Kelionės su draugais: kaip nesusigadinti savo atostogų

Lauki jų visus metus, todėl jos turi būti kupinos saulės ir linksmų nuotykių, bet ne pykčio ar irzulio priepuolių.

Pažvelk į praėjusių atostogų nuotraukas. Jose atrodai laiminga: krykštaudama šokinėji per bangas, palaimingu veidu tingiai tįsai paplūdimyje, fone — džiaugsmu trykštančios draugės. O gal priešingai — tu apsupta bičiulių, bet tavo žvilgsnis toks, kad, regis, tuoj visas prismeigsi prie sienos? Iš kur toks įtūžis gražią dieną! Nes vos įlipusi į lėktuvą suvokei: iš tų atostogų nieko gera nebus — tik porą savaičių trunkanti nervų krizė, be reikalo išmetei pinigus. Blogai. O viskas galėjo būti kitaip — jei iš anksto būtumėte aptarusios kai kurias lyg ir nereikšmingas smulkmenas.

Aplenk problemas
Psichologai pataria: prieš kelionę su draugėmis būtina išsiaiškinti keletą dalykų, apibrėžti tam tikras taisykles. Nes kartais net maži dalykai gali išprovokuoti konfliktą. Namie niekada nekilo ginčų, į kokią kavinę eiti ar kokiame klube savaitgalį pasiausti, o atsidūrus viename viešbučio kambaryje net klausimas, kodėl ji taip ilgai dažosi lūpas, gali sukelti migreną. Apie įvairius keistesnius įpročius neverta nė kalbėti. Štai, pavyzdžiui, tu visada vakarais įsijungi radiją — taip lengviau užmiegi. Naktį nubudusi kartais foną išjungi, kartais jis ir iki ryto birbia. O kaipgi draugė? Tikriausia ją tai nervina. Kaip tave — jos įprotis miegoti negesinant šviesos, mat ją kamuoja tamsos fobija. Jauti bręstant konfliktą? Jo išvengtumėte dar namie aptarusios savo įpročius ir paieškojusios kompromisų. Be abejo, kiekvienas nori atsipalaiduoti taip, kaip nori, bet esant su kitais tenka taikytis. Gal tau pakaktų kelių dainų prieš miegą, o draugei — blausios naktinės lemputės prie lovos?

Psichologų nuomone, viską reikia vertinti iš laiko perspektyvos. Juk kartu būsite vos keletą dienų, ne amžinai. Bet jei ir per tas dienas pasijunti tokia užknista, kad artimiausiu lėktuvu šautum namo, netylėk, pasakyk, kaip jautiesi. Gal tiek ir pakaks, kad atostogų krizė baigtųsi. Jei susitarti nepavyksta, draugė vis tiek, pavyzdžiui, nesiliauja telefonu tauškusi su Lietuvoje likusiu šviežutėliu vaikinu, palik ją ramybėje — esi didelė mergaitė, gali ir viena į paplūdimį ar ekskursiją nueiti. Pokalbiai su naujuoju vaikinu draugę dabar šildo kaitriau nei Pietų saulė, ir bent kol kas jai neįrodysi, kad yra kitaip.

Pragaras rojuje
Julija, Milda ir Laura, visos 31 metų, susipažino darželio smėlio dėžėje būdamos ketverių. Ir tapo neišskiriamos. Kol praėjusią vasarą nutarė drauge atostogauti Tenerifėje. Rojaus kampelis trejetukui virto rimtu ilgametės draugystės išbandymu. “Milda su Laura ėmė ginčytis dar nepakilus lėktuvui — susikirto, katra sėdės prie lango. Lyg kokios dešimtmetės purkštavo ir zyzė, kol galop sutarė, kad pusę kelionės vaizdais per langą gėrėsis viena, kitą pusę — kita, — pasakoja Julija. — Kad ir aš gal kokį peizažą norėčiau pamatyti, joms minčių nekilo. Bet užtat buvau labai greitai prisiminta, kai Laura suprato namie pamiršusi... pinigus. O dievai! Turėjau jai skolinti. Paskolinau, bet mano atostogų biudžetas buvo smarkiai apribotas, namie lauktuvių laukiantys šeimos nariai ir draugai liko gerokai nuskriausti. Lauros neatsakingumas mane stulbino: aukštakulnių tai ji nepamiršo — kelias poras susikrovė! O pinigai — smulkmena?! Apskritai visa kelionė buvo košmaras. Problemų kilo kiekviename žingsnyje, nuolat pykomės ir ginčijomės. Laimė, grįžusios namo susėdome ir ramiai apie viską pasikalbėjome. Dabar vėl esame neperskiriamos, bet nuo šiol su draugėmis keliausiu tik į kavinę. Geriausiu atveju — į Trakus ar Kernavę.”

Gerai, kai viskas baigiasi gerai. Bet jeigu po kelionės viena kitai košiate žodžius įtemptomis lūpomis, gal išties vertėtų apsvarstyti draugystės ateitį. Ar ji įmanoma, jeigu draugė tave smarkiai įskaudino, pati elgeisi negražiai? Na taip, atsiprašysite viena kitos, bet karčių nuoskaudų juk liks — ar begalėsite viena kita pasitikėti kaip anksčiau?
Kad ir kaip ten kartais nutiktų, apsiritai dauguma mergaičių atostogų būna puikios ir kupinos nepamirštamų įspūdžių. Taigi, mielosios, keliaukite, mėgaukitės ir... būkite viena kitai atlaidžios. Juk draugystė tokia brangi, o atostogos — tokios trumpos.

Visai ne smulkmenos
Aptarkite šiuos dalykus prieš lipdamos į lėktuvą.

Pinigai. Jei ketinate kartu nuomotis butą ar gyventi viename viešbučio kambaryje, pakalbėkite apie galimas buitines išlaidas, — tarkim, maistą, gėrimus pirksite kartu ar kiekviena sau.
Dienotvarkė. Tavo draugė planuoja šėlti iki paryčių, tada miegoti visą dieną, tuo tarpu tu esi nusiteikusi elgtis priešingai — dieną nori ne miegoti, bet lankyti vietos įžymybes. Konfliktų išvengsite prieš kelionę bent preliminariai aptarusios, ką norėtumėte veikti.
Vyrai. Ar per mergaičių atostogas vyrai pageidaujami? Klausimas subtilus, todėl privalu sužinoti draugės nuomonę prieš kviečiant žavų gelbėtoją į balkoną mėnesienoje klausytis Eroso Ramazzotti dainų.

Pavojaus dvelksmas
4 ženklai, kad tavo ir draugės atostogų planai nedera.

1. Prieš pusmetį ji atsiunčia tau elektroninį laišką, kur suplanuota kiekviena atostogų minutė.
2. Jūs abi vienos, bet draugė reikalauja kone raštu įsipareigoti, kad per atostogas nebus jokių vyrų.
3. Tu į lagaminą įsimetei keletą bikinių, paplūdimio šlepetes ir saulės kremą. Ji — žygiams skirtą įrangą, batus storais padais ir dviratininko šalmą.
4. Oro uosto muitinės punkte ji pradeda svaidytis labai šmaikščiais juokeliais apie bombas ir teroristus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis