Kaip sutikti netikėtus svečius?

Žinoma, tuoj pat tiesti stalą! Nuo galvos skausmą keliančio klausimo „Kuo dabar čia juos pavaišinti?“ išsigelbėsi iš anksto įsigijusi tam tikrų produktų. Vardijame, kokių.

Alyvuogių. Nusipirk jų bent dviejų rūšių. Pavyzdžiui, paprastų ir įdarytų paprikomis ar riešutais. Jei atsitiktų taip, kad apie viešnagę svečiai įspės prieš keletą valandų, paprastas žaliąsias alyvuoges gali pati pamarinuoti medaus, sojos, alyvuogių aliejaus ir šviežių smulkintų bazilikų padaže. Skonis – nepakartojamas!

Alyvuogių aliejaus. Iš jo galima paruošti įvairių mirkalų, prie kurių tiks kepta duona. Pavyzdžiui, sumaišyk jį su balzaminiu actu. Arba tepamu sūriu ir prieskoninėmis žolelėmis.

Kelių rūšių sūrio. Tiks kamamberas arba brie, olandiškas, feta, tepamas. Juos galėsi lengvai ir kaip užkandžius naudoti, ir derinti su kitais produktais.

Pjaustytos dešros ar kumpio. Šiuos griežinėlius gali patiekti vienus arba derinti su sūriu, trapučiais.

Trapučių. Tinka su įvairiais mirkalais, sūriu, dešra – su viskuo. Jei trapučių neturi, supjaustyk šiaudeliais paprastos juodos duonos ir pakepink.

Graikinių riešutų. Tiks prie sūrio, į salotas ir kaip užkandis. Ne tokie įprasti kaip migdolai ar anakardžių riešutai, užtat juose gausu organizmui naudingų medžiagų. Beje, graikinius riešutus gali marinuoti drauge su žaliosiomis alyvuogėmis medaus, sojos, aliejaus ir bazilikų padaže.

Keptų tešlos krepšelių. Į juos gali krauti viską, ką tik turi: pjaustytas daržoves, konservuotus žirnelius, mišraines, padažus, salsa ir t.t. Paprasta ir puikiai atrodo. Tik rinkis keptus iš nesaldžios tešlos, jų rasi duonos gaminių skyriuose.

Šaldytų sluoksniuotos tešlos ragelių. Jų rasi maisto prekių parduotuvių šaldytų gaminių skyriuose. Laikyk šaldiklyje, o užklupus netikėtiems svečiams užtruksi tik 20 minučių iškepti gardžiai kvepančių ragelių.

Putojančio vyno. Bent vieną jo butelį visada turėk šaldytuve. Jis net netikėčiausiam vakarėliui suteiks šventiškumo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis