Grožio planas pagal mėnulį: pilnatis ir delčia (I dalis)

Mėnulis veikia ne tik mūsų nuotaikas: ištisus amžius atsižvelgdamos į jį išmintingos moterys atlikdavo grožio procedūras. Dalį šių paslapčių atskleidžiame ir tau.

PILNATIS

Kaip veikia tave. Prasidėjus pilnačiai, organizmo vanduo susitelkia kūno paviršiuje, o viduje tarsi atsiranda tuštuma, tačiau išorė spinduliuoja galingą energiją. Per didelis jos kiekis gali sukelti nervingumą, dirglumą, nemigo naktis.

Ką tu gali padaryti dėl savęs. Per pilnatį oda tampa ypač jautri, labiau linkusi į paraudimus (mat daugiau kraujo priteka į jos paviršiaus kraujagysles), todėl šiuo metu nepatartina mėgautis garinių vonelių malonumais, trinti veidą ledukais ar rinktis šveičiamąsias veido procedūras. Naudokis švelniomis odos priežiūros priemonėmis, prauskis ramunėlių, mėtų nuoviru.

Palanku apsilankyti kirpykloje – šukuosena tikrai nenuvils. Mėnulio žinovų teigimu, per pilnatį energija tiesiog liejasi per kraštus, o didžiuma neigiamos energijos nusėda plaukų galiukuose. Pakirpusi plaukus tarsi nusimesi nereikalingą naštą, o plaukams suteiksi naują kvėpavimą. Jie bus tankesni, mažiau slinks. Šią fazę gerai išsilaiko visokiausia organizmo gauta informacija. Per pilnatį dažyti plaukai ilgiau išlaiko spalvą ir blizgesį. Net šampūnų spalvai ryškinti poveikis bus ilgesnis, jei juos naudosi būtent dabar. Beje, plaukų dažyti nepatartina per menstruacijas – jie gali imti slinkti, o spalva laikysis trumpiau nei įprasta.

Per pilnatį medžiagų apykaita sulėtėja, todėl nepiktnaudžiauk riebiu, saldžiu maistu. Valgyk kuo daugiau žalumynų, o norą smaližiauti slopink negazuotu mineraliniu vandeniu ar žolelių arbata. Venk saldžių gazuotų gėrimų – per pilnatį jie itin skatina celiulitą. Antra vertus, šiuo metu organizmas ypač gerai pasisavina maisto papildus ir vitaminus.

Pilnatis smarkiai veikia mūsų emocijas. Jauti nerimą, sunku valdyti emocijas, kankina nemiga? Surenk sau atpalaiduojamąjį seansą vonioje. Prisileisk šilto vandens, įpilk stiklinę pieno, šaukštą migdolų aliejaus ir uždek keletą kvapių žvakių. Ant vokų užsidėk vėsiame vandenyje suvilgytus medvilninius akių tamponėlius. Atsipalaiduok ir pagulėk apie 15 minučių. Vėliau švelniai pasimasažuok, kad į odą įsigertų šio švelnaus mišinio. Tik nenaudok jokių kempinių ar dušo želė. Išlipusi iš vonios lengvais judesiais įtrink drėgną kūną kvapiu kremu, įsisupk į didelį rankšluostį, užpūsk žvakes ir eik tiesiai į lovą. Tu nusipelnei ramybės.

Šiltu oru (jei ne kur nors šiltuose kraštuose, tai kitą vasarą) kartu su vaikinu išbandyk raganišką ritualą: pakviesk išsimaudyti mėnulio takelyje. Jį per pilnatį gali matyti jūroje. Tokios maudynės ne tik paliks neišdildomų įspūdžių, bet ir suteiks neapsakomą ramybę sielai bei kūnui, be to, padės atsikratyti neigiamų emocijų.

DELČIA

Kaip veikia tave. Mėnuliui dylant tavo kūnas irgi pradeda trauktis. Organizmo skysčiai ima telktis kūno viduje, jautiesi laisva, nepriklausoma, energinga.

Ką tu gali padaryti dėl savęs. Per delčią tavo odai lengviausia atsikratyti visko, kas nepageidaujama. Tad sutelk visas pajėgas kovoti su spuogeliais ar inkštirais. Šiuo metu tinka ir strazdanėles bei pigmentines dėmes blukinti, ir trukdantį apgamą šalinti. Beje, per delčią atliekant procedūras mažiausia tikimybė, kad liks randų.

Tai ir geriausias metas suragėjusios odos sluoksniui šalinti. Prieš imdamasi šveisti veidą pirmiausia atverk odos poras šiltu kompresu. Užpilk keletą petražolių šakelių 250 ml verdančio vandens ir palik pusvalandį. Šiame nuovire sumirkyk servetėlę ir, užsidėjusi ant veido, palaikyk 20 minučių. Vėliau nušveisk odą švelniu šveitikliu. Pasirūpink ir kitų kūno vietų oda. Prieš lipdama į vonią išspausk į vandenį trijų citrinų sultis – bus lengviau šveisti. Nutrynusi kūną šiurkštesne kempine, išsitepk maitinamuoju kremu.

Jei ilgai atidėliojai vizitą pas odontologą, sulaukusi delčios tekina skuosk pas jį: šis laikotarpis tinkamas dantims plombuoti, dailinti ar net šalinti.

Per delčią planuok depiliaciją: pašalinti plaukai ir nukirpti nagai augs žymiai lėčiau, bus silpnesni ir plonesni. O štai į kirpyklą kojos verčiau nekelk. Apsikirpusi per delčią rizikuoji savo energiją atiduoti kirpėjui, be to, nukirpti plaukai prastai augs ir silpnės.

Gera žinia smaližėms: dylant mėnuliui organizmas ypač aktyviai degina kalorijas, tad drąsiai gali pamaloninti gomurį naujo skonio šokoladu. Tačiau per delčią ypač veiksmingos ir dietos bei iškrovos dienos. Svoris krinta kur kas greičiau nei ribojant maistą kitomis Mėnulio fazėmis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis