Sužinok, ar būsite pora kaip tvora

Pripažink, juk esi sudariusi sąrašą reikalavimų, kuriuos keli potencialiam kandidatui į tuos vienintelius. Pavyzdžiui, jis turi būti aukštas, pasitikintis savimi, bet ne arogantiškas, susitelkęs ir ne isterikas, jam turi patikti gyvūnai...
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jei vaikinas atitinka daugiau kaip pusę punktų, viskas, galima dėti saitaženklį #SielosDraugas, taip? Tiesą sakant, neskubėk.

Išmaniojoje programėlėje ar po kelių pasimatymų koks nors vaikinas atrodo kaip tavo antrosios pusės idealas? Naujausių tyrimų duomenimis, esminiai veiksniai, lemiantys poros dermę, yra ne tokie akivaizdūs kaip, pavyzdžiui, bendra meilė Robbie Williamsui ar pomėgis bėgti maratonus. Štai į ką turėtum atkreipti dėmesį, kad suprastum, ar vaikinas išties tau skirtas. Ir kokias detales kuo mažiau akcentuoti.

Sužinok, ar būsite pora kaip tvora
© Shutterstock

Yra keletas netikėtų dalykų, kurie iš tiesų yra labai svarbūs.

Kaip baratės

Barniai – vienas iš tų veiksnių, nuo kurių priklauso, ar jūs, kaip pora, išgyvensite. Pagal elgesį per barnius žmones galima skirti į tris kategorijas. Degtukai per barnius įkaista. Analitikai neria į procesą ir mėgina suprasti, kodėl kiekvienas jaučiasi taip, kaip jaučiasi. Galop Vengikai laikosi požiūrio „sutarkime nesutarti“. Psichologai įspėja: Analitikas ir Vengikas – potencialūs didelio galvos ir širdies skausmo sukėlėjai. Kita vertus, du Degtukai netikėtai gali tapti idealia pora (pagalvok apie tuos, kurie čia vienas ant kito staugia, čia jau bučiuojasi ir mylisi). Du Analitikai drauge taip pat visai gerai sugyvena. Net du Vengikai gali sutarti, jiems tik svarbu pernelyg ilgai nekaupti neišsakytų neigiamų emocijų.

Atkreipk dėmesį, kaip tavo vaikinas reaguoja, jei kas nors jam neduoda ramybės: ar jis tave užsipuola ir kaltina? O tu? Atsakydama kandi ten, kur skauda? Tylomis visiškai užsisklendi? Jei į šiuos klausimus apie save ir vaikiną teko ištarti “taip”, yra reali tikimybė, kad ilgainiui jūsų santykiai taps problemiški.

Kaip dalinatės

Jausmais, ne batonu. Nuoširdžiai atsakyk – kaip kiekvienas reiškiate jausmus ir į juos reaguojate? Jei vienas mano, kad neigiamas emocijas reikia žūtbūt numarinti, o antras tiki, kad svarbu ištyrinėti kiekvieną pojūtį, laukite bėdos. Psichologijos profesoriaus emerito Johno Gottmano atlikto sutuoktinių porų tyrimo duomenimis, toks nesutapimas net 80 proc. atvejų gresia skyrybomis. Žodžiu, svarbu būti su tuo, kuris jausmus vertina lygiai kaip tu – sunkiai ar lengvai, jokio skirtumo.

Sužinok, ar būsite pora kaip tvora
© Shutterstock

Kiek prisirišate

Staigmena! Ir šiuo atveju galima skirti tris grupes. Nerimastingiems Prieraišuoliams iš savo partnerių reikia labai daug patikinimų (pavyzdžiui, jie neatstos, kol išgirs, kas yra blogai: „Aš pykstu ne ant tavęs, brangioji. Tiesiog nėra nuotaikos“). Atsiskyrėliai gali sakyti, kad nori suartėti, tačiau vos išgirdę prašymą pabučiuoti prieš naktį gali reaguoti taip, lyg būtum paprašiusi nunešti tave ant rankų į darbą.

Ir galiausiai yra Ramučiai – tie, kurie azartiškai tiražuoja asmenukes su mylimu žmogumi, tačiau netrukdo jam džiaugtis reikiama asmenine erdve. Nieko keista, kad būtent su šiuo tipu sutaria visi. Kitiems variantams sėkmė šypsosis rečiau. Blogiausias iš jų? Atsiskyrėlis su Prieraišuoliu. Jie yra labiausiai iš visų nepatenkinti ir tarsi uždega vienas kitą, nuolat atstumdami ir pritraukdami.

Kiek skiriate dėmesio

Ateina momentas, kai imi tikėtis partnerio dėmesio. Tai gali būti kas nors visiškai menko, pavyzdžiui, pokalbis apie orą. Arba svarbaus – tu jam guodiesi dėl barnio su seserimi. Porų terapijos profesionalai šią situaciją apibūdina anglišku terminu bid. Poroms, kurios nemoja ranka į tokius bidus, leidžia partneriui pajusti, kad jis yra girdimas, yra gerokai daugiau šansų likti drauge nei toms, kurios dėmesio poreikį ignoruoja.

Sužinok, ar būsite pora kaip tvora
© Shutterstock

Porų terapeutė Carrie Cole teigia: „Poros dažnai sako: „Mūsų niekas nebesieja. Tačiau labai dažnai tikroji problema yra ta, kad jie ignoruoja vienas kito dėmesio poreikio ženklus, ir jiems nepavyksta išlaikyti ryšio.“ Kartais tokius dalykus galima pajusti labai anksti. Jei per pasimatymą pasakoji apie savo vaikystę, o vaikinas žiovauja, visiškai tikėtina, kad jis tau netinka.

Kaip vienas kitą palaikote

Tai labai svarbu! Tu nori, kad partneris būtų tavo palaikymo komandos kapitonas. Žmogus, kuris ne tik išklauso tavo dešimtmečio planus, bet ir domisi, kaip gali prisidėti prie jų įgyvendinimo. Net jei tavo ambicijos nekeltų jam didelio džiugesio.

„Jūsų svajonės gali būti skirtingos, tačiau jei nėra susieti didieji jūsų gyvenimo tikslai, nepastebite vienas kito pagalbos, labai abejotina, ar jums gerai seksis drauge“, – įspėja C. Cole. Kas norėtų susitikinėti su žmogumi, kuris gali kiauras valandas malti liežuviu apie save ir savo nuostabią karjerą, tačiau tuoj pat užsisklendžia ir ima nuobodžiauti, kai pradedi jam pasakoti savo svajones. Niekas.

Chemija

Be abejo, potraukis yra esminis dalykas bet kokių santykių pradžioje. Tave turi jaudinti žmogaus išvaizda, jo kvapas, skonis. Tau turi patikti bučiuotis su juo. Tačiau net jei tarp judviejų neskyla kibirkštys, vaikinas vis tiek gali pasirodyti esąs patikimas, rūpestingas ir gebantis tave prajuokinti. Tikrai verta tokiam suteikti antrą galimybę, net jei per pirmąjį pasimatymą nepajutai drugelių plazdėjimo pilve, – pažiūrėk, kas vis dėlto iš to galėtų išeiti.

Sužinok, ar būsite pora kaip tvora
© Shutterstock

Seksas

„Nuostabiausias pasaulyje seksas tikrai nėra požymis, kad tas žmogus tau skirtas“, – įspėja psichologė Jenny Taitz. Egzistuoja daugybė elementų, kurie gali tapti svarbesni. Pavyzdžiui, gebėjimas bendrauti. „Jo vaidmuo ypač sustiprėja bėgant laikui“, – aiškina antropologė Helen Fisher. Puikus pavyzdys – vaikinas, kuris lovoje įstengė ne tik atrasti, bet ir tinkamai paveikti visus tavo svarbiausius taškus, tačiau nepasivargino atsakyti į tavo žinutes. Žmogus, kuris tau tinka, stengsis, kad tu būtum patenkinta ne tik lovoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vyrai

Moterų išlaikytinis atskleidė triukus, kuriais vilioja vienišas turtuoles (2)

35 metų Justinas dešimt metų žaidė su gyvenimu. Alkoholis, azartiniai žaidimai, milijoninės aferos, narkotikai — pasaulis sukosi beprotišku greičiu ir galop šveitė vaikiną į bedugnę. Bet juk galima gyventi patiklių moterų sąskaita!

10 frazių, kurių vaikinui geriau nesakyti (1)

Santykių ekspertai kala: jei nori, kad viskas būtų rimta, nieko neslėpk, nes išsikalbėti būtina, santykiai negali būti grįsti melu. Taip, tiesa. Tačiau išsikalbėti nereiškia pliaukšti, kas tik užplaukia. Štai šių 10 frazių jam verčiau nesakyk.

Sužinok, ar būsite pora kaip tvora

Pripažink, juk esi sudariusi sąrašą reikalavimų, kuriuos keli potencialiam kandidatui į tuos vienintelius. Pavyzdžiui, jis turi būti aukštas, pasitikintis savimi, bet ne arogantiškas, susitelkęs ir ne isterikas, jam turi patikti gyvūnai...

5 bučinių tipai, kurių jis niekuomet nepamirš

Tinkamas bučinys gali daaaaug: jausmus ne tik sustiprinti, bet ir juos nugesinti. Iš „eee“ pernešti į „oooo“. Iš paprastos merginos paversti TA. Net jeigu manai, kad esi bučinių guru, paskaityk – gal sužinosi ką nors nauja.

52 dalykai, kuriuos gali apie jį sužinoti be didelių pastangų

Visiškai nebūtina kelerius metus gyventi su vaikinu po vienu stogu, kad suprastum, koks jis yra iš tiesų. Jei būsi atidi, jo charakterį ir polinkius (net seksualinius) nuspėsi vos tik pradėjusi artimiau bendrauti.

Žvelk žemiau mylimojo juosmens - tai išduos jūsų ateitį

„Kairysis žandas pasakoja apie praeitį, o dešiniajame surašyta ateitis“. Sunku patikėti, bet šitaip britų parapsichologė Sam Amos kalba apie... sėdmenis. Taip, ir toks pseudomokslas išties egzistuoja!

7 geri dalykai, kurių gali išmokti iš vyrų (2)

Mes juos išmokėme nusiblizginti batus, nešliurpti prie stalo, sakyti komplimentus ir dovanoti mums gėlių... Bet yra bent septyni tikrai geri dalykai, kuriuos retkarčiais pravartu pasiskolinti iš vyrų.