Mokslinė ateitis baisesnė nei fantastiniuose filmuose

 (2)
Naujausi JAV Gamtos apsaugos agentūros pranešimai apie globalinį atšilimą ir besikeičiančią pasaulio klimatinę situaciją verčia sunerimti. Mokslinės prognozės apie pasaulio ateitį gąsdina labiau nei siaubingi fantastinių filmų scenarijai.

Pajūris
© K.Šatūno nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

"Šiltnamio" efektas, planetoje sukėlęs globalinį atšilimą, grasina atmosferos temperatūrą padidinti dar pora laipsnių. Mokslininkai gąsdina, kad temperatūra pakilusi tik vienu laipsniu Celsijaus, žemėje sukeltų kritinius padarinius praneša lifescience.com.

Pirmiausia suaktyvėtų paukščių ir gyvūnų migracija į vėsesnius kraštus, tai reiškia, kad maisto ištekliai jiems sumažėtų iki minimumo net ten, kur klimatas butų ne per šiltas išlikti. Jau dabar apie pusantro tūkstančio augalų ir gyvūnų rūšių pajudėjo link ašigalių per 4 mylias. Žemę ištiks didžiausias per visą istoriją masinis gyvų organizmų rūšių išnykimas.

Sausra Kinijoje
© EPA-ELTA

Globalinio atšilimo pasekmė yra ne tik šylantis žemės klimatas, tačiau ir geriamo vandens trūkumas. Ištirpę ledynai susimaišys su jūros vandeniu, tuo tarpu geriamas vanduo išgaruos. Pasaulyje bus jaučiamas vandens stygius prilygstantis dabartiniam gėlo geriamo vandens deficitui Afrikoje. Nyks ežerai bei džius upės dvigubai greičiau nei jos nyksta dabar.

"Šiltnamio" efekto padariniai apims ir saulės energijos stygių. Atmosferoje susidaręs dujų sluoksnis sumažins žemės atmosferos ventiliaciją. Žemė kais, tačiau šviesos bus mažiau. Teigiama šviesos energija koncentruosis viršutiniuose atmosferos sluoksniuose, nepasiekdama žemės.

Dėl tos pačios priežasties kils dar nematyto stiprumo audros, cunamiai taps kasdienybe, lis kuo toliau, tuo daugiau, tačiau lietaus vanduo bus "rūgštus", t.y. prisotintas anglies dvideginio.

Jūros lygis 30 metrų viršys dabartinį jūros lygį. Nuo audrų bei žaibo kils vis daugiau nevaldomų gaisrų Amazonės miškuose. Toliau žaibiškais greičiais plėsis Sacharos dykuma, o šiuo metu esančios sausos teritorijos arti pusiaujo zonoje taps smėlingomis arba uolingomis dykumomis.

kalnai, turizmas, šeima, iškyla
© Corbis

Dėl aplinkos, gyvenamosios vietos pakitimų, keisis ir gyvūnų fiziologija. Nykstantys augalai sukels kitokį laukinių gyvūnų mitybos racioną. Tai sukels alergines reakcijas, gyvūnų mutacijas. Jau dabar mokslininkai aptinka gyvūnų DNR pakitimų, kurie įvyko labai greitai palyginus su evoliucijos procesu.

Žmonės taip greitai neprisitaikys prie aplinkos pokyčių. Prognozuojami odos vėžio protrūkiai, kuriuos sąlygos ultravioletinių spindulių filtrų menkėjimas atmosferoje.

Daugės kalnų, žemės drebėjimų, žemės plutos įplyšimų, gyvenamosios teritorijos planetoje mažės, o žmonių daugės. Planuojama, kad per artimiausius 100 metų žemėje gyvens daugiau nei 9 milijardai gyventojų.

DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvaigždės

K. Kardashian mylimasis nebuvo patenkintas, pamatęs šią nuotrauką...

Kardashian merginos puikiai žino, kaip patraukti sekėjų dėmesį pikantiškais kadrais, vis dėlto šį kartą Kourtney rizika nepasiteisino. Na, bent jau jos mylimajam, panašu, tokie metodai ne prie širdies.

„Nesu nei pirmoji, nei paskutinė“... 15 atvirumo akimirkų su Brigitte Macron

Emmanuelį ir Brigitte Macronus drąsiai galėtume vadinti pačia neįprasčiausia prezidentine pora. Jis įsimylėjo ją, ištekėjusią moterį, dar mokyklos suole ir pažadėjo, kad vieną dieną juodu tikrai bus kartu.

Justinas Bieberis pasipiršo savo mylimajai

Na ką, panašu, kad nesibaigianti Justino Bieberio melodrama baigta - ate Selena ir būk pasveikinta Hailey!

Rusijos Angelina Jolie gerokai persistengė su operacijomis (1)

Lenktynėse su idealais Rusijos gražuolė, buvusi garsaus futbolininko žmona Esmer Omerova tikriausiai pamiršo, ką reiškia žodis „STOP“.

Kalbama, kad jų pasididžiavimai tikrai įspūdingi...

Oi, pačios mes tikrai nematavome, bet sklinda kalbos, kad šie vyrukai gali didžiuotis ne tik milžiniškomis sąskaitomis banke.

Be liemenuko pasirodžiusi Kim Kardashian traukė visų aplinkinių žvilgsnius

Kas jau kas, o Kim tikrai puikiai žino, kaip atkreipti į save dėmesį. Šį kartą jokių didelių skandalų - pakako palikti liemenuką namuose.

Kompromatas prieš hercogienę: internete plinta gundantis Meghan Markle video

Iš archyvų ištrauktą 2013 metų video įrašą, kuriame nusifilmavo princo Harry žmona Meghan Markle, publikavo visame pasaulyje garsus žurnalas Men`s Health. Tuo metu Meghan tikriausiai net nesvajojo vieną dieną tapti princo žmona.

Pasirinkusi atvirą suknelę, Rihanna prašovė pro šalį

Atrodyti efektingai ir tuo pačiu jaustis patogiai - užduotis ne iš lengviausių. Dainininkė Rihanna mėgsta eksperimentuoti su įvaizdžiais, tačiau šį kartą, regis, prašovė pro šalį.

Natūralus grožis prieš injekcijas: kurios atrodo gražiau? (1)

Vienos patyliukais dailina veidus grožio injekcijomis ir plastinėmis operacijomis, kitos garsiai kalba apie natūralų grožį ir tikina nenorinčios pasiduoti šiuolaikinėms madoms.

Išrinkta pati seksualiausia pasaulio mergina

Žurnalas MAXIM ir jo skaitytojai kiekvienais metais skelbia TOP 100 seksualiausių planetos merginų. Praėjusiais metais seksualiausia iš seksualiausių tapo modelis Hailey Baldwin, o kam gi laurai atiteko šiemet?