10 faktų, kurių nežinojai apie „louboutinus“ ir jų dizainerį

Turbūt sunku būtu rasti nors puse žodelio negirdėjusį apie garsiuosius raudonpadžius, tai viena ryškiausių detalių, kuria išsiskiria garsaus dizainerio Christiano Louboutino kuriami bateliai. Šiandien prancūzų dizaineris Ch. Louboutinas švenčia 52 m. sukaktį, šia proga – 10 faktų apie jį ir garsiuosius batelius raudonais padais.

1. Christianas Louboutinas iš mokyklos buvo išmestas 3 kartus, sulaukęs 12 m. pabėgo iš namų, o dar po 4 metų pats metė mokslus.

2. Eskizuoti batelius Ch. Louboutinas pradėjo paauglystėje, kai būdamas 13 m. apsilankė Afrikos ir Okeanijos meno muziejuje Paryžiuje.

Labiausiai garsenybių pamėgti "Christian Louboutin" batelių modeliai (nordstrom.com, AOP, net-a-porter.com, neimanmarcus.com nuotr.)

3. Vieni labiausiai kopijuojamų „Christian Louboutin“ batelių – dekoruoti kniedėmis. Tokius mielai plagijuoja ir moteriškos, ir vyriškos avalynės gamintojai.

"Christian Louboutin" bateliai ir rankinės (nordstrom.com, AOP, neimanmarcus.com, matchesfashion.com, net-a-porter.com, AFP/Scanpix nuotr.)

4. „Christian Louboutin“ bateliai išsiskiria raudonu padu, pirmą kartą jie pasirodė 1993 m. Raudona pado spalva yra registruota „Pantone“ spalvų paletėje kodu 18-1663 TPX.

Dizaineris Christianas Louboutinas (AOP, SIPA, AP/Scanpix ir instagram.com nuotr.)

5. Louboutinus dievina daugybė garsenybių, nuo Taylor Swift, Ditos Von Teese iki Kim Kardashian ir kitų, tačiau dizaineris savo kurtų batelių nėra linkęs dovanoti. Žvaigždėms jis tik padaro šiokią tokią nuolaidą, bet veltui aukštakulnių nedalija.

Taylor Swift, Nicky Hilton, Dita Von Teese, AOP nuotr.

Blake Lively, Gwem Stefani, Mila Kunis, Monica Bellucci, AOP nuotr.

Zoe Saldana, Miranda Kerr, AOP nuotr.

6. Louboutinų pora kainuoja maždaug nuo 415 eurų (1434,57 Lt), gali siekti ir 5036 eurų (17 388,61 Lt). Pagal užsakymą siūdinti raudonpadžiai atsieis apie 3357 eurus (11 592 Lt). Žinoma, išpardavimų metu kainos gerokai mažesnės.

"Christian Louboutin" aukštakulniai (net-a-porter.com, neimanmarcus.com, AFP/Scanpix nuotr.)

7. 2011 m. dienos šviesą išvydo vyrams skirta „Christian Louboutin“ avalynės linija. Kalbama, kad idėją gaminti ir vyriškus batus pamėtėjo vienas nutikimas. Kartą klientė, kurios pėda buvo net 45 dydžio, užsisakė laisvalaikio stiliaus louboutinus. Tačiau pagal užsakymą pasiūtų batelių nenusipirko. Dizaineris nežinodamas, kur dėti tokius batus, atidavė juos savo draugei, o ši perleido sutuoktiniui, kuris Ch. Louboutino siūtus batus greitai prisijaukino. Sklando ir kitas vyriškos louboutinų linijos pradžios gandas. Dainininkas Mika kartą paprašė dizainerio, kad jam sukurtų ne vieną porą išskirtinių batelių muzikiniam turui. Nuo tada Christianas suprato, kad jo avalynės geidžia ne tik moterys, bet ir vyrai, todėl pasiraitojęs rankoves kibo prie naujų vyriškos avalynės eskizų.

The Red Sole march @etautz #LCM

A photo posted by Christian Louboutin (@louboutinworld) on


8. 2014 m. prekių ženklas „Christian Louboutin“ žengė į grožio pasaulį. Šiandien galima įsigyti dizainerio kūrybos įkvėpto nagų lako. Įprastas lako buteliukas kainuoja apie 42 eurus (145 Lt), o ypatingai papuoštas (nusagstytas kristalais, inkrustuotas briliantais) – apie 600 eurų (2072 Lt).

"Christian Louboutin" nagų lakai (nordstrom.com, AP/Scanpix, neimanmarcus.com nuotr.)

All together now! Discover your colour with #BeauteLouboutin.

Uma foto publicada por Christian Louboutin (@louboutinworld) em


9. 2011 m. „Christian Louboutin“ padavė į teismą mados namus „Yves Saint Laurent“ dėl prekių ženklo pažeidimo, neva šie neteisėtai savo gaminamų batelių padus nudažė taip pat raudona spalva. Tačiau bylą laimėjo YSL, įrodę, kad raudonai batelių padai buvo dažomi dar XVII a.

Congratulations to @Stylist_Arabia on their launch! We're proud to present issue #1. Pick up your copy today. #stylistarabia

A photo posted by Christian Louboutin (@louboutinworld) on


10. Brangiausiai kainavę „Christian Louboutin“ batai buvo kniedėmis nusagstyti raudoni ilgaauliai. Jų kaina - apie 25 180 eurų (86 943 Lt).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis