Ką apie tave sako automobilio spalva?

Spalvos – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, vienos yra patrauklios, kitų galbūt nepastebime, o dar kitos gali ir erzinti. Pagal tai, kokioms spalvoms žmonės jaučia trauką, juos galima suskirstyti į tam tikrus tipus, nusakyti charakterio bruožus, įžvelgti dėsningumus. Ar žinai, kad ir automobilio spalva gali šį tą papasakoti apie tavo asmenybę?

Potraukis tam tikroms spalvoms su laiku kinta, atsiranda kiti prioritetai, kartais saviraišką į šoną nustumia praktiškumas ir galimybės. Žinoma, automobilio spalvos pasirinkimui įtaką daro ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, pasiūla, klimatas, modelis, kėbulo tipas. Kaip praneša foxbusiness.com, prabangių sedanų daugiausia parduodama juodų ir baltų, o tarp nedidelių sportinių automobilių dominuoja raudona ir kitos ryškesnės spalvos. Siūlom tau pažvelgti, kokie stereotipai vyrauja renkantis automobilio spalvą.

Balta

Ne veltui modernumu pulsuojantys prekių ženklai (pavyzdžiui, „Apple“) tiek logotipuose, tiek savo produkcijoje naudoja baltą spalvą, ji siejama su inovacijomis, jaunatviškumu, grynumu, gaivumu ir nuoširdumu. Tie, kurie renkasi baltas transporto priemones, dažnai pirmenybę teikia elegancijai, turi neblogą skonį. Prabangių baltų automobilių pirkėjai neretai kelia sau didelius reikalavimus, jiems svarbi aplinkinių nuomonė, statusas.

Paris Hilton vairuoja baltą sportinį Lexus modelį, Mavrixonline nuotr.

Juoda

Šiandien juoda yra prabangos ir klasikos sinonimas. Juodais automobiliais važinėja diplomatai, aukštas pareigas užimančios personos, taip pat ir solidų įvaizdį išlaikančios garsenybės ir verslo žmonės. Ši spalva simbolizuoja jėgą, tvirtą pamatą po kojomis. Tie, kurie ieško juodų automobilių, žino savo vertę ir turi aiškią pasaulėžiūrą, yra konkretūs.

BMW X4, organizatorių archyv. nuotr.

Sidabras

Sidabriniai automobiliai yra vieni populiariausių, jie praktiški, atrodo prabangiau nei ryškių spalvų. Sidabras (kaip ir balta) siejamas su inovacijomis, modernumu, juk daugybė buitinės technikos gaminama iš sidabru žvilgančio nerūdijančio plieno. Ši spalva yra saugus, praktiškas ir stilingas pasirinkimas, taip pat ji byloja apie aukštesnę asmens savivertę.

Mercedes Concept Coupe SUV, gamintojo nuotr.

Audi A7 Sportback, gamintojo nuotr.

Pilka

Manai, kad pilkas ir sidabrinis automobilis yra tas pats? Ne. Besirenkantys sidabrą nebijo išsiskirti iš minios, o štai pilkų automobilių gerbėjai linkę likti nuošaly, jie nenori išsišokti. Pilka spalva – tai pastovumas, stabilumas, branda ir orumas. Pagal perkamumą pilki automobiliai užima ketvirtą vietą JAV rinkoje.

Ruda arba smėlio

Sakoma tie, kurie ieško rudų automobilių, taip pat yra pastovūs, jiems nėra svarbu kažką sužavėti, automobilis – tai tiesiog transporto priemonė, komfortą teikianti detalė. Jiems svarbu kokybė, ilgaamžiškumas. Besižavintys smėlio atspalviu irgi pasižymi stabilumu, yra susidėlioję aiškius gyvenimo prioritetus, žino tikslus, tačiau labiau kreipia dėmesį į įvaizdį, jiems nesvetimas potraukis prabangai.

Mercedes-Benz C, Š. Mažeikos nuotr.

Audi A8, gamintojo nuotr.

Raudona

Raudonų automobilių gerbėjai yra aktyvūs, ekspresyvūs, pasitiki savimi. Jei tavo svajonė – sportinis raudonas automobilis, tuomet ne tik nevengi išsiskirti iš minios, nebijai nuotykių, bet ir nori pademonstruoti savo galią. Dažnai raudonos mašinos traukia linksmas bendrauti linkusias merginas, kurioms netrūksta aplinkinių dėmesio ir kurios drąsiai siekia savo tikslų.

Lexus IS 300h, AFP nuotr.

Geltona

Geltoną spalvą mėgsta pozityvūs, geros nuotaikos nestokojantys žmonės. Vis dėlto geltoni automobiliai yra vienas rečiausių pasirinkimų. Dažnai tokius įsigyja jaunesni vairuotojai, kurie nesibaimina dėmesio, ryškumo, originalumo. Geltonos mėgėjai nėra tokie azartiški kaip tie, kurie žavisi raudona, tačiau ir jie linkę rizikuoti.

Renault Mégane R.S. 275 Trophy, gamintojo nuotr.

Mėlyna

Mėlyna siejama su stabilumu, atvirumu, ramybe, patikimumu. Ryškią mėlyną spalvą dažnai renkasi merginos ir vairuojančios mamos. Ši spalva kelia nuotaiką, suteikia pasitikėjimo savimi, byloja apie gebėjimą prisitaikyti prie situacijų. Pastaruoju metu mėlynų automobilių pardavimai auga, iš salonų vis dažniau išrieda nauji modernūs automobiliai iš tolo šviečiantys sodriu mėliu. Tamsiai mėlyną spalvą dažniau renkasi praktiški arba solidūs žmonės, o tamsiai mėlynus sportinius automobilius – mėgstantys greitį, nuotykius, galima sakyti blogi berniukai ir mergaitės.

Volvo V60 Plug-in Hybrid R-Design, gamintojo nuotr.

Audi S7 Sportback, gamintojo nuotr.

Žalia

Žali automobiliai nebyliai siejami su ekologija, susirūpinimu gamta. Ypač populiarios žalios mašinos buvo 1990 m., o šiandien automobilių parodose žalių modelių nėra daug. Jei svajoji apie žalią automobilį, greičiausiai aplinkinių nuomonė tau nėra labai svarbi, nesivargini rodyti savo statuso ir nekreipi dėmesio į bendras tendencijas, tiesiog gyveni savo gyvenimą ir renkiesi tai, kas patinka būtent tau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis