Kaip žinoti, ar tai - meilė?

 (7)
„Kaip suprasti, ar aš įsimylėjau?“ Dažnai kylantis klausimas, į kurį nelengva atsakyti. Tai, ką vienas žmogus vadina meile, kitam galbūt yra tik aistra, trauka ar paprasčiausias susižavėjimas. Vieni žmonės dažnai įsimyli ir greitai jų jausmai atšąla, kitų jausmai panašesni į nuolatinį geismą, o ne meilę.
Meilė, bučiniai, žuvys, jausmai, seksas
© Reuters/Scanpix

Kai esi paauglys, meilė yra tavo gyvenimas. Tačiau labai sunku ją apibūdinti, suprasti. Kartais jaunuolius meilės sąvoka gąsdina, nes skamba labai rimtai…

Tave staiga užgriūna nauji jausmai, jauti, kad privalai elgtis kažkaip kitaip, žmonės iš tavęs ima tikėtis naujo vaidmens – ne vienišio, tačiau susiporavusio, mylinčio žmogaus.

Viskas painu ir sudėtinga. Kas yra meilė? Kodėl meilė atsiranda būtent su tuo žmogumi, o ne kitu? Kaip širdis išsirenka partnerį? Kodėl meilė baigiasi? Į šiuos klausimus nelengva atsakyti.

Dažniausiai su meile painiojamas geismas. Tai be galo intensyvi ir galinga fizinė trauka. Geismas yra seksualinės prigimties jausmas – trauka yra paviršutiniška ir pagrįsta seksualiniu patrauklumu, o ne tikru prisirišimu ar žavėjimusi asmenybe.

Dažnai geismą jaučiame žmonėms, kurių gerai nepažįstame, tačiau apie kuriuos malonu fantazuoti. Labai lengva šį jausmą supainioti su meile. Kodėl? Jie geismas susijęs su seksu, kaip santykiai įmanomi be sekso?

Paaugliai dėl to kankinasi, nes geismą jie dažnai suvokia kaip kažką smerktino. Tačiau geismas visgi nėra toks blogas dalykas. Geismas yra fizinė trauka ir jis pagrįstas vien tik fizine trauka. Tai papildo meilę, tačiau meilė yra daug daugiau.

Dauguma paauglių (ir, reikia pripažinti, suaugusiųjų taip pat) intensyvų seksualinį potraukį dažnai painioja su meile. Paaugliams ypač sunku atskirti šiuos du jausmus, nes priešingos lyties trauka yra jiems dar gana naujas reiškinys, be to, populiarioji kultūra meilę ir seksą pristato kaip vieną produktą.

Meilė, širdis, jausmai, santuoka
© Scanpix

Geismas tikrai nėra meilė. Meilė yra daugiau nei fizinė trauka. Žinoma, geismas yra viena iš meilės sudedamųjų dalių, tačiau meilė daug gilesnis jausmas.

Meilė pagrįsta rūpinimusi kitu žmogumi, draugyste, atsidavimu ir pasitikėjimu. Kai esi įsimylėjęs/-usi, jautiesi taip, lyg šalia būtų geriausias draugas, kuriuo labiausiai pasitiki taip pat tu jauti jam/jai fizinę trauką. Tai geriausia, kas gali būti šioje žemėje!

Meilė atsiranda tada, kai du žmonės jaučia abipusius jausmus ir rūpinasi vienas kito laime. Meilė neturi nieko bendro su pavydu, konfliktavimu, jausmų tikrinimu.

Meilė – pozityvus jausmas. Jei jis turi nepasitikėjimo, pavydo, nesaugumo ar pagiežos atspalvį – tai nėra tikroji meilė, o tik blankus jos atspindys.

Kai iš tiesų myli, visiškai atiduodi savo širdį kitam žmogui, nes žinai, jog jis/ji pasirūpins ja geriau ne tu. Mylėdamas žmogus turi jaustis gerai, o ne blogai. Mylintis žmogus nori tapti geresniu, meilė niekada neskatina destruktyvių veiksmų.

Meilė nereikalauja atiduoti sielos, bet pakylėja dvasią, kuri ima švytėti. Meilė yra teigiamas jausmas. Geismas, stipri draugystė ar trauka nėra meilė.

Taigi, kaip nuspręsti, kad iš tiesų esi įsimylėjęs/-usi?

Nėra lengvo būdo suprasti savo tikruosius jausmus ar kito žmogaus jausmus, tačiau egzistuoja keli požymiai, kurie išduoda, kad meilė pražydo (ar žydi). Jei sutinki su 7 iš 9 teiginių – greičiausiai esi įsimylėjęs/-usi.

1. Tu žinai, nes tavo išrinktasis/-oji prisipažino, kad jūsų jausmai yra abipusiai.

Meilė, bučiniai, žuvys, jausmai, seksas
© Reuters/Scanpix

2. Tavo susižavėjimo objektas verčia tave jaustis ypatingu/-a ir geru/-a.

3. Kai jauti pavydą, visada žinai, jog tai tik laikinas jausmas, nes iš tiesų pasitiki savo partneri/-e ir žinai, kad jis/ji niekada neįskaudins tavęs ir neišduos jūsų santykių.

4. Kai esi šalia savo mylimojo/-osios, jauti vidinę ramybę.

5. Net jei susipyksti su savo partneri/-e, dažniausiai susitaikote po kelių valandų, nes abu žinote, kad nieko nėra svarbesnio už jūsų abiejų sugebėjimą išreikšti tikruosius jausmus (net jei kartais dėl to kyla konfliktas).

6. Tavo partneris/-ė niekada nepateikia ultimatumo – arba jis/ji, arba tavo šeima ar draugai. Jei tu pasirenki jį/ją, o ne juos – tai tik tavo sprendimas, kurį priimi savo valia.

7. Nei tu, nei tavo partneris/-ė nejaučiate poreikio tikrinti vienas kito jausmus.

8. Labiausiai jautiesi savimi būdamas/-a su partneriu/-e nei su kuo nors kitu.

9. Seksas jūsų santykiuose egzistuoja (jei egzistuoja) tik abipusiu noru ir sutikimu, be menkiausio spaudimo ar įkalbinėjimo.

DELFI
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Žvaigždės

Kate Middleton priversta raudonuoti dėl savo mamos elgesio (18)

Va čia tai klaida... Kai tavo duktė - karališkosios šeimos narė, prieš žengdama bet kokį žingsnį, tiesiog privalai gerai pagalvoti. Panašu, kad Kate Middleton mama šiek tiek užsimiršo. Kartu su vyru atėjusi į regbio varžybas ji iš rankinės slapta išsitraukė atsineštą vyno buteliuką.

Kaip dabar atrodo garsioji Monica Lewinsky (45)

Buvo laikai, kuomet Monicos Lewinsky veidas mirguliavo visuose laikraščiuose ir internetiniuose puslapiuose. Ir tie laikai tikrai nebuvo patys geriausi... O kuri norėtų, kad jos vardas būtų siejamas tik su sekso skandalu? Neseniai duotame interviu Monica paatviravo, kad norėtų pakeisti savo praeitį.

Žiūrėti sunku, bet ir akis atitraukti nelengva (129)

Pripažinkime, pamačius Nicole „Coco“ Austin nuotraukas dažniausiai išsprūsta graudus „vaje...“, bet vis tiek peržiūrime visas nuotraukas nuo iki! Nes smalsu, nes kitaip nei įprasta, nes paprasčiausiai mėgstame aptarinėti (ką jau ten aptarinėti, APKALBINĖTI) kitus!

Kiek Kim Kardashian uždirbo iš savo porno filmuko (25)

Tikroji Kim Kardashian šlovės valanda išaušo maždaug prieš 12 metų (o taip, būtent tiek laiko ji kasdien mirguliuoja internetinėje žiniasklaidoje!). Tuomet Kim draugavo su reperiu Ray J. Draugystė buvo labai aistringa, bet... Baigėsi nelabai gražiai.

Taip, tai Kim. Prieš 10 metų (21)

Peržvelgus prieš beveik 10 metų darytas Kim Kardashian nuotraukas, akys mėtosi pirmyn ir atgal lygindamos praėjusių dienų ir dabartinę realybės šou žvaigždę. Pasikeitė ne tik Kim veido bruožai, figūra, bet ir aprangos stilius.

Kas nutiko Cameron Diaz veidui (37)

Dar viena Holivudo žvaigždė neatsispyrė pagundai išbandyti jauninamąsias procedūras. Užsienio spaudoje rašoma, esą Cameron Diaz buvo suleisti hialurono rūgšties užpildai, padedantys išlyginti raukšleles ir suteikiantys veidui lygumo bei skaistumo.

Kaip dabar atrodo Michaelo Jacksono vaikai (48)

Kai 2009 metais visą pasaulį apskriejo žinia apie muzikos karaliaus Michaelo Jacksono mirtį, vyriausiam jo vaikui - sūnui Prince`ui buvo vos 12 metų. Be tėčio taip pat liko 17-metė duktė Paris ir jauniausia atžala - 7 metų sūnus Blanketas.

Nėščios Kim Kardashian apranga – vienas didelis nesusipratimas (65)

Pastaruoju metu Kim Kardashian sulaukia vis daugiau žiniasklaidos dėmesio. Antrą kartą mama tapsianti realybės šou žvaigždė kasdien stebina savo įvaizdžiu.