Jauna kūrėja: naujiems dizaineriams rūpi idėja, o ne noras uždirbti kuo daugiau

Žavi ir veikli mergina Agota Mašanauskaitė sukasi skirtinguose darbuose. Ji spėja ne tik organizuoti renginius, pasirūpinti įvaizdžiu nuo-iki, bet ir plėsti savo kuriamų aksesuarų bei drabužių liniją.

Agota sako, kad reikia nebijoti ir drąsiau imtis savo veiklos. To, kas patinka, kas pakylėja ir verčia šypsotis. Juk šiais laikais turime kur kas didesnes galimybes nei kadaise, be to, žmonės linkę padėti, tereikia eiti drąsiai, kartais suklysti, bet nenukrypti nuo tikslo ir jo nepaleisti.

Kaip prasidėjo tavo kūryba?

Mano kūryba prasidėjo gana anksti, manyčiau, kaip ir dauguma to meto mergaičių vaikystėje gamindavau rūbelius lėlėms, siūdavau, ieškodavau naujų idėjų, improvizuodavau. Kiek vėliau, mokykloje pradėjau daugiau domėtis mada, iš to atsirado pirmas pasisiūtas sijonas su rankų darbo gėlių dekoracija, įvairūs papuošalai, sagės ir kita. Dažnai mėgdavau drabužius perdaryti savaip, pridėti įdomių detalių.

Ar kūryba yra pagrindinė tavo veiklos sritis?

Šiuo metu kūryba tampa vis didesne mano gyvenimo dalimi, tačiau taip pat neapleidžiu ir kitų sričių – nemažai laiko dirbau renginių organizatore, tad pasiūlymų vis dar atsiranda, gilinu žinias vizažo mene, nes tenka padirbėti multifunkcionaliai, neretai atsiranda projektų ir su Lietuvos popscenos atlikėjais, kai esu reikalinga kaip stilistė, koordinatorė ar net visažistė. Taip pat šiuo metu baigiu muzikos vadybos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Ką tau suteikia kūryba?

Kūryba – tai laisvė saviraiškai, ji suteikia pasitikėjimo, padeda atsipalaiduoti, ypatingai eskizų piešimas, kai galiu pasinerti į įvairiausius ieškojimus ir atrasti ką nors įdomaus ir naujo.

Su kokiais iššūkiais teko susidurti kuriant savo prekinį ženklą?

Kadangi ši industrija yra man nauja ir neatrasta, tad ir steigiant savo prekinį ženklą buvo nemažai niuansų, kurių nežinojau iki tol. Tačiau taip jau nutiko, kad beieškodama, kaip realizuoti savo svajonę, atsidūriau tinkamu metu, tinkamoje vietoje. Taip sakau dėl to, kad sulaukiau nemažai palaikymo ir tikėjimo tuo, ką darau iš žmonių, su kuriais susipažinau tik pradėjusi realizuoti savo kūrybą, o tai buvo išties nuostabu! Klaidų padarome visi ir daugiausia dėl nežinojimo, tad dabar galėčiau pasakyti, jog jei daryčiau viską iš pradžių, kai kuriuos dalykus daryčiau truputėlį kitaip.

Ką patartum tiems, kurie žengia pirmuosius žingsnius savo idėjų realizavimo link? Ką svarbu žinoti norint kūrybą pristatyti viešai?

Visiems kuriantiems patarčiau nebijoti ir drąsiau imtis savo veiklos, kadangi, mano manymu, šiuo metu turime nuostabią galimybę realizuoti savo idėjas tiek gamybine, tiek tiekimo prasme. Atsiranda vis daugiau prieinamų dalykų, kurių anksčiau galėjome ieškoti tik užsienyje. O pristatant savo kūrybą viešai svarbu gerai žinoti savo tikslus: kokiai auditorijai tai yra skirta, kokią pagrindinę žinutę visuomenei neša kuriamas produktas, koks grįžtamasis ryšys yra numatomas ir kaip stipriai kūryba yra svarbi pačiam kūrėjui.

"Love Yourself by A.M.", asmeninio archyv. nuotr.

Papasakok plačiau apie savo kuriamus gaminius, kokia jų idėja?

Šiuo metu mano kūriniai yra skirti jaunam ir savimi pasitikinčiam žmogui. Atsižvelgiant į mūsų tautiečiams priimtas mados tendencijas, retas kuris vyresnio amžiaus žmogus savo mėgstamą ar įprastą stilių iškeistų į naujus mados vėjus. Mano kuriami darbai yra orientuoti į tuos, kurie mėgsta įvairovę. Jų idėja – paprastumas ir minimali elegancija. Siekiu sukurti įvaizdį žmogaus, kuris nebijo išlipti iš savo komforto zonos, tačiau per daug neperžengiant tam tikrų nusistovėjusių stereotipų. Tad įsigijęs mano produkciją, žmogus jausis komfortabiliai ir maloniai, nes jis neatrodys iššaukiančiai, tačiau šiek tiek įdomiau nei įprastai.

Ar ateityje matai galimybę apsistoti tik ties kūryba?

Kūryba man yra svajonė, kurią kaskart išgyvenu iš naujo. Ateityje matau ją pirmoje vietoje savo gyvenime, nebent tą vietą bandytų užkariauti kuriama šeima.

Ką manai apie Lietuvos dizainerius ir gausiai besikuriančius naujus lietuviškus ženklus?

Džiaugiuosi, kad jų atsiranda vis daugiau ir visi jie stengiasi ne tik pavergti pirkėjus savo originaliomis idėjomis, bet ir jų kokybe. Pastebiu vis mažėjančią tendenciją į rinką veržtis prastos arba kaip mėgstame sakyti „pagaminta Kinijoje“ kokybės daiktams. Ir tai yra labai geras ženklas, kadangi jauniems dizaineriams rūpi jų idėja, o ne noras kuo daugiau uždirbti. Tarp šių dienų lietuviškų ženklų yra ir keletas tokių, kurie man labai patinka, džiaugiuosi kiekvienu jų išleidžiamu produktu.

Agota Mašanauskaitė, asmeninio archyv. nuotr.

Galbūt ateityje pristatyti ir drabužių bei aksesuarų kolekciją?

Mano galvoje jau sukasi mintys apie kitos vasaros kolekciją. Šiuo metu labai intensyviai ruošiuosi artėjančiam žiemos sezonui, žinoma, kitų metų planuose yra ir nemažos kolekcijos pristatymas, tačiau jam dar reikia subrandinti idėjas. O mano siekis yra kurti ne tik moterims ir vyrams, bet ir atrasti nišą mažiesiems. Apie aksesuarus norėčiau užsiminti tik tiek, kad su drabužių kolekcijos pristatymų ruošiuosi pristatyti ir kur kas daugiau darbų, tačiau tegul tai lieka staigmena.

"Love Yourself by A.M.", asmeninio archyv. nuotr.

Ką simbolizuoja vilko atspaudas ant tavo kuriamų palaidinių bei bodžių?

Vilkas simbolizuoja tvirtybę, unikalumą ir pasitikėjimą savimi. Šis simbolis man yra artimas ir turiu nemažai sentimentų jam. Tačiau jau ne vienas žmogus yra minėjęs, jog jam šis vilkas asocijuojasi su mūsų šalies vienu istoriniu momentu, tikriausiai suprantate kokiu...

"Love Yourself by A.M.", asmeninio archyv. nuotr.

Ar galėtum patarti, ką stilinga mergina turėtų įsidėti į lagaminą keliaudama atostogauti?

Mano nuomone stilinga mergina yra ta, kuri stilių taiko prie savęs, o ne taikosi prie stiliaus! Tad ir jos lagaminas turėtų būti prikrautas jai artimų spalvų ar tekstūrų drabužių. Šiandieninės parduotuvės teikia tokį asortimentą, iš kurio sunku išsirinkti, tad mano patarimas šiai vasarai – rinktis patogius, lengvo audinio, įdomių raštų drabužius, nebijoti eksperimentuoti spalvomis. Juk mūsų šalyje siūlomas asortimentas yra kur kas „ramesnis“ nei, pavyzdžiui, ispanų, tad ir derindamos įvairius patinkančius drabužius tikrai neprašausite, nes Lietuvos merginos turi gerą skonį!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis