Ką rasi kovo COSMO žurnale

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vabi sabi, mieloji!
Tai – ne pasisveikinimas kuria nors kalba. Ir ne nauja abrakadabra. Nors stebuklo, susijusio su šia fraze, tikėtis verta: vabi sabi – japonų filosofija, pagrindinė pastarojo meto gyvensenos tendencija, kurią renkasi Jessica Alba, Robertas de Niro, tviterio įkūrėjas Jackas Dorsey ir dar 200 tūkstančių žmonių, vartojančių saitaženklį #wabisabi, teigia, kad ne idealai, o trūkumai yra tikrasis žavesys ir jėga! Tačiau ne tik apie tai rašoma naujajame, kovo, COSMO, gegužę švęsiančiame 20-ąjį gimtadienį Lietuvoje!

Vis mažiau bijoma senatvės, glamūriniai žurnalai nebevengia vyresnių ir apvalesnių modelių, atkovotos teisės į celiulitą ir didesnius kaip 90 cm apimties sėdmenis, drabužiai nebelyginami, butai nuomojami be baldų, vazonai liejami iš betono, interjerai vadinami stilingais, jeigu yra šiurkščių medinių stalų, o lubos – suskilinėjusios. Pagal vabi sabi, viso grožio esmė – neidealumas. Natūralumas. Pernelyg didelė nosis, pernelyg plonos lūpos ir pernelyg maža krūtinė. Raukšlės. Visa tai, ką davė gamta. Svarbiausia – išmokti gerbti save, nesilyginti su mergaitėmis iš “Victoria's Secret” šou ir labiau sėkmės mylimomis draugėmis. Išvis su niekuo nesilyginti ir tai, ką laikei trūkumais, pateikti kaip pranašumus.

Šio numerio viršelio žvaigždė Ashley Graham jau intuityviai pritaikė vabi sabi principus – ir tapo viena iš 10-ies brangiausiai mokamų pasaulio modelių neatitikdama tradicinių mados pasaulio standartų! Maža to, išleidusi autobiografinę knygą, skirtą „merginoms, manančioms, kad nėra pakankamai geros, gražios ir protingos“, kuria naujus grandiozinius planus.

Nesistenk būti ideali partnerė, įspėja ir garsi santykių ekspertė belgų psichoterapeutė Esther Perel. Laikas atsisakyti vilties, kad visada sugebėsi be trūkumų puoselėti santykius, tuo pat metu ir rodydama pakankamai dėmesio, ir drauge išlikdama nepriklausoma. Ši idėja iš esmės neatitinka realybės ir gali sukelti nereikalingą įtampą, virsti spaudimu mylimajam. Jei nori ilgalaikiu abipusiu pasitikėjimu grįstų tvirtų santykių, turi pripažinti savo trūkumus, tačiau drauge neprarasti pagarbos sau.

O štai tinderio statistikos duomenimis, šioje pažinčių programėlėje ryškiau pasidažiusios moterys šansų būti pasvaipintos dešinėn (t. y. priskirtos prie tų, su kuriomis vertėtų susipažinti) turi 55 proc. daugiau nei tos, kurios visiškai nesidažo, ir 26 proc. daugiau nei tos, kurios dažosi mažai. Tačiau mėnesį trukęs COSMO eksperimentas parodė, kad net ir tinderyje natūralaus įspūdžio makiažas (blakstienų tušas, lengva kreminė pudra ir kiek paryškinti antakiai) padeda susirasti partnerį ne vienai dienai!

Kad nepraslystum pro JO akis, ir mokslininkai tau ateina į pagalbą – atlikę tyrimus, jie nustatė, kas vyrams išties yra seksualu. Pabandyk susikurti makiažą pagal mokslininkų rekomendacijas...

...o jei norisi pažaisti įvaizdžiais, rinkis mūzas iš TV ir kino ekranų.

Tačiau pamiršk visus žaidimus prieš darbo pokalbį – jam turi ruoštis kruopščiai, apgalvotai, metodiškai, kad pagaliau sulauktum lemiamo darbdavio skambučio!

Na, ir kas, jei kol kas nesiseka, – modelis Marija Shatilo, kadaise buvusi tiesiog graži mergina iš Lietuvos, o dabar dirbanti su garsiausiais pasaulio dizaineriais, besifotografuojanti prestižiškiausiems mados žurnalams, tave įkvėps atkakliai siekti savo svajonės!

Net jei likimas būtų tau žiaurus, vis tiek tikėk laiminga atomazga ir tikra meile, kuri išties nugali visas kliūtis ir išbandymus. Net tokius šiurpius, kurie teko Leah ir Joe!

Jei meilė tikra, ji išlaiko ir išbandymą #MeToo! Apklausų duomenimis, seksualinį priekabiavimą ar prievartą yra patyrusios maždaug 31 proc. Lietuvos moterų, t. y. kas trečia. Tačiau apie tai prabilti sunku net anonimiškai, tad kaip pranešti tai savo vaikinui? Neskubėk, pradėk pamažu!

Jei kalbėtume apskritai, socialiniai tinklai tapo galinga kovos su pasaulio blogybėmis platforma. Čia vos per kelias minutes gali surinkti armiją šalininkų ir nebesijausti vienas lauke karys. Štai koks galingas šis naujas reiškinys – instavizmas!

Tačiau būna gyvenime akimirkų, kai reikia stipraus asmeniško palaikymo. Ką daryti, jei nauja gyvybė ateina ne laiku, ne nuo to žmogaus, nepasirengus? Abortas – teisė rinktis ar žudikiškas aktas? O gal vis dėlto yra kita išeitis, net jei, regis, visas pasaulis būtų prieš tave ir tą kruopelytę tavo įsčiose?

Kad ir kaip ten kas būtų, nepamiršk atsipalaiduoti! Štai pastudijuok smagius apklausos apie seksualinius poreikius pagal Zodiaką rezultatus ir pritaikyk praktiškai miegamajame.

Pakviesk mylimąjį, draugus praleisti savaitgalio vakarą prie stalo... su rašytoju! Giedrė Barauskienė ir Rasa Derenčienė, sujungusios_ savo aistrą skaityti su seniai puoselėjamu pomėgiu ruošti maistą ir išleidusios pirmąją Lietuvoje kulinarinę knygą „Prie stalo su rašytoju“, kurioje visi receptai įkvėpti literatūros kūrinių, dovanoja tau iš jos kelis receptus ir linki nuotykių bei visokeriopo sotumo: skaitykite, atraskite, ragaukite, mėgaukitės...

...įsiklausę į jauno, bet jau dosniai tarptautiniu mastu apdovanoto violončelės virtuozo Justo Kulikausko, kuris net didžiausias rimtuoles per koncertus įaudrina kaip roko žvaigždė, žodžius, kad muzika įkvepia ir išlaisvina!

Na, o jei vis dėlto imtų graužti sąžinė, kad gyveni kažkaip ne taip, gali pamąstyti apie biohakingą – naują sveikos gyvensenos kryptį siekiantiems gyventi šimtmečius. Jo esmė – nuolat sekti, studijuoti ir kompleksiškai tobulinti savo organizmą. Antra vertus, ar tai išties būtina?

Nors... Pasak Anastasijos Marčenkaitės, filmo „Ekskursantė“ žvaigždės, jaunas žmogus turi išbandyti viską, kad žinotų, ka tolesniame gyvenime rinktis, o ką – atmesti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žurnalas

Žurnalas „Cosmopolitan“ atsinaujino!

Baigėsi didelio ir mažiuko COSMO laikai – į vasarį COSMO žengia vienu, dar patogesniu, formatu ir atnaujinęs turinį! Apie COSMO metamorfozes ir esmę tau rašo mūsų vyr. redaktorė Violeta Kalikauskienė.