Santykių ekspertė pataria: kodėl jis neatsižvelgia į mano norus

 (8)
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Draugaujame beveik 3 metus, kartu gyvenime, abu mokomės. Problema ta, kad atrodo, tarsi būtume kartu 50 metų. Grįžęs vakare jis nuolat sėdi prie kompiuterio, nenori kalbėtis ar kartu leisti laisvalaikio. Jei bandau paklibinti, kad pagelbėtų ar atkreiptų į mane dėmesį, jis susiraukia ir bamba.

Bandau problemas išspręsti prašydama pasikalbėti. Jis išklauso, bet savo nuomonės nepasako. Ar jis mane tebemyli? Jei taip, kodėl to neparodo ir neatsižvelgia į mano norus?

Kai prieina santykiai kritinę ribą ir pabūnam atskirai, atrodo, žmogus vėl pasikeičia. Jis pasiilgsta ir vėl viskas grįžta į savo vietas. Kaip sužinoti ar žmogus nori kurti ateitį kartu, jei jam draugystėje nėra svarbu kalbėjimasis? Nesinori skirtis. Ar galima kaip nors pakeisti šią situaciją?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Dabar įsivaizduok situaciją. Tavo vaikinas pareina namo ir pareiškia: „Aš noriu, kad tu būtum tokia, kaip aš. Noriu, kad grįžusi iš mokslų, atsisėstum prie kompiuterio ar televizoriaus ir ramiai sau praleistum laiką žiūrėdama ar naršydama tai, kas tau įdomu. Noriu, kad mus abu vienytų tas pats hobis ir laiko praleidimas – sėdėjimas prie kompiuterio. Aš to labai noriu, o jeigu tu mane myli, turi atsižvelgti į mano norus ir daryti, kaip aš noriu.“

Ar tu galėtum iš komunikabilios, bendrauti mėgstančios asmenybės tapti tylene, kuri po darbo įninka į kompą ir jai to gana? Įtariu, kad ne. Dėl tokio jo noro tu negalėtum tapti visai kitokiu žmogumi. Ar tai reikštų, kad tu jo nemyli ir nenori kurti bendros ateities? – Tai atsakymas į tavo klausimą ar jis tave tebemyli.

Daugelis moterų negali priimti vyro tokio, koks jis yra. O tai tampa pagrindine santykių problema. Jos nerimsta, nervinasi, deda įvairias pastangas pakeisti žmogų, perdaryti jį pagal save. Bet juk daug lengviau būtų iškeisti netinkamą į tokį, kokio tu nori! Kai žmogus nori kefyro, jis eina į pieno skyrių ir perka kefyrą. Juk neperka aliejaus ir nesipiktina tuo, kad jis nėra kefyras, tiesa? Kai nusiperkam šuniuką, juk nesitikim, kad jis pradės kudakuoti ir dėti kiaušinius, ar ne? Tai ar nekvaila norėti to, ko žmogus negali duoti vien dėl to, kad iš prigimties to neturi?

Komunikabilumas yra įgimtas bruožas. Vieniems to reikia, kitiems - ne. Greičiausiai tavo įkyrus noras atkreipti į save dėmesį, skatina jį dar labiau užsisklęsti. Nė vienam žmogui nepatinka, kai iš jo reikalaujama to, ko jis nenori ar ko negali duoti. Tie nepasitenkinimai, kaprizai, reikalavimai, kad vyras elgtųsi taip, kaip tu nori – neduoda jokių rezultatų. Nuo tokios merginos norisi tik atsiriboti ir pailsėti. Niekam nepatinka būti su nelaimingu žmogumi, kuris nėra tavimi patenkintas.

Tu rašai, kad kai santykiai prieina kritinę ribą, jūs išsiskirstote ir jis pajunta ilgesį. Kaip supratau, tave jis susigrąžina savo meiliu elgesiu. Ir tai reiškia „vėl viskas grįžta į savas vietas“. Tavo suvokimu, vaikinas visą laiką turi elgtis taip, kaip jis elgėsi santykių pradžioje ar norėdamas tave susigrąžinti. Bet santykiai niekada nebūna vienodi. Yra tam tikri etapai: pažinties, įsimylėjimo, domėjimosi vienas kitu ir galiausiai buitiniai santykiai. Visuose etapuose žmonės elgiasi skirtingai. Bendro gyvenimo etape tu turi įvertinti ar kasdieninis tavo parterio būdas tave tenkina. Jei netenkina – nepuoselėk vilčių, kad vieną dieną viskas pasikeis ir „šuniukas pradės giedoti“.

Būtent šis lūkestis ir gimdo nepasitenkinimą savo partneriu, sukuria dideles santykių problemas, daug neigiamų emocijų, nerimo ir t.t. Ir visa tai tik dėl to, kad niekaip nepavyksta išrinktojo padaryti „geresniu žmogumi“. Gyvendami poroje ir net nebandydami pakeisti vienas kito, jūs tą vis tiek darote. Tas asmenybių „šlifavimasis“ vyksta natūraliai, nes dvi asmenybės, norėdamos sutilpti po vienu stogu, privalo prisitaikyti viena prie kitos. Tačiau! Prieš „palįsdami“ po tuo bendru stogu, žmonės turi paklausti savęs: „Ar man tas žmogus tinka su visais savo minusais, įpročiais ir būdo bruožais? Ar aš galėsiu toleruoti aštresnius jo asmenybės niuansus, ar mokėsiu prisitaikyti prie jų?“.

Taigi, mieloji, jei tu nenori skirtis, bet nori pokyčių santykiuose, tuos pokyčius turi inicijuoti pati. Pradėti reiktų nuo pokyčių mąstysenoje. Turi suprasti, kad tai, kas tave erzina jame yra TAVO problema. TAVO emocija. Ir TAVO nepasitenkinimas tuo. O jis tiesiog yra toks, koks yra. Koks visada ir buvo. Tau belieka pasirinkti: arba toleruoti ir priimti viską taip, kaip yra, arba... skirtis ir ieškoti tinkamesnio. Atmink: kad ir kaip tu beburtum, kad ir kiek pastangų įdėtum, vis tiek šuniukas niekada nepradės skraidyti ir dėti kiaušinių.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Klaida. Jūsų naršyklė nepriima sausainėlių (cookies).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vyrai

Moterų išlaikytinis atskleidė triukus, kuriais vilioja vienišas turtuoles (2)

35 metų Justinas dešimt metų žaidė su gyvenimu. Alkoholis, azartiniai žaidimai, milijoninės aferos, narkotikai — pasaulis sukosi beprotišku greičiu ir galop šveitė vaikiną į bedugnę. Bet juk galima gyventi patiklių moterų sąskaita!

10 frazių, kurių vaikinui geriau nesakyti (1)

Santykių ekspertai kala: jei nori, kad viskas būtų rimta, nieko neslėpk, nes išsikalbėti būtina, santykiai negali būti grįsti melu. Taip, tiesa. Tačiau išsikalbėti nereiškia pliaukšti, kas tik užplaukia. Štai šių 10 frazių jam verčiau nesakyk.

Sužinok, ar būsite pora kaip tvora

Pripažink, juk esi sudariusi sąrašą reikalavimų, kuriuos keli potencialiam kandidatui į tuos vienintelius. Pavyzdžiui, jis turi būti aukštas, pasitikintis savimi, bet ne arogantiškas, susitelkęs ir ne isterikas, jam turi patikti gyvūnai...

5 bučinių tipai, kurių jis niekuomet nepamirš

Tinkamas bučinys gali daaaaug: jausmus ne tik sustiprinti, bet ir juos nugesinti. Iš „eee“ pernešti į „oooo“. Iš paprastos merginos paversti TA. Net jeigu manai, kad esi bučinių guru, paskaityk – gal sužinosi ką nors nauja.

52 dalykai, kuriuos gali apie jį sužinoti be didelių pastangų

Visiškai nebūtina kelerius metus gyventi su vaikinu po vienu stogu, kad suprastum, koks jis yra iš tiesų. Jei būsi atidi, jo charakterį ir polinkius (net seksualinius) nuspėsi vos tik pradėjusi artimiau bendrauti.

Žvelk žemiau mylimojo juosmens - tai išduos jūsų ateitį

„Kairysis žandas pasakoja apie praeitį, o dešiniajame surašyta ateitis“. Sunku patikėti, bet šitaip britų parapsichologė Sam Amos kalba apie... sėdmenis. Taip, ir toks pseudomokslas išties egzistuoja!

7 geri dalykai, kurių gali išmokti iš vyrų (2)

Mes juos išmokėme nusiblizginti batus, nešliurpti prie stalo, sakyti komplimentus ir dovanoti mums gėlių... Bet yra bent septyni tikrai geri dalykai, kuriuos retkarčiais pravartu pasiskolinti iš vyrų.