5 vyrų tipai: ko gali tikėtis iš tokių santykių?

Vieni - mamyčiukai, mėgstantys paverkti ant moters peties, kiti - kontrolės maniakai, be kurių žinios nė žingsnio nežengsi. Mes išskyrėme 5 vyrų tipus. Išsiaiškinsi kokiam tipui priklauso tavoji simpatija - galėsi lengviau suprasti, ko gali tikėtis iš santykių.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Amžinas kankinys

Šis vyras dažnai yra priklausomas nuo partnerės ir jaučiasi kiek pasimetęs, jei jam nėra vadovaujama. Dažniausiai tai per didelio tėvų rūpinimosi vaikystėje arba atvirkščiai, meilės ir rūpesčio stokos pasekmė.

Toks nesavarankiškumas ir nesugebėjimas savęs realizuoti dažnai sugriauna santykius, nes artimam žmogui tai per sunki našta. Šio tipo vyrui partnerė - ne tik kasdienė padėjėja, bet ir jo emocinė vadovė. O nuolatos klausytis, kaip viskas sunku ir koks jis vargšas, niekieno nemylimas ir niekam nereikalingas - užduotis ne iš lengvųjų.

Kas gali pagelbėti: su tokiu vyru „dirbti“ reikia nuo pat santykių pradžios. Kuo daugiau užuojautos jam parodysi, tuo daugiau jis leis sau išsilieti ant tavęs. Tokie vyrai sugeba sukelti kaltės jausmą, kuris prie jų pririša tarsi grandinė. Sukaupk savo jėgas ir nesileisk į emocijas. Stenkis kiekvienoje situacijoje ieškoti racionalių sprendimų, venk paguodos žodžių, jeigu matai, kad kažką galima pakeisti ir duok konkrečių patarimų, ką jis galėtų padaryti pats.

Kontrolės mėgėjas

Jis - labai vyriškas, nelinkęs atvirauti, iš savo moters reikalaujantis pagarbos ir netgi visiško paklusnumo. Moteris tokie vyrai traukia būtent dėl savo tvirto būdo. Jie sukuria saugumo jausmą, tačiau tas saugumas dažnai perauga į savininkiškumą: mano ir niekieno kito.

Šie vyrai - puikūs manipuliatoriai. Štai labai dažnas jų santykių scenarijus: jis uždirba gerus pinigus ir pilnai aprūpina šeimą, ji augina vaikus, tvarko namus ir tiesiog ramiai gyvena. Iki tol, kol jo reikalavimai nepasiekia absurdo ribos ir jai tenka arba susitaikyti ir paklusti arba išeiti į niekur, nes tiek metų buvus tiesiog namų šeimininke eiti dažniausiai nebūna kur.

Kas gali pagelbėti: visų pirma, turėtum aiškiai apsibrėžti, kur yra tavo pakantumo ribos ir nebijoti tiesiai šviesiai jam pasakyti, kokių dalykų tu netoleruosi. Antra - būdama su tokiu vyru, turi nepamiršti savo gyvenimo, kitaip tariant netapti jo šešėliu. Turi pajausti ribą, kada jis pradeda tave valdyti ir neleisti jam to padaryti. Nepamiršk, kad tokio vyro reikalavimai nuolatos auga, todėl sugebėk laiku užkirsti jiems kelią ir visuomet turėk atsarginį variantą, ką daryti, jei vis dėlto jis nenorės nusileisti.

Vyras - šeimos dalis

Šis vyras ieško tokių santykių, kuriuose vertinama monogamija, savitarpio pagalba, partnerystė. Jis žavisi savo moterimi, ją gerbia, įsiklauso į jos nuomonę ir laiko sau lygia. Šeima jam - savotiškas vientisas darinys, todėl ilgainiui toks vyras gali prarasti savo individualumą ir pasinerti į monotoniją. Juk santykiai jau sukurti, viskas tvarkoje, vadinasi, nebereikia stengtis.

Šio tipo vyras nesijaučia nepatogiai, jeigu jis nėra pagrindinis šeimos išlaikytojas. Besikeičiantys vaidmenys šeimoje jam nesukelia sunkumų. Tokiems vyrams reikia švelnaus postūmio, antraip jie tiesiog tenkinasi esama padėtimi ir patys nejuda į priekį.

Kas gali pagelbėti: su tokiais vyrais reikia elgtis kaip su vaikais: girti juos už pasiekimus, gražiai skatinti siekti kažko daugiau. Efektyviausias metodas - sukurti gražią ateities iliuziją, priversti jį norėti to paties kaip ir tu ir paskatinti veikti kartu. Vienybė - arkliukas, ant kurio galima joti tokiuose santykiuose.

Rūpestingasis globėjas

Šis vyras elgiasi su savo partnere kaip su trapia gėle, kurią reikia lepinti, kad ji žydėtų. Tokiam vyrui labiausiai patinka nuspėjamumas, užtikrintumas, nusistovėjusios tradicijos. Jis - visa ko vadas, o moteris - tiesiog grožis, emocinis pasitenkinimas. Kai kam tai atrodo senamadiška, tačiau tokia santuoka gali būti sėkminga.

Vis dėlto toks vaidmenų pasiskirstymas gali būti labai trapus. Didžiausios problemos iškyla tuomet, kai vyrui tenka susidurti su sunkumais, kurių jis pats įveikti negali. Perleisti iniciatyvą į moters rankas jam tas pats, kas sugriauti viską, ką iki šiol jis statė. Tarsi paminti savo savigarbą.

Kas gali pagelbėti: tokiais atvejais moteris turi tapti ne galva, o kaklu, kuris tą galvą sukinėja. Kitaip tariant, veikti paslapčia, visus laurus atiduodant vyrui.

Nesubrendėlis, bijantis prarasti jaunatviškumą

Jis turi galybę draugų – grupę vyrukų, kurie ir būdami vyresni negali vienas be kito. Juos sieja bendri pomėgiai, tradicijos. Jų tarpusavio ryšys jiems atrodo svarbesnis, nei asmeninis gyvenimas. Jie bijo romantiškų santykių su moterimis, nes tai reikš kontrolę. Jie įtikinę save, kad rimti santykiai ne jiems, nebent rastų partnerę, kuri taikstytųsi prie jų taisyklių.

Tokių vyrų gyvenime moterys užsibūna dažniausiai ne ilgiau nei porą metų. Kitaip tariant iki tol, kol jos užsimano kažko daugiau, nei paprastos draugystės.

Kas gali pagelbėti: spaudimas tokiais atvejais tikrai nepadės, priešingai, tik dar greičiau jį atstums. Norint prisivilioti tokį vyrą, reikia elgtis gudriai: leisk jam suprasti, kad tu nori kažko daugiau, bet neketini jo versti judėti į priekį kartu su savimi. Jis turi žinoti, kad tu - ne jo šešėlis, einantis visur iš paskos, o asmenybė, kuri neketina stovėti vietoje. O judėsi į priekį su juo ar be jo - tik jo sprendimas.

Žinoma, yra vyrų, kurių nepriskirtume nė vienam iš šių tipų: jie tvirti ir labai vyriški, tačiau mylintys ir mokantys rūpintis savo moterimi. Tačiau tokius pavyksta sutikti tikrai ne kiekvienai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vyrai

Moterų išlaikytinis atskleidė triukus, kuriais vilioja vienišas turtuoles (2)

35 metų Justinas dešimt metų žaidė su gyvenimu. Alkoholis, azartiniai žaidimai, milijoninės aferos, narkotikai — pasaulis sukosi beprotišku greičiu ir galop šveitė vaikiną į bedugnę. Bet juk galima gyventi patiklių moterų sąskaita!

10 frazių, kurių vaikinui geriau nesakyti (1)

Santykių ekspertai kala: jei nori, kad viskas būtų rimta, nieko neslėpk, nes išsikalbėti būtina, santykiai negali būti grįsti melu. Taip, tiesa. Tačiau išsikalbėti nereiškia pliaukšti, kas tik užplaukia. Štai šių 10 frazių jam verčiau nesakyk.

Sužinok, ar būsite pora kaip tvora

Pripažink, juk esi sudariusi sąrašą reikalavimų, kuriuos keli potencialiam kandidatui į tuos vienintelius. Pavyzdžiui, jis turi būti aukštas, pasitikintis savimi, bet ne arogantiškas, susitelkęs ir ne isterikas, jam turi patikti gyvūnai...

5 bučinių tipai, kurių jis niekuomet nepamirš

Tinkamas bučinys gali daaaaug: jausmus ne tik sustiprinti, bet ir juos nugesinti. Iš „eee“ pernešti į „oooo“. Iš paprastos merginos paversti TA. Net jeigu manai, kad esi bučinių guru, paskaityk – gal sužinosi ką nors nauja.

52 dalykai, kuriuos gali apie jį sužinoti be didelių pastangų

Visiškai nebūtina kelerius metus gyventi su vaikinu po vienu stogu, kad suprastum, koks jis yra iš tiesų. Jei būsi atidi, jo charakterį ir polinkius (net seksualinius) nuspėsi vos tik pradėjusi artimiau bendrauti.

Žvelk žemiau mylimojo juosmens - tai išduos jūsų ateitį

„Kairysis žandas pasakoja apie praeitį, o dešiniajame surašyta ateitis“. Sunku patikėti, bet šitaip britų parapsichologė Sam Amos kalba apie... sėdmenis. Taip, ir toks pseudomokslas išties egzistuoja!

7 geri dalykai, kurių gali išmokti iš vyrų (2)

Mes juos išmokėme nusiblizginti batus, nešliurpti prie stalo, sakyti komplimentus ir dovanoti mums gėlių... Bet yra bent septyni tikrai geri dalykai, kuriuos retkarčiais pravartu pasiskolinti iš vyrų.