Kiek kartų gyvenime aplanko tikra meilė

Ištikimieji romantikai į šį klausimą ko gero atsakytų vienareikšmiškai: „meilė ateina tik kartą ir visam gyvenimui“. O ką apie tai sako mokslas? Pasirodo, šia tema yra atlikti tyrimai.

Didžiojoje Britanijoje atlikus dviejų tūkstančių respondentų apklausą paaiškėjo, kad vidutiniškai tikrąją meilę žmogus patiria dukart ar net tris gyvenime. Įdomus pastebėjimas: praktiškai visų respondentų bent vienas „tikros meilės“ atvejis nebuvo abipusis, o kas 10-as su partneriu gyvena ne iš meilės. 73 proc. respondentų, nepatiriantys ypatingai šiltų jausmų savo antrajai pusei, tačiau bijantys vienatvės, nesiryžta nutraukti santykių.

Atsakymai į klausimus, liečiančius tarpusavio bendravimą rodo, kad dauguma įsimylėjėlių bendrauja dažnai, iš jų 17 proc. kartu gyvena, 49 proc. susitinka kelis kartus per savaitę. 22 proc. susitinka rečiau kaip kartą per savaitę.

Beje, psichologai tvirtina, kad tikroji meilė sutinkama kur kas rečiau, nei jos pakaitalas – priklausomybė nuo meilės, kuri daugeliu savo parametrų yra meilės priešingybė. Pagrindine priklausomybės nuo meilės priežastimi psichologai įvardija tėvų meilės stoką vaikystėje. Viena pagrindinių priklausomybės išraiškų – nepasitikėjimas savimi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis