Kokios sezoninės uogos/ vaisiai naudingi tavo grožiui?

Norėdamos tinkamai rūpintis savo grožiu, pirmiausiai turime suvokti, jog išorinio veikimo priemonės nepadės, jei nesirūpinsime procesais, vykstančiais mūsų viduje. Šį kartą apie tai, kad „esame tai, ką valgome“. Ar jau pajutai šviežių vaisių ir uogų sezono teikiamus džiaugsmus?

Vaisiai ir uogos, kaip žinia, yra vienas geriausių vitaminų užtaisų, o tuo pačiu ir išorinio grožio priežiūros produktų. Sezoninėse uogose bei vaisiuose, gausu ne tik odos ir plaukų būklę gerinančių elementų, bet ir medžiagų, padedančių tavo kūnui apsisaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio.

TAIP PAT SKAITYK: Nuotaiką gerinantys maisto produktai

* Mėlynės  – tavo jaunystės šaltinis. Šiose uogose gausu vitamino E, kuris yra kone stipriausias antioksidantas, padedantis atsinaujinti apsauginiam odos sluoksniui, skatinantis odos ląstelių regeneraciją, stabdantis raukšlių atsiradimą ir neleidžiantis odai išsausėti. Skamba kaip tobula grožio ir jaunystės formulė, ar ne?

* Braškės – uogos, prisotintos vitamino C. O šis vitaminas ypač svarbus kolageno, tavo odos apsauginio skydo, gamybos procesuose. Beje, braškių kaukės padės balinti odos patamsėjimus, netgi pigmentines dėmes.

* Avokadas – tai vaisius, prisotintas riebalų rūgštimis, kurių mūsų organizmas nesintetina, todėl privalome šių elementų gauti iš išorės. Viena iš šių rūgščių Omega–3, esančių avokaduose, stiprina tavo plaukus bei nagus, apsaugo juos nuo lūžinėjimo bei skilinėjimo.

* Arbūzai – likopeno šaltinis. Šiuo antioksidantu taip pat privalome pasirūpinti pačios, pavyzdžiui, valgydamos arbūzus, kadangi žmonių organizmas šios medžiagos pats negamina. Likopenas mažina uždegimus, taigi, padeda atsikratyti aknės bei įvairių odos paraudimų. Likopeno šaltiniams taip pat galima priskirti ir pomidorus.

* Persikai, abrikosai ir moliūgai – šiuose sezoniniuose maisto produktuose gausu retinolio (vitamino A), kuris atsakingas už negyvų odos ląstelių pasišalinimą bei jų atsinaujinimą. Trumpiau tariant, šių vaisių valgymas ir naudojimas kaukėse – tai švelnios, skaisčios ir elastingos odos receptas.

TAIP PAT SKAITYK: Kokios sultys tau labiausiai tinka? (grožiui ir sveikatai)

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis