Didelis penis: vyrų ar moterų svajonė?

 (101)
„Enlarge your penis“ – į elektroninio pašto dėžutę įkrenta dar vienas reklaminis laiškas, siūlantis stebuklingais būdais padidinti vyriškąjį pasididžiavimą. Galime pasijuokti iš naivuolių, tikinčių tokiais stebuklais, bet faktas vienas: jei yra pasiūla, vadinasi yra ir paklausa. O kam gi to didelio penio reikia labiau: moterims, trokštančioms didesnio pasitenkinimo, ar patiems vyrams?
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Seksologas Igoris Konas tvirtina, kad vyro tapatumas neatsiejamas nuo jo seksualumo: „Visuomenės, o ypatingai vyrų pasąmonėje vyriškumas ir seksualumas – beveik sinonimai. Penis daugelyje kultūrų buvo garbinamas objektas. Ten kur kultas – ten ir mitai, o kur mitai – ten ir baimės. Penis ir šiais laikais išlieka vyriškumo simboliu ir savaime – vyrų nerimo šaltiniu. Kitaip tariant, vaizduotėje vadinamasis tikras vyras visuomet turi didelį ir tvirtą pasididžiavimą bei seksualinę potenciją“.

Daugumos žmonių pasąmonėje geras meilužis yra tas, kuris turi puikius anatominius duomenis, o ne išskirtinius gabumus. Būtent būti geru meilužiu vyrams yra esminis dalykas.
Jean-Michel Fitremann

Psichologai tvirtina, kad svajonė turėti didelį penį išreiškia vyro baimę patirti nesėkmę seksualiniame gyvenime. „Seksualinis nepajėgumas – viena iš didžiausių šiuolaikinių vyrų baimių“ - patvirtina psichoterapeutas ir seksologas Jean-Michel Fitremann. Anot jo, gera erekcija – vienas iš esminių harmoningų lytinių santykių aspektų: moteriai erekcija yra tarsi nebylus vyro patvirtinimas, kad ji – vis dar seksuali ir geidžiama, o vyrui erekcija – įrodymas, kad jis – tikras vyras, sugebantis patenkinti savo moterį. Anot seksologų, penio dydis – tikrai neesminis dalykas, nulemiantis seksualinio gyvenimo kokybę, tačiau susidūrus su intymiomis problemomis, tiek vyrai, tiek moterys dažniausiai viską „nurašo“ būtent išmatavimams. Juk tokiu atveju kalta tik pati gamta, apdovanojusi būtent tokiu ir ne kitokiu peniu, bet jokiu būdu ne pats vyras ar jo partnerė.

Seksologai tvirtina, kad praktiškai kiekvieną kartą, kuomet vyrai kreipiasi į juos dėl potencijos problemų, iškyla klausimas ir dėl penio dydžio. Tačiau juos kankina ne pats dydis, o nesugebėjimas patenkinti moters! „Daugumos žmonių pasąmonėje geras meilužis yra tas, kuris turi puikius anatominius duomenis, o ne išskirtinius gabumus. Būtent būti geru meilužiu vyrams yra esminis dalykas“ - sako Jean-Michel Fitremann.

Iš tiesų, jei pagalvotume... Na, turi vyras nedidelį pasididžiavimą, bet kam jam didesnis, juk penio funkcionalumas nuo to nepasikeičia. Nuo to, kad penis bus 5 centimetrais ilgesnis, vyras nepatirs nei didesnio susijaudinimo, nei stipresnio orgazmo. Vadinasi, viskas iš tiesų tik dėl moterų.

Moterys visoje šioje situacijoje vaidina labai svarbų vaidmenį. Kažkada buvo laikai, kuomet dailiosios lyties atstovei kalbėti apie savo seksualinius poreikius buvo tiesiog protu nesuvokiama, tarsi sekso teikiamas malonumas būtų išskirtinai vyrų privilegija, o moteris – tik priemonė tikslui pasiekti. Laikai pasikeitė ir vyrus tai neramina. Jos nori patirti malonumą ir jeigu to nėra – nebijo to parodyti.

Kalbant apie potencialaus partnerio pasididžiavimo dydį, pasąmonėje moterys turi nusistačiusios tam tikras maksimalias ribas.
Brian Mautz

Psichoterapeutė Violaine-Patricia Galbert tvirtina, kad šiuolaikinės moterys nelinkusios prisitaikyti prie jų netenkinančio lytinio gyvenimo, joms reikia seksualine prasme tvirto vyro, su kuriuo jos galėtų pasitenkinti, tačiau visa tai nesusiveda į penio dydį: „Moterys nori patyrusių vyrų, nes jų pasitenkinimui kur kas svarbesnė technika, nei dydis. Tik 5% moterų dėl lytinių organų nesutapimo gali patirti kažkokių problemų, o visoms kitoms vyriško pasididžiavimo dydis nėra tiesiogiai susijęs su pasitenkinimu“.

Fiziniu aspektu – taip, o kaip su vaizduote, kuri, pripažinkime, – galingas ginklas! Pabandyk mintyse įsivaizduoti nuogą vyrą. Juk tame tavo minčių piešinyje seksualus vyras atrodo proporcingai. Vargu ar kuri moteris savo fantazijose pieš vyrą su nedideliu peniu. Žurnalo PNAS publikuotas tyrimas patvirtina, kad renkantis partnerį pagal išvaizdą, penio dydžio svarbą moterys išskiria kur kas labiau, nei vyrišką kūno sudėjimą, ar plačius pečius.

Tyrime dalyvavusios moterys kompiuterio ekrane stebėjo vyriškų kūnų atvaizdus, kurie vienas nuo kito skyrėsi trimis parametrais: ūgiu, pečių bei klubų pločiu ir penio ilgiu. Iš viso moterims buvo parodyti 53 skirtingi variantai. Rezultatai parodė, kad moterys linkusios rinktis aukštesnius vyrus, turinčius platesnius pečius bei klubus ir didesnius lytinius organus. Kuo daugiau, tuo geriau? Vis dėlto šiuo atveju taip teigti nebūtų visai teisinga. Pasirodo vyrų pasididžiavimai, kurių išmatavimai stipriai viršijo vidutinį dydį, moterų visai nesužavėjo! Tyrimo autorius biologas Brian Mautz mano, kad kalbant apie potencialaus partnerio pasididžiavimo dydį, pasąmonėje moterys turi nusistačiusios tam tikras maksimalias ribas. Taigi didelis penis – anoks privalumas!

Seksologai ir psichologai vieningai tvirtina, kad gero seksualinio gyvenimo paslaptis slypi pačiuose partneriuose, o ne jų išmatavimuose. Juk jeigu vyras su nedideliu pasididžiavimu sugebės suteikti savo moteriai aukščiausią pasitenkinimą, vargu ar ji svajos apie didelį penį. Visai kas kita, kuomet moteris nepasitenkina ir tą nepasitenkinimą sieja būtent su lytinių organų dydžiu. Žinoma, didesnis penis negarantuos orgazmo, tačiau gali suteikti kitokius paties lytinio akto pojūčius, kurie, pripažinkime, taip pat svarbūs.

Kuomet Cosmopolitan.lt skaitytojų klausėme, ar dydis turi reikšmės, sulaukėme štai tokių rezultatų: 27,9% moterų pasirinko variantą „Taip, man tai labai svarbu“, 39% rinkosi „Taip, bet man tai nėra lemiamas veiksnys“ ir 33,1% paspaudė ties variantu „Ne, nuo dydžio niekas nepriklauso. Svarbiausia – technika“. 1:0 vyriškų gabumų naudai!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją