Slapti signalai išduoda, kad JIS tave apgaudinėja

© Unsplash/Uroš Jovičić

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Stebėk rankas

Mokslininkų teigimu, statistinis žmogus bent kartą per dieną ima ir baltai pameluoja. Atrodytų, kas čia tokio baisaus, tačiau kai netiesa liejasi iš mylimo žmogaus, kuriuo pasitiki, lūpų, visa tai ima atrodyti nebe taip nekaltai.

Norėdama interpretuoti kito elgesį – ypač jei kalbame apie tavo gyvenimo partnerį – pirmiausia turi suvokti, kokie yra normalūs jo įpročiai. „Kai pastebi, kad įprastas elgesys pasikeitė – štai jis, tavo „aha“ momentas“, - teigia kūno kalbos ekspertė Blanca Cobb.

Iš karto įspėjame – neįprasta kūno kalba nebūtinai reiškia, jog tave mėgina apmauti. Mylimojo elgesiui įtaką gali daryti ir su darbo reikalais susijęs stresas, nerimas, pergyvenimai. Visa tai dažnai lydima nervingų judesių, akių kontakto vengimo arba kalbos šiukšlių (kaip „tipo“, „nuuu, „emmm“ ir pan.).

Tai kaip atskirti paprastą nervinimąsi nuo to, ką jau galima vadinti bandymu apgauti? Svarbiausia – laikas. „Atviri žmonės gestikuliuoja prieš prabildami, o melagiai tai daro jau po to, kai pradeda kalbėti“, - paaiškina kūno kalbos ekspertė bei knygų apie melą autorė Traci Brown.

Štai dar keli būdai kaip atspėti, kurios veido išraiškos, kokie rankų bei kojų gestai byloja – tau meluojama.

Veido išraiškos: nervingi, trūkčiojantys akių bei lūpų judesiai

„Net ir valdantis streso metu veide atsispindi tavo tikrųjų emocijų fragmentai, - aiškina Blanca. - Šios mikro išraiškos trunka apie 1/15-ąją sekundės“.

Bėgiojančios akys, trūkčiojančios, suspaustos lūpos, pernelyg dažnas mirksėjimas (kalbame apie daugiau nei 70 mirksnių per minutę) ir sumenkęs akių kontaktas – pagrindiniai faktoriai, jog kažkas yra ne taip.

Kitas melo indikatorius – nenuoširdi šypsena. Jei žmogus šypsosi visai netinkamais momentais, vadinasi, greičiausiai jis meluoja.

Rankų gestai: per daug lietimo

Nejaukių situacijų metu suaugusieji mėgina tarsi paguosti save (kažkas juk turi tai padaryti, ar ne?). Todėl jie pradeda liesti savo burną, akis, ausis ir nosį – taip mėgindami palengvinti stresą ar nerimą. „Toks elgesys pakeičia kūno chemiją ir suveikia kaip raminamieji“, - aiškina kūno kalbos ekspertė bei knygų apie charizmą autorė Patti Wood.

Kiekvienas mūsų naudoja skirtingus raminamuosius gestus – kaip ir kiekvienas vaikas vakare prieš miegą renkasi skirtingą, savąjį žaislą. Dažniausiai pasitaikantys veiksmai, rodantys, kad žmogus bando nusiraminti – sąnarių traškinimas, padažnėjęs žiovulys, kojų sukryžiavimas, barbenimas pirštais, niūniavimas, supimasis ant kėdės, nuolatinis judėjimas ir plaukų sukimas.

Gali net pastebėti, kad įtariamas melagis pradeda kasytis. „Stresas neigiamai veikia nervinių šaknelių galūnėles, todėl žmogui atrodo, kad jam niežti“, - aiškina Patti. Daugiausia nervinių galūnėlių yra ant vokų, ausų ir burnos, todėl dažnai tai – pirmos vietos, kurias imamasi kasytis.

Apimtas stipraus streso ar meluodamas žmogus gali slėpti rankas po stalu ar susikišti jas į kišenes. „Jei pokalbiui pakrypus link sunkių klausimų, į kuriuos tikimasi tiesių atsakymų, partneris staiga pakiša rankas po stalu, greičiausiai jis kažką slepia ir nėra 100 % atviras“, - teigia Traci.

Nenustygstančios pėdos: sukimas, trepsėjimas ir taip toliau

Taip taip taip – kojos taip pat yra svarbus kaltės indikatorius. „Mes mažiausiai kontroliuojame kojas, - aiškina Traci. - Todėl kai žmogus atsakinėja į sunkius klausimus, gali atrodyti, kad jis tarsi siūbuoja“. Kojų sukimas, trepsėjimas, virpinimas ir sūpimasis ant jų – ne atsitiktiniai veiksmai. Visi jie padeda atkurti simetrijos stoką kūne.

„Jei žmogus taip elgiasi, jis gali sakyti viena, tačiau jausti visai ką kita“, - teigia Patti. Šis elgesys tarsi atkartoja distanciją tarp tiesos ir melo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vyrai

Moterų išlaikytinis atskleidė triukus, kuriais vilioja vienišas turtuoles (2)

35 metų Justinas dešimt metų žaidė su gyvenimu. Alkoholis, azartiniai žaidimai, milijoninės aferos, narkotikai — pasaulis sukosi beprotišku greičiu ir galop šveitė vaikiną į bedugnę. Bet juk galima gyventi patiklių moterų sąskaita!

10 frazių, kurių vaikinui geriau nesakyti (1)

Santykių ekspertai kala: jei nori, kad viskas būtų rimta, nieko neslėpk, nes išsikalbėti būtina, santykiai negali būti grįsti melu. Taip, tiesa. Tačiau išsikalbėti nereiškia pliaukšti, kas tik užplaukia. Štai šių 10 frazių jam verčiau nesakyk.

Sužinok, ar būsite pora kaip tvora

Pripažink, juk esi sudariusi sąrašą reikalavimų, kuriuos keli potencialiam kandidatui į tuos vienintelius. Pavyzdžiui, jis turi būti aukštas, pasitikintis savimi, bet ne arogantiškas, susitelkęs ir ne isterikas, jam turi patikti gyvūnai...

5 bučinių tipai, kurių jis niekuomet nepamirš

Tinkamas bučinys gali daaaaug: jausmus ne tik sustiprinti, bet ir juos nugesinti. Iš „eee“ pernešti į „oooo“. Iš paprastos merginos paversti TA. Net jeigu manai, kad esi bučinių guru, paskaityk – gal sužinosi ką nors nauja.

52 dalykai, kuriuos gali apie jį sužinoti be didelių pastangų

Visiškai nebūtina kelerius metus gyventi su vaikinu po vienu stogu, kad suprastum, koks jis yra iš tiesų. Jei būsi atidi, jo charakterį ir polinkius (net seksualinius) nuspėsi vos tik pradėjusi artimiau bendrauti.

Žvelk žemiau mylimojo juosmens - tai išduos jūsų ateitį

„Kairysis žandas pasakoja apie praeitį, o dešiniajame surašyta ateitis“. Sunku patikėti, bet šitaip britų parapsichologė Sam Amos kalba apie... sėdmenis. Taip, ir toks pseudomokslas išties egzistuoja!

7 geri dalykai, kurių gali išmokti iš vyrų (2)

Mes juos išmokėme nusiblizginti batus, nešliurpti prie stalo, sakyti komplimentus ir dovanoti mums gėlių... Bet yra bent septyni tikrai geri dalykai, kuriuos retkarčiais pravartu pasiskolinti iš vyrų.