Kaip žinoti, ar tai - meilė?

 (8)
„Kaip suprasti, ar aš įsimylėjau?“ Dažnai kylantis klausimas, į kurį nelengva atsakyti. Tai, ką vienas žmogus vadina meile, kitam galbūt yra tik aistra, trauka ar paprasčiausias susižavėjimas. Vieni žmonės dažnai įsimyli ir greitai jų jausmai atšąla, kitų jausmai panašesni į nuolatinį geismą, o ne meilę.
Meilė, bučiniai, žuvys, jausmai, seksas
© Reuters/Scanpix

Kai esi paauglys, meilė yra tavo gyvenimas. Tačiau labai sunku ją apibūdinti, suprasti. Kartais jaunuolius meilės sąvoka gąsdina, nes skamba labai rimtai…

Tave staiga užgriūna nauji jausmai, jauti, kad privalai elgtis kažkaip kitaip, žmonės iš tavęs ima tikėtis naujo vaidmens – ne vienišio, tačiau susiporavusio, mylinčio žmogaus.

Viskas painu ir sudėtinga. Kas yra meilė? Kodėl meilė atsiranda būtent su tuo žmogumi, o ne kitu? Kaip širdis išsirenka partnerį? Kodėl meilė baigiasi? Į šiuos klausimus nelengva atsakyti.

Dažniausiai su meile painiojamas geismas. Tai be galo intensyvi ir galinga fizinė trauka. Geismas yra seksualinės prigimties jausmas – trauka yra paviršutiniška ir pagrįsta seksualiniu patrauklumu, o ne tikru prisirišimu ar žavėjimusi asmenybe.

Dažnai geismą jaučiame žmonėms, kurių gerai nepažįstame, tačiau apie kuriuos malonu fantazuoti. Labai lengva šį jausmą supainioti su meile. Kodėl? Jie geismas susijęs su seksu, kaip santykiai įmanomi be sekso?

Paaugliai dėl to kankinasi, nes geismą jie dažnai suvokia kaip kažką smerktino. Tačiau geismas visgi nėra toks blogas dalykas. Geismas yra fizinė trauka ir jis pagrįstas vien tik fizine trauka. Tai papildo meilę, tačiau meilė yra daug daugiau.

Dauguma paauglių (ir, reikia pripažinti, suaugusiųjų taip pat) intensyvų seksualinį potraukį dažnai painioja su meile. Paaugliams ypač sunku atskirti šiuos du jausmus, nes priešingos lyties trauka yra jiems dar gana naujas reiškinys, be to, populiarioji kultūra meilę ir seksą pristato kaip vieną produktą.

Meilė, širdis, jausmai, santuoka
© Scanpix

Geismas tikrai nėra meilė. Meilė yra daugiau nei fizinė trauka. Žinoma, geismas yra viena iš meilės sudedamųjų dalių, tačiau meilė daug gilesnis jausmas.

Meilė pagrįsta rūpinimusi kitu žmogumi, draugyste, atsidavimu ir pasitikėjimu. Kai esi įsimylėjęs/-usi, jautiesi taip, lyg šalia būtų geriausias draugas, kuriuo labiausiai pasitiki taip pat tu jauti jam/jai fizinę trauką. Tai geriausia, kas gali būti šioje žemėje!

Meilė atsiranda tada, kai du žmonės jaučia abipusius jausmus ir rūpinasi vienas kito laime. Meilė neturi nieko bendro su pavydu, konfliktavimu, jausmų tikrinimu.

Meilė – pozityvus jausmas. Jei jis turi nepasitikėjimo, pavydo, nesaugumo ar pagiežos atspalvį – tai nėra tikroji meilė, o tik blankus jos atspindys.

Kai iš tiesų myli, visiškai atiduodi savo širdį kitam žmogui, nes žinai, jog jis/ji pasirūpins ja geriau ne tu. Mylėdamas žmogus turi jaustis gerai, o ne blogai. Mylintis žmogus nori tapti geresniu, meilė niekada neskatina destruktyvių veiksmų.

Meilė nereikalauja atiduoti sielos, bet pakylėja dvasią, kuri ima švytėti. Meilė yra teigiamas jausmas. Geismas, stipri draugystė ar trauka nėra meilė.

Taigi, kaip nuspręsti, kad iš tiesų esi įsimylėjęs/-usi?

Nėra lengvo būdo suprasti savo tikruosius jausmus ar kito žmogaus jausmus, tačiau egzistuoja keli požymiai, kurie išduoda, kad meilė pražydo (ar žydi). Jei sutinki su 7 iš 9 teiginių – greičiausiai esi įsimylėjęs/-usi.

1. Tu žinai, nes tavo išrinktasis/-oji prisipažino, kad jūsų jausmai yra abipusiai.

Meilė, bučiniai, žuvys, jausmai, seksas
© Reuters/Scanpix

2. Tavo susižavėjimo objektas verčia tave jaustis ypatingu/-a ir geru/-a.

3. Kai jauti pavydą, visada žinai, jog tai tik laikinas jausmas, nes iš tiesų pasitiki savo partneri/-e ir žinai, kad jis/ji niekada neįskaudins tavęs ir neišduos jūsų santykių.

4. Kai esi šalia savo mylimojo/-osios, jauti vidinę ramybę.

5. Net jei susipyksti su savo partneri/-e, dažniausiai susitaikote po kelių valandų, nes abu žinote, kad nieko nėra svarbesnio už jūsų abiejų sugebėjimą išreikšti tikruosius jausmus (net jei kartais dėl to kyla konfliktas).

6. Tavo partneris/-ė niekada nepateikia ultimatumo – arba jis/ji, arba tavo šeima ar draugai. Jei tu pasirenki jį/ją, o ne juos – tai tik tavo sprendimas, kurį priimi savo valia.

7. Nei tu, nei tavo partneris/-ė nejaučiate poreikio tikrinti vienas kito jausmus.

8. Labiausiai jautiesi savimi būdamas/-a su partneriu/-e nei su kuo nors kitu.

9. Seksas jūsų santykiuose egzistuoja (jei egzistuoja) tik abipusiu noru ir sutikimu, be menkiausio spaudimo ar įkalbinėjimo.

DELFI
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Žvaigždės

Kaip realybėje atrodo seksualioji Nicki Minaj (3)

Dainininkė Nicki Minaj pramogų pasaulyje garsėja itin seksualiu įvaizdžiu. Dalyvaudama net prabangiose raudonojo kilimo ceremonijose ji nevengia pabrėžti savo figūros pranašumų. Bet kasdienybėje ši viliokė atrodo kiek kitaip.

Ar atpažįsti šį dėdulę iš legendinių "Draugų" (5)

Kadaise garsiame seriale "Draugai" Chandlerį Bingą vaidinęs aktorius Matthew Perry šiandien gatvėse nė kiek neprimena savo personažo. 46-ių metų vyras atrodo gerokai prasčiau nei jo bendraamžiai.

Kaip kasdienybėje atrodo išraiškingų linkių gražuolė Ashley Graham (18)

Manekenei Ashley Graham dėmesio niekuomet netrūko, nuo itin moteriškų linkių merginos sunku atitraukti žvilgsnį. Tačiau šįmet jos žvaigždė sužibo dar ryškiau, Ashley papuošė žurnalo "Sports Illustrated" viršelį. Pikantiška detalė - šis leidinys skirtas tik maudymosi kostiumėliams.

Savaitės stiliaus nesėkmės (1)

Joms neegzistuoja stiliaus taisyklės, jos nebrėžia ribos tarp seksualumo ir vulgarumo. Šioms žvaigždutėms svarbiausia viena - atrodyti taip, kad kalbos apie jų įvaizdį nesiliautų kuo ilgiau.

Khloe Kardashian realybėje ir savo fantazijų pasaulyje (4)

Greičiausiai dauguma besinaudojančių nuotraukų koregavimo programėlėmis puikiai žino, kad yra tokių, kuriomis atlikti patobulinimai atrodo net labai natūraliai. Vis dėlto kartais galima ir persistengti.

Būsime Barbės: 21 m. striptizo šokėja finansuoja savo ir mamos plastines operacijas (165)

Dvi britės metai iš metų gulasi po plastikos chirurgų peiliais, kad atrodytų taip, kaip jų idealai. Mamos ir dukros pokyčiai jau viršijo 75 tūkst. eurų sumą, tačiau jų išvaizda anaiptol neprimena moteris įkvėpusių personų.