Mokslinė ateitis baisesnė nei fantastiniuose filmuose

 (2)
Naujausi JAV Gamtos apsaugos agentūros pranešimai apie globalinį atšilimą ir besikeičiančią pasaulio klimatinę situaciją verčia sunerimti. Mokslinės prognozės apie pasaulio ateitį gąsdina labiau nei siaubingi fantastinių filmų scenarijai.

Pajūris
© K.Šatūno nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

"Šiltnamio" efektas, planetoje sukėlęs globalinį atšilimą, grasina atmosferos temperatūrą padidinti dar pora laipsnių. Mokslininkai gąsdina, kad temperatūra pakilusi tik vienu laipsniu Celsijaus, žemėje sukeltų kritinius padarinius praneša lifescience.com.

Pirmiausia suaktyvėtų paukščių ir gyvūnų migracija į vėsesnius kraštus, tai reiškia, kad maisto ištekliai jiems sumažėtų iki minimumo net ten, kur klimatas butų ne per šiltas išlikti. Jau dabar apie pusantro tūkstančio augalų ir gyvūnų rūšių pajudėjo link ašigalių per 4 mylias. Žemę ištiks didžiausias per visą istoriją masinis gyvų organizmų rūšių išnykimas.

Sausra Kinijoje
© EPA-ELTA

Globalinio atšilimo pasekmė yra ne tik šylantis žemės klimatas, tačiau ir geriamo vandens trūkumas. Ištirpę ledynai susimaišys su jūros vandeniu, tuo tarpu geriamas vanduo išgaruos. Pasaulyje bus jaučiamas vandens stygius prilygstantis dabartiniam gėlo geriamo vandens deficitui Afrikoje. Nyks ežerai bei džius upės dvigubai greičiau nei jos nyksta dabar.

"Šiltnamio" efekto padariniai apims ir saulės energijos stygių. Atmosferoje susidaręs dujų sluoksnis sumažins žemės atmosferos ventiliaciją. Žemė kais, tačiau šviesos bus mažiau. Teigiama šviesos energija koncentruosis viršutiniuose atmosferos sluoksniuose, nepasiekdama žemės.

Dėl tos pačios priežasties kils dar nematyto stiprumo audros, cunamiai taps kasdienybe, lis kuo toliau, tuo daugiau, tačiau lietaus vanduo bus "rūgštus", t.y. prisotintas anglies dvideginio.

Jūros lygis 30 metrų viršys dabartinį jūros lygį. Nuo audrų bei žaibo kils vis daugiau nevaldomų gaisrų Amazonės miškuose. Toliau žaibiškais greičiais plėsis Sacharos dykuma, o šiuo metu esančios sausos teritorijos arti pusiaujo zonoje taps smėlingomis arba uolingomis dykumomis.

kalnai, turizmas, šeima, iškyla
© Corbis

Dėl aplinkos, gyvenamosios vietos pakitimų, keisis ir gyvūnų fiziologija. Nykstantys augalai sukels kitokį laukinių gyvūnų mitybos racioną. Tai sukels alergines reakcijas, gyvūnų mutacijas. Jau dabar mokslininkai aptinka gyvūnų DNR pakitimų, kurie įvyko labai greitai palyginus su evoliucijos procesu.

Žmonės taip greitai neprisitaikys prie aplinkos pokyčių. Prognozuojami odos vėžio protrūkiai, kuriuos sąlygos ultravioletinių spindulių filtrų menkėjimas atmosferoje.

Daugės kalnų, žemės drebėjimų, žemės plutos įplyšimų, gyvenamosios teritorijos planetoje mažės, o žmonių daugės. Planuojama, kad per artimiausius 100 metų žemėje gyvens daugiau nei 9 milijardai gyventojų.

DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvaigždės

Gražuolė Emily Ratajkowski sulaukė kritikos: tokias krūtis geriau slėpti (3)

Modelis Emily Ratajkowski vadinama dieviško grožio mergina: dailus veidelis, pavydėtina figūra ir, žinoma, išraiškinga krūtinė. Sakoma, būtent dėl moteriškų grožybių Emily buvo pakviesta filmuotis Robino Thicke dainos "Blurred Lines" vaizdo klipe.

Penktadienio naktį pristatytos naujausios makiažo bei šukuosenų tendencijos

Vėlų šeštadienio vakarą stilingos Vilniaus moterys rinkosi į prestižinės CAROLINA makiažo studijos naujausių makiažo bei šukuosenų tendencijų kolekcijos pristatymą. Tarp Vilniaus ir Majamio gyvenanti garsios makiažo studijos įkūrėja Karolina Taraškevič-Bethel kartu su savo komanda pristatė įspūdingą šventinių makiažų bei šukuosenų kolekciją.

Gerbėjai pastebėjo pirmą Kylie Jenner šalutinį lūpų putlinimo poveikį

Paskutines rugsėjo savaites kone visas pramogų pasaulis kalbėjo tik apie viena - Kardashianų šeimos jaunėlė laukiasi. Daugeliui tai buvo šokas, bet netrukus šias kalbas perspjovė dar viena žinia. Neseniai pranešta apie kitos sesutės nėštumą - laukiasi ir Khloe Krdashian.

50-metė Pamela Anderson drebina mados pasaulį - tokios jos seniai nematėme (15)

Dar ne taip ir seniai garsiosios gelbėtojos Pamelos Anderson stilius vadintas neskoningu ir pigiu. Tačiau pastaruoju metu aktorė rodo akivaizdžias pastangas - vulgarumą pakeitė elegancija ir šiuolaikiški deriniai.

Šiandien supermodelio Lindos Evangelistos atpažinti neįmanoma (1)

Prieš keletą dienų mados namų "Versace" kolekcijos pristatyme susivienijo tikrieji supermodeliai. Podiumu žengė mėgstamiausios prieš 20 metų žuvusio dizainerio Gianni Versace manekenės. Tačiau vienos numylėtinės tarp jų nebuvo.