XIX amžiaus vyrų etiketas! 20 tikro džentelmeno taisyklių

 (2)
Laikai keičiasi, bet kai kurios taisyklės taip ir lieka nepakitusios. Siūlome tau paskaityti dar 1875 metais parašytą „Džentelmeno etiketą“ (Gentleman’s Guide to Etiquette).
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Nesistenkite įrodinėti savo tiesios pakeltu balso tonu. Pasitikintis savimi vyras nuomonę išreikš ramiai ir bus tikras, kad visi jo klausysis.

2. Mažiau apie save pasakokite. Nereikia aplinkiniams pasakoti apie savo verslo reikalus arba apie savo profesiją, jei tik, žinoma, jūsų apie tai neklausia.

3. Mandagumas ir intelektualumas – pirmoje vietoje. Tikras džentelmenas yra mandagus ir protingas, bet jis nepuls to įrodinėti kiekviename žingsnyje, net ir matydamas savo pranašumą. Jis visuomet mandagus ir atkreipia dėmesį į kitų nuomonę.

4. Vienas iš nemandagiausių dalykų – pokalbio metu žiūrėti į savo laikrodį ar užrašų knygutę (šiais laikais – į mobilųjį telefoną). Jeigu jums nuobodu, nebūtina to akivaizdžiai parodyti.

5. Nevalia pertraukinėti pašnekovo. Išmokite iki galo išklausyti net ir tas istorijas, kurias jau esate girdėję.

6. Nesiklausykite svetimų pokalbių. Jei besikalbantys žmonės yra visai šalia jūsų, apsimeskite, kad jų negirdite arba tiesiog pasitraukite nuo jų toliau.

7. Kalbėkite trumpai ir konkrečiai. Stenkitės išvengti nukrypimų nuo temos ir kalbėdami laikykitės klausimo esmės.

8. Net ir tuo atveju, jeigu jūsų pašnekovas yra neteisus, išlikite ramus, pateikite savo nuomonę argumentuotai ir nepereikite prie asmeniškumų. Jei matote, kad žmogus neketina nusileisti, pabandykite pakeisti temą. Taip jūs sutvardysite savo emocijas, o jūsų pašnekovas nepraras įvaizdžio.

9. Jei turite konkrečias politines pažiūras, nekalbėkite apie jas kiekvienai progai pasitaikius ir tuo labiau, nesistenkite įpiršti savo požiūrio kitiems. Geriau aplinkiniai tegul mano, kad jūs prastas politikas, nei prastas džentelmenas.

10. Kalbant apie savo draugus, nereikia jų lyginti. Akcentuokite tik gerąsias savo bičiulių savybes.

11. Nepalaikykite pokalbio, jeigu tema, kuria kalbama, gali užgauti kito žmogaus jausmus.

12. Nereikia kiekviename pokalbyje stengtis pacituoti kokį nors garbų žmogų. Svarbiausia, kad viskas būtų laiku. Juk saikingas kiekis prieskonių daro patiekalą gardesniu, o per didelis patiekalą sugadina.

13. Stebėkite savo kalbėseną, stenkitės kalbėti raiškiai, bet nepersistenkite, kad kalba netaptų per daug pompastiška.
14. Nesistenkite pataisyti pašnekovo, jeigu kalbėdamas jis suklydo. Tai – prasto tono ženklas.

15. Jeigu jūs mokslininkas arba tam tikros srities specialistas ir jūsų žodynas gausus specifinių frazių, pasistenkite jų nenaudoti, bendraudami su kitos aplinkos žmonėmis, kurie gali tų frazių nesuprasti. Jei „protingas“ žodis išsprūdo, jokiu būdu nesistenkite iš karto paaiškinti, ką tai reiškia. Juk tokiu būdu jūs parodysite aplinkiniams, esą jie yra neišmanėliai.

16. Nebūkite savo kompanijos juokdariu. Taip, jūs būsite kompanijos siela, tačiau prarasite džentelmeno vardą. Reikia, kad jūsų kompanija juoktųsi su jumis, bet ne iš jūsų.

17. Nesigirkite. Nutylėkite apie perspektyvias ir naudingas pažintis. Visuomenėje tai vertinama kaip pasipūtimas.

18. Nesistenkite visur ir visada būti pernelyg rimtas, neatsisakykite juokelių ir smagių, nereikšmingų pokalbių.

19. Labai nemandagu savo kalboje naudoti užsienietiškus žodžius arba frazes.

20. Nesikiškite į šeimyninius svetimų žmonių reikalus, net ir tuo atveju, jeigu tai yra jūsų artimi draugai. Stenkitės vengti temų, kurios gali būti skaudžios kam nors iš pokalbio dalyvių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją