Bakterinė bomba tavo rankinėje

Ar gali nežvilgterėjusi išvardinti, kas tavo rankinėje? Taip taip – rankinėse nešiojamės puse gyvenimo: ne vien prabangių lūpų dažų, bet ir tikrą bakterinę bombą. Neutralizuok ją, kol dar nesprogo!

KENKĖJAS: aukštakulniai.
RIZIKA: kampilobakterijų sukeliamos infekcijos, salmonelės, žarninės lazdelės (E.coli). Neduokdie, jei jų pateks ant maisto.
SPRENDIMAS: visko prilimpa prie batelių pado – purvo, maisto atliekų, šlapimo, net į šuns krūvelę pasitaiko įminti. Į rankinę atsarginę batelių porą dėk tik supakuotą į atskirą maišelį.

KENKĖJAS: tamponai ir įklotai.
RIZIKA: makšties infekcijos, pavyzdžiui, pienligė.
SPRENDIMAS: laikyk šias priemones sandariai supakuotas. Jeigu jos mėtosi po visą rankinę, gali įplyšti jų apsauginė plėvelė ir tada paviršiuje pasklis aibė bakterijų. Nuo tokios higieninės priemonės gali užsikrėsti bjauria infekcija.

KENKĖJAS: plaukų šepetys.
RIZIKA: negyvi plaukai, plaukų priežiūros ir modeliavimo priemonių likučiai, purvas: šitas daiktas – bakterijų židinys. Jei šių mikroorganizmų pateks ant maisto (pavyzdžiui, rankinėje savo valandos laukiančio obuolio), infekcija beveik garantuota.
SPRENDIMAS: plaukų šepetį tiesiog privalu reguliariai valyti. Be to, stebėk, kad jis nepatektų į vieną rankinės skyrelį kartu su maistu.

KENKĖJAS: iš pakuotės išsprūdę kramtomosios gumos gabalėliai.
RIZIKA: salmonelės ir žarninės lazdelės (E.coli).
SPRENDIMAS: maistas ir drėgmė – puiki terpė bakterijoms veistis. Visą maistą tvarkingai supakuok į atskirą dėžutę ar maišelį ir tik tada dėk į rankinę.

KENKĖJAS: vaistai skausmui malšinti.
RIZIKA: jeigu tablečių pakuotė bus pažeista, vidun patekęs deguonis sumažins jų veiksmingumą.
SPRENDIMAS: nešiokis vaistus sandariai užsuktu buteliuku ar tvirta, nepažeidžiama dėžute.

KENKĖJAS: prezervatyvai.
RIZIKA: jeigu prezervatyvo pakuotė įtrūks, išdžius jį dengiantis lubrikanto sluoksnis, vadinasi, padidės plyšimo rizika.
SPRENDIMAS: laikyk juos patvarioje dėžutėje, o jei pakuotė vis tiek bus pažeista, tokiu sargiu verčiau jau nepasikliauk.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis