Lenktynininkių verdiktas: krepšininkės slalomo trasoje aplenktų ne vieną vyrą

Pavasario pabaigoje Lietuvos moterų krepšinio rinktinė leido treniruočių stovykloje Druskininkuose. Merginos vienintelę laisvą nuo treniruočių dieną, skyrė šauniai pramogai kartu su 1000 km merginų komandaSostenaRenault Sport“. Lenktynininkės Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė, Ernesta Globytė ir Indrė Senkutė nutarė surengti krepšinio rinktinei slalomo varžybas bei tuo pačiu pamokyti merginas saugaus vairavimo.

Moterų rinktinė buvo suskirstyta į tris komandas, kurias treniravo lenktynininkės. Krepšininkės išklausė pagrindinius dalykus, kurie užtikrina saugų važiavimą gatvėmis. „Visų pirma, taisyklinga sėdėsena ir taisyklingas vairo laikymas. Tai yra visa ko pagrindas. Žinoma, kelyje svarbiausia nesiblaškyti ir neužsiimti pašaliniais dalykais. Net sekundės daliai atitrauktas dėmesys nuo kelio gali lemti didelius nemalonumus.“ – sakė lenktynininkė E. Globytė.

Organizatorių nuotr.

Trumpai išdėsčiusios teorinę dalį merginos perėjo prie praktinių užsiėmimų – krepšininkės, suskirstytos į tris komandas tobulino savo vairavimo įgūdžius specialių pratimų pagalba prie „Renault Captur“ vairo. Dėmesio centre – taisyklingas vairo laikymas ir sukimas. Šalia visą laiką sėdėjo lenktynininkės ir patarinėjo krepšininkėms.

Tačiau daugiausiai emocijų sulaukė dienos pabaigoje surengtos slalomo lenktynės. Krepšininkėms lenktynininkės jau patarinėjo ne kaip teisingai laikyti vairą, bet atskleidė ir lenktynių slalomo trasoje paslaptis.

Krepšininkės lenktyniavo slalomo trasoje
Organizatorių nuotr.

Geriausiai lenktyniavimo mokytis sekėsi vienai jauniausių krepšinio rinktinės dalyvių, A. Vičkačkaitės-Lauciuvienės mokinei – Santai Okyckytei. Ji slalomo trasą įveikė per 43,7 sekundes ir užtikrintai nugalėjo. Santa už pergalę gavo puikų prizą – milžinišką šakotį. Įdomu, kad šis jaunasis Lietuvos krepšinio talentas slalomo trasą įveikė taip pat greitai kaip ir lenktynininkės. „Santa jau dabar galėtų dalyvauti slalomo varžybose ir tikrai aplenktų ne vieną vyrą“ – savo komandos lydere džiaugėsi Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė.

Organizatorių nuotr.

Antroje vietoje, atsilikusi pora sekundžių atsidūrė, atsidūrė E. Globytės „mokinė“ Kamilė Navickaitė. Trečiąją vietą iškovojo dar viena Ernestos globotinė – Sandra Linkevičienė. Ji nuo Kamilės atsiliko vos tris dešimtąsias sekundės dalis.

Organizatorių nuotr.

„Krepšininkės maloniai nustebino. Ne tik tuo, kad įdėmiai klausėsi, ką mes kalbame, bet ir tuo, kaip kruopščiai jos laikėsi mūsų patarimų ir kaip protingai važiavo. Lietuvos moterų krepšinio rinktinėje tikrai nėra nei vienos merginos, kuri nedraugautų su automobiliu“ – po lenktynių sakė Indrė Senkutė. „Kai kurios jų po keleto papildomų treniruočių tikrai galėtų dalyvauti slalomo lenktynėse ir galėtų pasiekti gan neblogų rezultatų.“

Po lenktynių krepšininkės sužinojo apie dar vieną puikų ir netikėtą prizą – trys lenktynininkės nutarė pasikviesti geriausiai pravažiavusias savo grupės krepšininkes į komandos testus ir pavešti jas sportiniu automobiliu lenktynių trasoje.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių archyvo nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis