Kokios būna pudros ir kaip išsirinkti tinkamą

Kad kurdama makiažą nedarytum klaidų, pasidomėk, kokios yra pudros ir kam jos skirtos. Atkreipk dėmesį ir į tai, kas rašoma ant pudros pakuotės, čia rasi naudingos informacijos: kokiam odos tipui pudra tinka, kokį efektą kuria, puoselėja ar maitiną odą.

Skysta pudra

Šis makiažo pagrindas tinka daugumai odos tipų, leidžia odą maskuoti skirtingu intensyvumu, nuo itin lengvo iki vidutinio. Tai lengvos konsistencijos pudra, greitai įsigerianti į odą, puikiai tiksianti kasdienai ir tuomet, kai odai nereikia ypač stiprios korekcijos. Įsigydama skystą pudrą atkreipk dėmesį į formulę, ji gali būti drėkinanti, sugerianti riebalus, matinio efekto, pagaminta be riebalų ir t.t.

Matinio efekto skysta pudra "Air Mat" ir skysta pudra "Healthy Mix Serum", BOURJOIS. Suki Waterhouse, Reuters nuotr.

Kreminė pudra

Kreminė pudra yra tirštesnė nei skysta, ja gali sukurti intensyvesnę veido maskuotę. Šis makiažo pagrindas dažniausiai taip pat tinka beveik visiems odos tipams. Juo sukursi natūralią išvaizdą, išvengsi kaukės efekto. Kadangi kreminė pudra yra pakankamai tiršta, kartais gali atstoti net ir maskuoklį.

Skaistumo suteikianti kreminė pudra "Healthy Mix", BOURJOIS. Ashley Greene, AP nuotr.

Daugiafunkcinės pudros-kremai

Šiai kategorijai priklauso BB, CC kremai ir kitos daugiafunkcinės pudros. Jos ne tik drėkina, maitina odą, bet ir suvienodina odos toną, panaikina raudonį ar papilkėjusias dėmes. Dažniausiai tokie kremai yra lengvos skystos konsistencijos, greitai įsigeria ir ant odos atrodo ypač natūraliai. Daugiafunkcinės pudros skirtos kasdienai ir lengvesnei maskuotei, jos neapsunkina odos ir leidžia šiai kvėpuoti.

Kate Mara, AFP nuotr. Veido kremas su atspalviu "123 Perfect CC Cream" ir visapusiškai odą koreguojantis makiažo pagrindas "1.2.3 Perfect Foundation", BOURJOIS

Kompaktinė pudra

Dažniausiai kompaktinė pudra naudojama veido kontūrams ryškinti ir makiažui užtvirtinti. Ja pudruoti veidą reikėtų šį padengus makiažo baze arba makiažo pagrindu. Jei kompaktinę pudrą tepsi kempinėle, veidas padengsite storesniu sluoksniu, jei teptuku – lengvesniu, oda neatrodys apsunkusi. Naudodama šviesesnio ir tamsesnio atspalvių kompaktines pudras gali pakoreguoti veido kontūrus.

Kompaktinė pudra "Silk Edition" ir matinį efektą teikianti kompaktinė pudra su vaisių ekstraktais "Healthy Balance", BOURJOIS

Biri pudra

Biri sausa pudra naudojama makiažo užtvirtinimui, verta įsigyti perregimą, kuri nepakeistų veido atspalvio. Makiažo priemonių parduotuvėse gali rasti birios mineralizuotos pudros, praturtintos veikliosiomis medžiagomis ir vitaminais, suteikiančios odai gyvybingumo ir natūralaus švytėjimo.

Bronzinė pudra

Bronza žėrinti kompaktinė pudra skirta veido bruožų ryškinimui. Ja reikėtų švelniai pabrėžti skruostikaulius, tuomet šie atrodys kilstelėti, o veidas įgaus griežtesnius bruožus. Bronzinę pudrą rinkis atidžiai, atspalvis turėtų tikti tavo gymiui, atrodyti natūraliai. Per tamsūs pudros ruožai ties skruostais kuria murzino veido įspūdį, todėl prieš įsigydama tokią pudrą būtinai ją išbandyk ant odos lopinėlio.

Matinį efektą suteikianti bronzinė pudra "Mat Illusion Bronzing Powder", BOURJOIS. Kim Kardashian, AP nuotr.

Užsakymo nr.: PT_69330414

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis