Kodėl vyrai renkasi blondines ?

 (56)
Amžinas ginčas tarp blondinių ir brunečių dėl to, kurios yra geidžiamesnės, išsisprendžia… Patys žinote kurių naudai. Taip, brunetes, kaip ir anksčiau, noriau priima į darbą ir skiria vadovaujančioms pareigoms.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Specialiai brunetėms, kaip paguodos prizas, sugalvotas terminas “ryški, ekstravagantiška, temperamentinga”. Brunetės savo intelektą laiko iškėlusios aukštai kaip vėliavą, tačiau vyrai ir toliau užsispyrusiai renkasi blondines. Kodėl? Pasirodo, blondines vyrai renkasi vadovaudamiesi ne protu, o fiziologija.

Genetikai jau seniai įrodė, kad šviesūs plaukai, akys ir oda – recesyviniai požymiai. Būtent todėl nuo seniausių laikų šiuolaikinių vyrų protėviai rinkdavosi šviesiaplaukes. Juk būtent blondinė – ideali vyriškojo „genetinio fondo“ saugotoja. Verčiant iš mokslinės į žmonių kalbą tai reiškia, kad vyras su dominuojančiais genetiniais požymiais gali būti tikras, kad blondinės pagimdytas kūdikis greičiausiai bus panašus į tėvą, o ne į motiną. Tokiu būdu, vyras, pasirinkęs blondinę, užtikrina savo “genetinio fondo” perdavimą iš kartos į kartą.

Žymus australų psichologas ir rašytojas Allan Peas iškėlė dar vieną blondinių „pasisekimo“ vyrų tarpe hipotezę. Pasirodo, šviesi plaukų spalva byloja apie didelį estrogenų kiekį kraujyje. Tai tas hormonas, kuris yra atsakingas už vaisingumą. Taigi vyras, rinkdamasis blondinę, nesąmoningai užsitikrina savo giminės tęstinumą. Blondinė neatsisakys gimdyti. Pasak anglų patarlės, blondinė kvaila, todėl ir vaisinga. Tai netiesa. Ne kvailume visa esmė, o padidintame estrogenų kiekyje. Tuo ir grindžiamas neva didesnis šviesaplaukių moterų vaisingumas.

Beje, tas pats Allan Peas atrado įdomų dėsningumą: po kiekvieno gimdymo blondinės patamsėja. Ar pastebėjai, kad tarp moterų, kurioms virš 30, blondinių kur kas mažiau nei tarp dvidešimtmečių? Esmė visai ne tame, kad vyresniame amžiuje blondinės persidažo. Paprasčiausiai po gimdymo estrogenų kiekis organizme sumažėja, o tai įtakoja palaipsnį „tamsėjimą“. Todėl, pagal statistiką, žmonoms blondinėms vyrai neištikimi būna dažniau nei brunetėms: vyras nesąmoningai ieško naujos moters su recesyviniais genetiniais požymiais ir dideliu estrogenų kiekiu kraujyje.

Tie patys estrogenai didele dalimi įtakoja ir blondinių charakterį. Kuo šio hormono kraujyje daugiau, tuo žmogus ramesnis, mažiau agresyvus, o tai taip pat traukia vyrus, kurie iš prigimties linkę dominuoti. Na, o į tariamai įgimtą blondinių kvailumą, apie kurį sklando daugybė anekdotų, galima atsakyti taip pat anekdotu: ar žinote kodėl anekdotai apie blondines tokie trumpi? Kad brunetės juos lengviau įsimintų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją