Vos 33 kilogramus svėrusios merginos pokyčiai įkvepia tūkstančius, kenčiančius nuo anoreksijos

 (19)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Devyniolikmetė Gaia Rio skyrybas su mylimu vaikinu išgyveno labai sunkiai: mergina prisipažįsta, kad būtent tuomet prasidėjo visos jos problemos, tame tarpe ir mitybos sutrikimai, dėl kurių Gaia praktiškai buvo ties mirties slenksčiu - jauna studentė svėrė vos 33 kilogramus.

Dabar 65 kilogramus sverianti Gaia prisipažįsta, kad veltui iššvaistė dvejus savo gyvenimo metus, galvodama vien tik apie kalorijas ir tikindama save, kad lieknėdama tampa geresniu ir gražesniu žmogumi.

Vos 33 kilogramus svėrusios merginos pokyčiai įkvepia tūkstančius, kenčiančius nuo anoreksijos
© Vida Press

„Išsiskyrusi su vaikinu visą savaitę negalėjau nė kąsnio praryti, jaučiausi siaubingai prislėgta. Blogos emocijos šiek tiek prislopo, tačiau per tą nevalgymo savaitę taip lengvai ištirpę du kilogramai paskatino mane galvoti, kad jausčiausi dar geriau, jeigu atsikratyčiau dar 1 ar 2 kilogramų“ - apie pirmuosius žingsnius link anoreksijos pasakoja Gaia.

Vos 33 kilogramus svėrusios merginos pokyčiai įkvepia tūkstančius, kenčiančius nuo anoreksijos
© Vida Press
Vos 33 kilogramus svėrusios merginos pokyčiai įkvepia tūkstančius, kenčiančius nuo anoreksijos
© Vida Press

Mergina tikina, kad iki tol buvo patenkinta savo išvaizda ir per daug nesukdavo sau galvos dėl svorio, tačiau numetus kelis kilogramus į galvą pradėjo lįsti įkyrios mintys, kad ji galinti dar daugiau, kad būdama lieknesnė atrodys gražiau ir jausis geriau: „Nuolatos galvojau, kad nesu pakankamai graži, todėl jis mane paliko. Ir jeigu aš nieko nedarysiu, niekam nepatiksiu. Tai buvo kvailiausios mintys, kokios tik galėjo būti ir, greičiausiai, paties blogiausio mano gyvenime periodo pradžia“.

Prisimindama tuos dvejus metus, Gaia juos apibūdina kaip nuolatinį kalorijų skaičiavimą, badavimą, pastovius pykčio ir liūdesio protrūkius bei vienatvę. Anoreksija taip apsuko galvą, kad mergina prarado visus savo draugus, o jos gyvenimas pavirto vieninteliu tikslu - numesti dar daugiau svorio.

Vos 33 kilogramus svėrusios merginos pokyčiai įkvepia tūkstančius, kenčiančius nuo anoreksijos
© Vida Press

„Iš esmės aš nustojau valgyti ir mano svoris staigiai pradėjo kristi. Paradoksalu, tačiau kuo mažesnius skaičius rodė svarstyklės, tuo stipresnė aš jaučiausi. Maistas buvo vienintelis mane dominantis dalykas - visur mačiau tik maistą ir nuolatos savimi didžiavausi, kad atsilaikiau pagundai pavalgyti ir vėl šiek tiek sulieknėjau. Neidavau susitikti su draugais, nes susitikimai vykdavo kavinėse. Pradėjau galvoti, kad nėra prasmės su jais leisti laiką, nes esame skirtingi. Tuo pat metu įtikinau save, kad galiu didžiuotis esanti kitokia nei visi. Aš norėjau būti išskirtine. Mano tėvai įdėjo labai daug pastangų, kad ištrauktų mane iš anoreksijos gniaužtų, tačiau ši liga mane taip užvaldė, kad nieko aplinkui nemačiau“ - prisiminimais dalinasi Gaia.

Vos 33 kilogramus svėrusios merginos pokyčiai įkvepia tūkstančius, kenčiančius nuo anoreksijos
© Vida Press
Vos 33 kilogramus svėrusios merginos pokyčiai įkvepia tūkstančius, kenčiančius nuo anoreksijos
© Vida Press

Mergina negali paaiškinti, kas tiksliai įvyko jos gyvenime ir privertė ją praregėti: „Pasiekusi mažiausią savo svorį, pagaliau susivokiau, kad iš esmės švaistau vienintelį man duotą gyvenimą be jokios priežasties. Paklausiau savęs, nejaugi aš esu išskirtinė tik dėl to, kad sergu anoreksija ir praktiškai mirštu? Kodėl aš negaliu būti išskirtine dėl pozityvesnių priežasčių?“

Netikėtai atsiradę pasvarstymai tapo pirmaisiais žingsniais link permainų. Gaia pradėjo daugiau valgyti, o tuo pačiu ir geriau jaustis. „Sunkiausia buvo peržengti savo komforto zonos ribas. Dabar mano mityba subalansuota, aš saikingai sportuoju. Mano šeima mane labai palaiko, o kai kuriems kitiems žmonėms aš esu viltis, kad šią ligą galima įveikti“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Vaida Kurpienė: kokia duona tinka toms, kurios rūpinasi savo figūra

Skani, kokybiška, subalansuota sudėtimi išsiskirianti duona – tinkama sveikuoliško mitybos raciono dalis, įsitikinusi Vaida Kurpienė.

Slapti dalykai, kurie gerokai patampo tavo nervus

Galbūt nustebsi sužinojusi, kas tave verčia kramtyti kruopščiai nudailintus nagus. Atskleidžiame slaptąsias streso priežastis ir siūlome būdus susigrąžinti prarastą gerą nuotaiką.

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.