Asmeninė Joe Dassino drama: kodėl milijonų dievintas dainininkas mirė taip anksti?

 (6)
© Stopkadras

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lapkričio 5 d. garsiajam Joe Dassinui būtų suėję 79-eri, tačiau likimas viską sudėliojo savaip - 1980 m. pasaulį sukrėtė žinia apie dainininko mirtį. Jam buvo lemta nugyventi labai ryškų, tačiau pernelyg trumpą gyvenimą. Joe Dassinas pasaulį paliko pačioje savo šlovės viršūnėje.

Oficiali mirties priežastis - sustojusi širdis. Problemų su širdimi jis turėjo nuo jaunystės, tačiau dainininko artimieji įsitikinę - Joe būtų gyvenęs kur kas ilgiau, jei ne tie dramatiški įvykiai, su kuriais jam teko susidurti paskutiniais gyvenimo metais.

Asmeninė Joe Dassino drama: kodėl milijonų dievintas dainininkas mirė taip anksti?
© Vida Press

Sėkmė ir pripažinimas į jo gyvenimą atėjo ne iš karto. Ilgą laiką J. Dassinas negalėjo apsispręsti, kokia veikla jam teiktų didžiausią džiaugsmą. Jis blaškėsi tarp kino ir muzikos, svarstė, kokia kalba jam būtų geriausia dainuoti. Lemiamos reikšmės jo kūrybiniam keliui turėjo susitikimas su būsima žmona – Maryse Massiera. Būtent ši moteris pasirūpino, kad J. Dassino dainos pirmą kartą suskambėtų radijo eteryje. Ji įrašė nepakartojamą jo balsą ir įrašus atnešė į radijo stotį. Dassinas buvo pakviestas sudainuoti tiesioginiame eteryje, o neilgai trukus jam buvo pasiūlyta išleisti solinį albumą.

Sakoma, už kiekvieno sėkmingo vyro stovi stipri moteris. Būtent taip galima būtų apibūdinti ir Maryse Massierą, kuri savo ryžtu nutiesė Joe kelią į šlovę. Maryse buvo ne tik jo žmona, bet ir sekretore, vadybininke, vairuotoja, dietologe, kirpėja ir stiliste. „Joe norėdavo, kad vairuočiau, kol jis skaitydavo, kad rūpinčiausi jo sveikata ir šukuosena. Man tekdavo tvarkyti jo plaukus kelis kartus per dieną, nes jis nekentė savo garbanų. Pati atsakydavau į laiškus, skalbdavau ir lygindavau baltutėlius koncertinius jo kostiumus.“ – pasakojo M. Massiera.

Asmeninė Joe Dassino drama: kodėl milijonų dievintas dainininkas mirė taip anksti?
© Vida Press

Pirmieji kantri stiliaus įrašai nebuvo itin populiarūs, tačiau J. Dassinui nusprendus imtis prancūziško chanson dainų atlikimo pagaliau aplankė neįtikėtina šlovė. Jis vadintas geriausiu XX a. septintojo ir aštuntojo dešimtmečių estrados atlikėju ne tik Prancūzijoje, bet ir visoje Europoje. Milijonai gerbėjų... tik nepakartojamos dainos apie meilę nė kiek neatspindėjo jo asmeninių išgyvenimų.

Santuoka su M. Massiera iširo kartu praleidus 10 metų. Maryse ilgai negalėjo pastoti, o kai pagaliau gimė ilgai lauktas vaikas, praėjus vos kelioms dienoms po gimimo jis mirė. Neilgai trukus po šios tragedijos pora išsiskyrė. „Mus išskyrė ne sėkmė, o pats gyvenimas.“ – vėliau apie nutrūkusią santuoką su M. Massiera kalbėjo pats J. Dassinas. Po dainininko mirties žiniasklaidoje imta skelbti informacija apie neva dar pirmosios santuokos metais jo turėtas meilužes. Vis tik artimi šeimos draugai visada teigė, kad J. Dassino gyvenime buvo tik dvi moterys ir abi jos tapo jo žmonomis.

Su antrąja žmona Christine Delvaux dainininkas susipažino atsitiktinai. Pagal vieną iš versijų, tai įvyko fotosalone, į kurį J. Dassinas įbėgo norėdamas pasislėpti nuo lietaus. Pagal kitą versiją pažintis vyko lėktuve. Bet kuriuo atveju Joe pametė galvą ir, kaip teigė pats, įsimylėjo kaip berniukas. Dassinas buvo vedęs, todėl susitikinėti su naująja meile teko slapta. 1978 m. J. Dassinas vedė antrą kartą. Tais pačiais metais porai gimė sūnus. Vis tik ir antroji santuoka nebuvo ideali, o Joe ir vėl nesijautė laimingas.

Asmeninė Joe Dassino drama: kodėl milijonų dievintas dainininkas mirė taip anksti?
© Vida Press

Sutuoktiniai dažnai pykdavosi dėl nuolat dainininko žmonos reiškiamų priekaištų ir pavydo. Vėliau paaiškėjo, kad Ch. Delvaux piktnaudžiavo alkoholiu ir narkotikais. Kurį laiką problemų dėl kokaino vartojimo turėjo ir pats J. Dassinas. Santykiuose įtampa augo: žmona nebevaldydavo savo emocijų, buvo kaprizinga, isteriška ir nestabili. Neilgai trukus J. Dassinas jau nebegalėjo atpažinti moters, kurią pamilo. Narkotikai jam tapo vieninteliu būdu, padedančiu atitolinti problemas ir depresiją. Santuokos neišgelbėjo ir antro vaiko gimimas. Mažyliui išvydus pasaulį, dainininkas pateikė skyrybų dokumentus ir po ilgų teisminių procesų išsireikalavo vaikų globos.

Skyrybų laikotarpiu Joe sveikata šlubavo. Gydytojai primygtinai rekomendavo mažinti stresą ir susilaikyti nuo kelionių, tačiau Dassinas neketino sustoti. Vieną vakarą Joe susmuko ant žemės. Širdies smūgis.

1980 m. kartu su sūnumis jis išvyko ilsėtis į Taitį. Antrąją atostogų dieną pietaujant restorane J. Dassino širdis sustojo. Atskubėję medikai niekuo nebegalėjo padėti. Buvo likę vos keli mėnesiai iki 42-ojo legendinio dainininko gimtadienio. Artimieji dėl visko kaltino antrąją jo žmoną Christine, dėl kurios, anot jų, Joe sirgo nerviniu išsekimu ir gilia depresija.

Pasaulis neteko nuostabaus dainininko, tačiau jo balsas netyla iki šiol...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvaigždės

Štai kam buvo palikta laisva vieta Harrio ir Meghan Markle vestuvėse...

Princo Harry ir Megan Markle vestuvės buvo tikrai įspūdingos ir kupinos simbolinių akimirkų, skirtų princesės Dianos atminimui. Ne paslaptis, kad Harrio santykiai su mama buvo ypatingai šilti ir princas labai skaudžiai išgyveno mamos netektį.

Štai kur princas Harry praleis savo paskutinę viengungišką naktį

Žiniasklaidoje pasirodė žinia, kur princas Harry praleis paskutiniąją savo viengungišką naktį prieš vestuves su aktore Meghan Markle.

Meghan Markle ir Harry jau išsirinko dainą savo pirmajam šokiui

Panašu, kad pirmasis karališkosios poros šokis tikrai nebus nuobodus! Puikus pasirinkimas, Meghan!

Atvirai apie tai, kaip jie prarado nekaltybę (1)

Vieniems pirmas kartas - labai įdomi ir intriguojanti patirtis, kitiems - bauginantis žingsnis į suaugusiųjų pasaulį. Štai ką apie savo pirmus kartus pasakoja žvaigždės.