Globalinis atšilimas pasibaigs atominiu sprogimu

 (6)
Discovery praneša, kad bauginantis globalinis atšilimas, kuris pasireiškia pasaulio vidutinės temperatūros kilimu, priklauso ne tik nuo žemės užterštumo, fabrikų, reaktorių, transporto išmetamų teršalų, bet ir nuo žemės branduolyje vykstančių reiškinių.
Lėktuvo katastrofa
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Neseniai tyrimai parodė, kad žemės centre esantis karštas kietas kūnas, vadinamas branduoliu, susidarė ne sukietėjus karštai jį supančiai masei. Jis ir yra ta pirminė medžiaga, kuri išlydė aplinkui esančias uolienas bei metalus, praneša livescience.com.

Šis, rodos, nedidelis pastebėjimas radikaliai pakeitė žemės ateities viziją. Jei žemės branduolys skleidžia energiją, kurios išskiriama šiluma yra tokia milžiniška, tai galima teigti, kad visa žemės viduje sukuriama šiluma yra branduolinės kilmės.

Kitaip tariant, į mūsų planetos gelmes reikėtų pažvelgti kaip į didžiulį atominį reaktorių.

Branduolyje vykstančios reakcijos šildo žemę iš vidaus. Vadinasi, gyvybė Žemėje gali egzistuoti tik esant efektyviam šio reaktoriaus aušinimui, t.y. procesui, už kurį atsakinga atmosfera.

Lėktuvo katastrofa
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Dėl globalinio atšilimo reiškinio, atmosfera kaista. Šiuo metu vidutinė žemės temperatūra yra daugiau nei 15 laipsnių. Sumažėjęs atmosferos aušinimas planetos šerdyje sukurtų sąlygas grandininei reakcijai ir milžiniškam atominiam sprogimui. Taip Žemė gali tapti dar vienu "asteroidų žiedu" Saulės sistemoje.

Ties ašigaliais Saulės įtaka lauko temperatūrai minimali, todėl ten geriausiai atsispindi šiluminiai pokyčiai, kuriuos sąlygoja branduolio skleidžiama šiluma. Todėl padidėjusią poliarinių vandenynų temperatūrą bei tirpstančius ledynus reikėtų laikyti pirmaisiais vidinio Žemės rektoriaus perkaitimo požymiais.DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvaigždės

Gražuolė Emily Ratajkowski sulaukė kritikos: tokias krūtis geriau slėpti (3)

Modelis Emily Ratajkowski vadinama dieviško grožio mergina: dailus veidelis, pavydėtina figūra ir, žinoma, išraiškinga krūtinė. Sakoma, būtent dėl moteriškų grožybių Emily buvo pakviesta filmuotis Robino Thicke dainos "Blurred Lines" vaizdo klipe.

Penktadienio naktį pristatytos naujausios makiažo bei šukuosenų tendencijos

Vėlų šeštadienio vakarą stilingos Vilniaus moterys rinkosi į prestižinės CAROLINA makiažo studijos naujausių makiažo bei šukuosenų tendencijų kolekcijos pristatymą. Tarp Vilniaus ir Majamio gyvenanti garsios makiažo studijos įkūrėja Karolina Taraškevič-Bethel kartu su savo komanda pristatė įspūdingą šventinių makiažų bei šukuosenų kolekciją.

Gerbėjai pastebėjo pirmą Kylie Jenner šalutinį lūpų putlinimo poveikį

Paskutines rugsėjo savaites kone visas pramogų pasaulis kalbėjo tik apie viena - Kardashianų šeimos jaunėlė laukiasi. Daugeliui tai buvo šokas, bet netrukus šias kalbas perspjovė dar viena žinia. Neseniai pranešta apie kitos sesutės nėštumą - laukiasi ir Khloe Krdashian.

50-metė Pamela Anderson drebina mados pasaulį - tokios jos seniai nematėme (15)

Dar ne taip ir seniai garsiosios gelbėtojos Pamelos Anderson stilius vadintas neskoningu ir pigiu. Tačiau pastaruoju metu aktorė rodo akivaizdžias pastangas - vulgarumą pakeitė elegancija ir šiuolaikiški deriniai.

Šiandien supermodelio Lindos Evangelistos atpažinti neįmanoma (1)

Prieš keletą dienų mados namų "Versace" kolekcijos pristatyme susivienijo tikrieji supermodeliai. Podiumu žengė mėgstamiausios prieš 20 metų žuvusio dizainerio Gianni Versace manekenės. Tačiau vienos numylėtinės tarp jų nebuvo.