Alkoholis. Žinotum, kaip jį gamina - negertum

 (119)
Jeigu alkoholį laikome beveik „šeimos nariu“, tai puvėsius, išmatas ir kitokį atsiprašant š… pakrikštykime pirmos eilės pusbroliais. Taip taip… faktai kalba patys už save. Galime paatvirauti: kas neragavęs vyno, degtinės ar alaus, tegul meta į mane akmenį (už tokią žinią atlaikyčiau ir du).
© DELFI

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau ragavimu visas žinojimas apie alkoholį ir pasibaigia. Iš tiesų mažai kas nutuokia, kaip alkoholis gaminamas.

Smagaus skaitymo.Ekskrementų ir sauso vyno „giminystė“

Pirmiausia į vynuogių sultis pridedama mielių bakterijų, kurios labai mėgsta cukrų. Per mikroskopą matyti, kaip jos “ryja” cukrų, o išskiria alkoholį - C2H5OH (chemija ir man ne prie širdies,bet vynas kas kita…).

Alkoholis - tai mielių bakterijų šlapimas, išmatos, o moksliškai - ekskrementai. Kai šlapimo koncentracija pasiekia 11%, bakterijos kaip ir kiekvienas organizmas (jei terpė uždara), apsinuodija savo išmatomis ir žūsta.

Ukrainietiškas vynas, gėrimai, alkoholis
© DELFI (E.Digrytės nuotr.)

Jei toks skystis iškart pilstomas į butelius, jį vadiname paprastu sausu vynu. Jei jį išlaiko dvejus metus ir nukošia bakterijų lavonėlius - tai jau brangus išlaikytas rūšinis sausas vynas. Jis gerokai brangesnis.

Subtilus moterų skonis…

Šampanas. Moterų (ir ne tik) mylimas gėrimas. Subtiliu jo gal ir nepavadinsi, bet jo gamybos priemones subtiliomis pavadinti vertėtų vertėtų.Į žalio stiklo butelį įpilamas penkių rūšių vynuogių sulčių mišinys ir įdedama mielių.

Alkoholis, gėrimas, vaikai
© DELFI

Priklausomai nuo sulčių mišinio sudėties, gaunamas įvairių rūšių šampanas.

Kalnuose būna išrausti ilgi urvai, kurių sienose išgręžtos skylės buteliams laikyti. Į jas sudedami buteliai, urvas uždaromas, užantspauduojamas ir dvejus metus laikomas tamsoje.

Temperatūra ten visą laiką vienoda - 14 laipsnių. Per dvejus metus mielių bakterijos perdirba sultis. Pasibaigus terminui, tamsus rūsys atidaromas ir į jį nukreipiama stipri šviesa. Nuo netikėtumo ir baimės bakterijos suviduriuoja ir “dvėsdamos” prileidžia dujų.

„Natūralus“ alkoholis arba pasidaryk pats

Įdomu, kad mielių bakterijos gali perdirbti ne tik cukrų, tačiau apskritai bet kokią organinę medžiagą.

Geriantis vyras
© DELFI

Hidrolizės gamyklose spiritas gaminamas iš pjuvenų (jos užmerkiamos kartu su mielių bakterijomis). Vargšėms ėsti nėra ko - ėda pjuvenas ir šlapinasi metilo spiritu.Šios bakterijos alkoholiu paverčia net žmogaus išmatas. Kaime yra žinomas toks subtilus kerštas. Karštą vasarą keršytojas į lauko tualetą nemėgstamam žmogui įmeta puskilį mielių. O tada prasideda putojantis dujinis procesas.

Nuo tualeto tada dvelkia pusiau saldūs, pusiau rūgštūs „šamaniški" kvapai.

Moralas

Jeigu jums teks gerti šampaną ir jūsų nosį kutens šampano dujos, žinokite, kad tai dvesiančių bakterijų atsisveikinimas.

(Straipsnis parašytas pagal Novosibirsko Humanitarinio-ekologinio instituto profesoriaus Vladimiro Ždanovo paskaitas.)

DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvaigždės

Justinas Bieberis pasipiršo savo mylimajai

Na ką, panašu, kad nesibaigianti Justino Bieberio melodrama baigta - ate Selena ir būk pasveikinta Hailey!

Rusijos Angelina Jolie gerokai persistengė su operacijomis (1)

Lenktynėse su idealais Rusijos gražuolė, buvusi garsaus futbolininko žmona Esmer Omerova tikriausiai pamiršo, ką reiškia žodis „STOP“.

Kalbama, kad jų pasididžiavimai tikrai įspūdingi...

Oi, pačios mes tikrai nematavome, bet sklinda kalbos, kad šie vyrukai gali didžiuotis ne tik milžiniškomis sąskaitomis banke.

Be liemenuko pasirodžiusi Kim Kardashian traukė visų aplinkinių žvilgsnius

Kas jau kas, o Kim tikrai puikiai žino, kaip atkreipti į save dėmesį. Šį kartą jokių didelių skandalų - pakako palikti liemenuką namuose.

Kompromatas prieš hercogienę: internete plinta gundantis Meghan Markle video

Iš archyvų ištrauktą 2013 metų video įrašą, kuriame nusifilmavo princo Harry žmona Meghan Markle, publikavo visame pasaulyje garsus žurnalas Men`s Health. Tuo metu Meghan tikriausiai net nesvajojo vieną dieną tapti princo žmona.

Pasirinkusi atvirą suknelę, Rihanna prašovė pro šalį

Atrodyti efektingai ir tuo pačiu jaustis patogiai - užduotis ne iš lengviausių. Dainininkė Rihanna mėgsta eksperimentuoti su įvaizdžiais, tačiau šį kartą, regis, prašovė pro šalį.

Natūralus grožis prieš injekcijas: kurios atrodo gražiau? (1)

Vienos patyliukais dailina veidus grožio injekcijomis ir plastinėmis operacijomis, kitos garsiai kalba apie natūralų grožį ir tikina nenorinčios pasiduoti šiuolaikinėms madoms.

Išrinkta pati seksualiausia pasaulio mergina

Žurnalas MAXIM ir jo skaitytojai kiekvienais metais skelbia TOP 100 seksualiausių planetos merginų. Praėjusiais metais seksualiausia iš seksualiausių tapo modelis Hailey Baldwin, o kam gi laurai atiteko šiemet?

Štai kam buvo palikta laisva vieta Harrio ir Meghan Markle vestuvėse...

Princo Harry ir Megan Markle vestuvės buvo tikrai įspūdingos ir kupinos simbolinių akimirkų, skirtų princesės Dianos atminimui. Ne paslaptis, kad Harrio santykiai su mama buvo ypatingai šilti ir princas labai skaudžiai išgyveno mamos netektį.

Štai kur princas Harry praleis savo paskutinę viengungišką naktį

Žiniasklaidoje pasirodė žinia, kur princas Harry praleis paskutiniąją savo viengungišką naktį prieš vestuves su aktore Meghan Markle.