai. Nepamiršk net ir smulkiausių išlaidų;

• Jei trūksta pinigų įsigyti daiktui, kurio seniai trokšti, neišleisk jų smulkmenoms. Geriau paimk seną, gerą kiaulę ir sudėk visus turimus pinigėlius. Po kurio laiko maloniai nustebsi pamatęs, kad jau gali nusipirkti seniai trokštamą daiktą;

• Prieš pirkdamas sustok ir dar kartą savęs paklausk – ar man tikrai to reikia? Ir tik tada, kai atsakymas bus tvirtas, įsigyk tą daiktą.

Taupymas kitu kampu

Jei vis dėlto sunkiai sekasi taupyti, pabandyk į tai pažvelgti kitu kampu. Sutaupyti galima ir kitaip, tačiau tam prireiks geros nuotaikos ir drąsos tai išbandyti:

• Vietoje brangios dušo želė įsigyk vaikišką muilą. Efektas tas pats, o kaina skiriasi.

• Sportas – sveikata, žinoma, jei tik brangus sporto klubas nesuryja visų tavo kišenpinigių. Vietoje jo rinkis rytinį krosą ir atsilenkimus prie radiatoriaus.

• Neįperki brangių kvepalų? Apsilankyk kosmetikos parduotuvėje ir pasinaudok mėginiais.

Taigi, nors taupyti gali būti sunku, tereikia pamėginti. Juk, kaip sakoma, - kas nerizikuoja, tas negeria... Limonado!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis