10 neįtikėtinų faktų apie sapnus

Mes neprisimename 90 % savo sapnų

Mokslininkai teigia, jog praėjus vos kelioms minutėms nuo prabudimo mes jau nebegalime atsiminti viso savo sapno, o dar po kurio laiko iš atminties išsitrina beveik visos detalės. Kaip prisiminti, ką sapnavai? Juk ne kartą įrodyta, jog sapnai mums pasufleruoja, kas yra ne taip, o kartais jų metu net kyla mokslinių idėjų. Štai keli būdai kaip įsiminti savo sapną:

Prabudusi iš karto nešok iš lovos, o kiek pasivoliok joje. Sapnai ir toliau tęs gyvenimą tokioje pusiau būdravimo būsenoje.

Atidžiai sek savo nuotaiką ir mintis, kurios atsiranda iš karto prabudus.

Užrašyk sapnus į sąsiuvinį. Kad būtų patogiau, pasidėk jį šalia lovos.

Sapnuoja absoliučiai visi

Net jei tau atrodo, kad nematai sapnų, iš tiesų paprasčiausiai jų neatsimeni. Jei tikėti sapnus tiriančiais mokslininkais, net aklas žmogus sapnuoja. Tiesa, jis savo sapnus regi kaip paveiksliukus.

Viena iš dažniausių automobilių avarijų priežasčių – miegas

Pasaulyje daugiau avarijų įvyksta dėl nuovargio (užmigus prie vairo), nei dėl girtumo ar širdies kraujagyslių ligų.

Moterims miegas dažnai sutrinka menstruacijų metu

Daugiau nei 50 % moterų skundžiasi, jog mėnesinių metu neišsimiega. Tai lengva paaiškinti: tuo metu stipriai krenta hormono progesterono kiekis, o jis yra atsakingas už raminimą.

Miego trūkumo pasekmės gali būti negrįžtamos

Jei žmogus nuolat neišsimiega, mažų mažiausiai tai gali baigtis tokiais fiziologiniais sutrikimais kaip pykinimas, regos pablogėjimas, aukštas kraujospūdis ir haliucinacijos.

Mes sapnuojame tuos žmones, kuriuos matėme

Mes negalime sau susigalvoti žmonių, kurie pasirodo mūsų sapnuose, veidų. Mes regime realiai gyvenančių žmonių, kuriuos kažkada sutikome savo gyvenime, veidus. Tiesiog mes jų neįsiminėme.

Sapne galima patirti tikras emocijas

Viena labiausiai paplitusių emocijų sapne – nerimas. Beje, sapnuodamas žmogus kur kas dažniau patiria neigiamas, o ne teigiamas emocijas. Gali būti, jog tai lemia mūsų kova su nemaloniomis mintimis bei stresu. Masačusetso universiteto (JAV) mokslininkai teigia: sapnas – labai svarbi priemonė kovai su neigiamomis emocijomis.

Sapnuojant galima patirti orgazmą

Kai mes sapnuojame seksą, galime patirti ne ką silpnesnį orgazmą nei realaus sekso metu. Tiesa, mokslininkai šio fenomeno iki galo dar neištyrė. Jie tik pastebi, jog didysis O sapno metu aplanko ir vyrus, ir moteris.

Vyrai sapnuodami dažniausiai regi kitus vyrus

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, tačiau sapnuodami vyrai dažniausiai mato būtent kitus vyrus, o ne moteris. Tiesa, tai – ne erotiniai, o agresyvūs sapnai. Moterų sapnuose vienodai lankosi abi lytys.

Vaikiški sapnai

Vaikai savęs sapnuose nemato iki 3 metų. Nuo 3 iki 8 metų jie sapnuoja kur kas daugiau košmarų nei suaugę per visą savo likusį gyvenimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis