Globalinis atšilimas pasibaigs atominiu sprogimu

 (6)
Discovery praneša, kad bauginantis globalinis atšilimas, kuris pasireiškia pasaulio vidutinės temperatūros kilimu, priklauso ne tik nuo žemės užterštumo, fabrikų, reaktorių, transporto išmetamų teršalų, bet ir nuo žemės branduolyje vykstančių reiškinių.
Lėktuvo katastrofa
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Neseniai tyrimai parodė, kad žemės centre esantis karštas kietas kūnas, vadinamas branduoliu, susidarė ne sukietėjus karštai jį supančiai masei. Jis ir yra ta pirminė medžiaga, kuri išlydė aplinkui esančias uolienas bei metalus, praneša livescience.com.

Šis, rodos, nedidelis pastebėjimas radikaliai pakeitė žemės ateities viziją. Jei žemės branduolys skleidžia energiją, kurios išskiriama šiluma yra tokia milžiniška, tai galima teigti, kad visa žemės viduje sukuriama šiluma yra branduolinės kilmės.

Kitaip tariant, į mūsų planetos gelmes reikėtų pažvelgti kaip į didžiulį atominį reaktorių.

Branduolyje vykstančios reakcijos šildo žemę iš vidaus. Vadinasi, gyvybė Žemėje gali egzistuoti tik esant efektyviam šio reaktoriaus aušinimui, t.y. procesui, už kurį atsakinga atmosfera.

Lėktuvo katastrofa
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Dėl globalinio atšilimo reiškinio, atmosfera kaista. Šiuo metu vidutinė žemės temperatūra yra daugiau nei 15 laipsnių. Sumažėjęs atmosferos aušinimas planetos šerdyje sukurtų sąlygas grandininei reakcijai ir milžiniškam atominiam sprogimui. Taip Žemė gali tapti dar vienu "asteroidų žiedu" Saulės sistemoje.

Ties ašigaliais Saulės įtaka lauko temperatūrai minimali, todėl ten geriausiai atsispindi šiluminiai pokyčiai, kuriuos sąlygoja branduolio skleidžiama šiluma. Todėl padidėjusią poliarinių vandenynų temperatūrą bei tirpstančius ledynus reikėtų laikyti pirmaisiais vidinio Žemės rektoriaus perkaitimo požymiais.DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvaigždės

K. Kardashian mylimasis nebuvo patenkintas, pamatęs šią nuotrauką...

Kardashian merginos puikiai žino, kaip patraukti sekėjų dėmesį pikantiškais kadrais, vis dėlto šį kartą Kourtney rizika nepasiteisino. Na, bent jau jos mylimajam, panašu, tokie metodai ne prie širdies.

„Nesu nei pirmoji, nei paskutinė“... 15 atvirumo akimirkų su Brigitte Macron

Emmanuelį ir Brigitte Macronus drąsiai galėtume vadinti pačia neįprasčiausia prezidentine pora. Jis įsimylėjo ją, ištekėjusią moterį, dar mokyklos suole ir pažadėjo, kad vieną dieną juodu tikrai bus kartu.

Justinas Bieberis pasipiršo savo mylimajai

Na ką, panašu, kad nesibaigianti Justino Bieberio melodrama baigta - ate Selena ir būk pasveikinta Hailey!

Rusijos Angelina Jolie gerokai persistengė su operacijomis (1)

Lenktynėse su idealais Rusijos gražuolė, buvusi garsaus futbolininko žmona Esmer Omerova tikriausiai pamiršo, ką reiškia žodis „STOP“.

Kalbama, kad jų pasididžiavimai tikrai įspūdingi...

Oi, pačios mes tikrai nematavome, bet sklinda kalbos, kad šie vyrukai gali didžiuotis ne tik milžiniškomis sąskaitomis banke.

Be liemenuko pasirodžiusi Kim Kardashian traukė visų aplinkinių žvilgsnius

Kas jau kas, o Kim tikrai puikiai žino, kaip atkreipti į save dėmesį. Šį kartą jokių didelių skandalų - pakako palikti liemenuką namuose.

Kompromatas prieš hercogienę: internete plinta gundantis Meghan Markle video

Iš archyvų ištrauktą 2013 metų video įrašą, kuriame nusifilmavo princo Harry žmona Meghan Markle, publikavo visame pasaulyje garsus žurnalas Men`s Health. Tuo metu Meghan tikriausiai net nesvajojo vieną dieną tapti princo žmona.

Pasirinkusi atvirą suknelę, Rihanna prašovė pro šalį

Atrodyti efektingai ir tuo pačiu jaustis patogiai - užduotis ne iš lengviausių. Dainininkė Rihanna mėgsta eksperimentuoti su įvaizdžiais, tačiau šį kartą, regis, prašovė pro šalį.

Natūralus grožis prieš injekcijas: kurios atrodo gražiau? (1)

Vienos patyliukais dailina veidus grožio injekcijomis ir plastinėmis operacijomis, kitos garsiai kalba apie natūralų grožį ir tikina nenorinčios pasiduoti šiuolaikinėms madoms.

Išrinkta pati seksualiausia pasaulio mergina

Žurnalas MAXIM ir jo skaitytojai kiekvienais metais skelbia TOP 100 seksualiausių planetos merginų. Praėjusiais metais seksualiausia iš seksualiausių tapo modelis Hailey Baldwin, o kam gi laurai atiteko šiemet?