Seksas – vaistas nuo galvos skausmo

Ir vėl skauda galvą? Vietoj to, kad ieškotum rankinėj ar stalčiuje vaistų, geriau čiupk savo antrąją pusę ir griūk su juo į lovą. Galbūt esi viena iš tų laimingųjų, kurioms seksas – ne tik malonumas, bet ir vaistas?

Vokietijos mokslininkai nustatė, kad pusei nuo galvos skausmo kenčiančių žmonių, sumažinti skausmą padeda būtent seksas, o kas penktam jis ir visai praeina!

Miunsterio universiteto tyrime dalyvavo 400 žmonių, kelerius metus iš eilės kenčiančių nuo galvos skausmų. Mokslininkai išsiaiškino, kad 36% žmonių, kenčiančių nuo klasterinio galvos skausmo (besikartojančio ir trunkančio tam tikrą periodą) ir 60% žmonių, kenčiančių nuo migrenos, savijauta po sekso akivaizdžiai pagerėjo. Tiesa, kaip pastebėjo mokslininkai, vyrams atsikratyti galvos skausmo pavyksta lengviau, nei moterims!

Tie, kurie pajuto savijautos pagerėjimą, pasidalino dar į kelias grupeles: 29% skausmas sumažėjo šiek tiek, 51% galvos beveik nebeskaudėjo, o 19% galėjo džiaugtis iš viso dingusiu skausmu.

Sumažėjusio skausmo priežastis greičiausiai slypi endorfinuose! Mokslininkai mano, kad seksas padidina endorfinų kiekį organizme, o endrofinai – tai ne tik laimės hormonas, bet ir natūralus nuskausminamąjį poveikį turintis vaistų pakaitalas.

Tiesa, įdomu tai, kad seksas gali ne tik numalšinti, bet ir sukelti skausmą! Bent jau tokias išvadas pateikė JAV nacionalinio galvos skausmo fondas. Tyrimo duomenimis net 20% moterų ir 5% vyrų prieš orgazmą prasideda galvos skausmai, kuriuos sukelia pernelyg didelis raumenų įsitempimas ir pakilęs kraujospūdis.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis