Myli, bet slepi: kodėl gėdijiesi mylimojo?

 (13)
Šlykštus jausmas: myli žmogų, bet drauge supranti, kad jis tavęs nevertas. Tiksliau, yra kitaip: myli žmogų, bet puikiai suvoki esanti verta geresnio. Nors ne. Galima ir trečiaip pasakyti: eini dėl jo iš proto, žinai, kad jis – pats pačiausias, bet tik teoriškai.
© Žurnalas "Cosmopolitan"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

O štai praktiškai šalia to nerealaus žmogaus jautiesi nerealiai nejaukiai. Nes tau dėl jo gėda. Nes...

...jis – neišauklėtas stuobrys

Tavasis linkęs vištieną viešumoje taršyti rankomis, skaniai pavalgęs garsiai atsiraugėti, o užsimiršęs – netgi panages prie stalo krapštinėti? Tau reikės subtiliai (jokiu būdu ne viešumoje!) priminti, kurioje rankoje laikomas peilis, kaip nors nukreipti dėmesį, jei vėl įniks į panages, ir švelniai įspirti į koją, kai garsiai atsiraugės. Pagrindinis tavo sąjungininkas šioje kovoje – laikas.

Kur kas sudėtingesnis įvykių scenarijus, jei vaikinas nuoširdžiai nesupranta, ko tu čia kabinėjiesi, ką jis daro ne taip. Tada jums teks daug aiškintis, nagrinėti etiketo knygutes ir straipsnius bei demonstruoti auksinę kantrybę.

Galimas ir visiškai kitoks nekultūringumo kontekstas. Jis š tėvus kreipiasi tik jūs, tuo tarpu tu savuosius tujini. Tai jau ne refleksas, bet principas. Jei negebi priimti tokio mylimojo elgesio, tau derėtų bent jau jį suprasti. Ir paaiškinti tai savo artimiesiems bei draugams prieš puolant supažindinti juos su išrinktuoju – kad vėliau nekiltų dar didesnių nesusipratimų. Tada ir gėdytis nebebus ko. Galop mes visi – ne šventieji.

...jis neišsilavinęs

Lietuvoje aukštojo išsilavinimo neįgijęs asmuo yra beveik brokuotas pilietis, net jei iš tiesų būtų genijus eruditas, atmintinai cituojantis Platono veikalus, tik, deja, negalintis savo išsilavinimo patvirtinti popieriaus gabalėliu, vadinamu diplomu... „O ką jis baigė?“ – paklaustų mama. „Nieko. Jis surenka vežimėlius prie prekybos centro ir laisvalaikiu kuria eiles.“ Kaip manai, kokio stiprumo širdies smūgis ištiktų mamą tai išgirdus?

Ši nuostata išlikusi iš tarybinių laikų, kai buvo šventai tikima: jei turi nors kiek proto, būsi bent jau inžinierius. Daugelis iki šiol negali susitaikyti su mintimi, kad geras santechnikas yra lobis. Galop inžinierių irgi būna visokių – dėl kai kurių kaltės paskui tiltai griūva. Beje, milijardierius Aristotle'is Onassis savo pirmąjį sandorį sudarė būdamas barmenu.

...jis neturtingas

Mūsų šalyje dažnas tėvas ramiau atsidustų išgirdęs, kad tavo mylimasis – verslininkas (kažkodėl mums tai yra žodžio turtingas sinonimas, nors gal visas jo turtas – banko paskolos), ir įsitemptų sužinojęs, kad jis – paprastas mokytojas (vaje, vadinasi, skursta kaip bažnyčios pelė).

Kartais stebint lietuvius apima jausmas, jog pinigai mūsų šalyje lemia viską. Na, beveik viską. Prisipažinti, kad išsirinkai vyrą, kuris gauna minimumą ir vos sukrapšto viešojo transporto bilietėliui... Jei esi iš padorios vidutinių pajamų šeimos, niekas iš tavęs tokio akibrokšto nesitikėtų. Bet gerai pagalvok – kodėl taip dėl to sielojiesi? Trūksta pinigų gyventi, pramogauti, užsiimti hobiais? Bet jei trūksta tau, pati jų ir užsidirbk.

O gal kankina kita problema? Pinigų pakanka, tik ramybės neduoda, kad bičiulė Loreta važinėja naujausio modelio BMW? Materialinės gerovės varžybos laimės nesuteikia. Kur kas daugiau priežasčių didžiuotis šalia esančiu žmogumi tada, kai jis – rūpestingas, mylintis ir tave suprantantis, nei, tarkim, gerai uždirbantis advokatas, tau prastai pasijutus nerandantis laisvos minutės nuvežti pas gydytojus. Gal ir smagu, kai vyras savaitgalį skraidina į Paryžių, tačiau ką darysi, jei kilus bėdai jis pasipustys padus, nes papildomų problemų jam nereikia?

...jis negražus

Žinai, kokia garsiosios pasakos „Gražuolė ir pabaisa“ esmė? Visiškai ne ta, kad kažkoks pamėklė gali tapti idealiu princu pasitelkęs depiliaciją ir plastikos chirurgus. Esmė ta, kad pamilus žmogų jo išvaizda tampa nebesvarbi. Tiksliau, ji atrodo nuostabi. Ir kai į savo pabaisą žiūri susižavėjusiomis ir dievinančiomis akimis, aplinkiniai taip pat lengvai patiki: „Kas ją taip traukia? Juk traukia! Vadinasi, jis aiškiai kažkuo ypatingas...“ Beje, įsimylėjęs vyras iš tiesų tampa patrauklesnis – taip nutinka dėl jo organizmą perpildžiusio vyriškojo hormono testosterono.

...jis šiaip kažkoks ne toks

Seksas su juo nuostabus, bet štai visa kita – manieros, išvaizda, profesija, finansinė padėtis, žodynas (iš dešimties žodžių), politinės pažiūros – tau visiškai ne prie širdies. Nori to ar ne, ryškūs kultūriniai bei socialiniai skirtumai yra problema.

Esi pratusi suktis tarp žmonių, kurie kalbasi apie Sofoklį, Murakamį ir žino, kuo Buffettas skiriasi nuo bufeto. Daug keliauji, tavo bičiuliai – intelektualai, o jis... Jis – tolimųjų reisų vairuotojas, kurio automobilyje visu garsu stūgauja „Ruskoje radio“. Ir į jokį teatrą šis vyrukas su tavimi neis, nes ten jį ima miegas. O tu nuo devintos ryto nemauksi su juo alaus ir nevalgysi traškučių. Tačiau tave vis tiek nenumaldomai traukia jo brutalus vyriškumas. Galop Švedijos princesė irgi ištekėjo už sporto trenerio. O Monako – apskritai už cirko akrobato ir net pagyveno su juo vagonėlyje.

Kita vertus, pasaulinės statistikos duomenys liūdnoki: skirtingų socialinių sluoksnių žmonių santuokos retai būna ilgalaikės ir sėkmingos. Bet būna. Svarbiausia – nemėginti perdaryti žmogaus manipuliacijomis, grasinimais, įkalbinėjimais. Smulkmenas pakeisti pavyks, tačiau ne esmę. Turėk omenyje: jei nori būti laiminga su žmogumi, mylimu, tačiau visiškai kitokiu nei tu, reikės daaaug laiko. Bet jei meilė yra, rizikuoti verta.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vyrai

Moterų išlaikytinis atskleidė triukus, kuriais vilioja vienišas turtuoles (2)

35 metų Justinas dešimt metų žaidė su gyvenimu. Alkoholis, azartiniai žaidimai, milijoninės aferos, narkotikai — pasaulis sukosi beprotišku greičiu ir galop šveitė vaikiną į bedugnę. Bet juk galima gyventi patiklių moterų sąskaita!

10 frazių, kurių vaikinui geriau nesakyti (1)

Santykių ekspertai kala: jei nori, kad viskas būtų rimta, nieko neslėpk, nes išsikalbėti būtina, santykiai negali būti grįsti melu. Taip, tiesa. Tačiau išsikalbėti nereiškia pliaukšti, kas tik užplaukia. Štai šių 10 frazių jam verčiau nesakyk.

Sužinok, ar būsite pora kaip tvora

Pripažink, juk esi sudariusi sąrašą reikalavimų, kuriuos keli potencialiam kandidatui į tuos vienintelius. Pavyzdžiui, jis turi būti aukštas, pasitikintis savimi, bet ne arogantiškas, susitelkęs ir ne isterikas, jam turi patikti gyvūnai...

5 bučinių tipai, kurių jis niekuomet nepamirš

Tinkamas bučinys gali daaaaug: jausmus ne tik sustiprinti, bet ir juos nugesinti. Iš „eee“ pernešti į „oooo“. Iš paprastos merginos paversti TA. Net jeigu manai, kad esi bučinių guru, paskaityk – gal sužinosi ką nors nauja.

52 dalykai, kuriuos gali apie jį sužinoti be didelių pastangų

Visiškai nebūtina kelerius metus gyventi su vaikinu po vienu stogu, kad suprastum, koks jis yra iš tiesų. Jei būsi atidi, jo charakterį ir polinkius (net seksualinius) nuspėsi vos tik pradėjusi artimiau bendrauti.

Žvelk žemiau mylimojo juosmens - tai išduos jūsų ateitį

„Kairysis žandas pasakoja apie praeitį, o dešiniajame surašyta ateitis“. Sunku patikėti, bet šitaip britų parapsichologė Sam Amos kalba apie... sėdmenis. Taip, ir toks pseudomokslas išties egzistuoja!

7 geri dalykai, kurių gali išmokti iš vyrų (2)

Mes juos išmokėme nusiblizginti batus, nešliurpti prie stalo, sakyti komplimentus ir dovanoti mums gėlių... Bet yra bent septyni tikrai geri dalykai, kuriuos retkarčiais pravartu pasiskolinti iš vyrų.