Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė: maiste neturi būti nieko draudžiamo

 (1)
Vaida Kurpienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip vakarėlio metu suderinti tris, atrodo, visiškai nesuderinamus dalykus: pavalgyti, pasimėgauti ir kitą rytą atsikelti energingam? Mitybos specialistė, dviejų vaikų mama Vaida Kurpienė, savo patarimais padėjusi atsikratyti viršsvorio daugeliui žmonių, tvirtina, kad viskas
įmanoma, jei nepuoli į kraštutinumus. Apie tai ji pasakos ir Sveiko maisto šventėje, kurios tema – vakarėlių užkandžiai.

„Žmonės galvoja, kad yra arba juoda, arba balta. Kai švenčia, vieni galvoja, kad reikia tik vandenį gerti, nieko nevalgyti. O jei jau valgo, tai tada bet kiek. Nei vieno, nei kito nereikia daryti, galima sėkmingai apsieiti be kraštutinumų“, - šypsosi dviejų knygų apie mitybą bendraautorė.

Kartais, kai labai norisi visiškos nesąmonės, net ir tada, kai žmogus puikiai tai suvokia, Vaida rekomenduoja paimti mažą „nesąmonės“ kąsnelį, paragauti ir pajausti, ar tai tikrai taip skanu. „Vakarėliuose žmonėms bendraudami kartu ir valgo, todėl nepajaučia maisto skonio. Net ir nevartojantys alkoholio po tokios šventės gali jaustis blogai. Kai labai kažko nori, tačiau nevalgai, prisivalgai kitų dalykų. Taip slopinamas nerimas. Kitą kartą geriau suvalgyti truputį to, ko norisi, nei save kankinti“, - tikina Vaida.

Anot mitybos specialistės, kuri kažkada pati numetė 22 kg., maiste neturi būti nieko draudžiamo, žmogus turi išmokti išlaviruoti bet kokiose sąlygose, nes mes negyvename idealiame pasaulyje. Kova su savimi dažniausiai baigiasi pralaimėjimu. Tačiau ji dingsta, dingsta griežti rėmai, kai žmogus supranta, kad beverčių dalykų reikia valgyti mažai.
Vakarėlių metu Vaida rekomenduoja:

- Vaisius valgyti tik iš pradžių ar praėjus porai valandų po kito maisto. Suvalgę vaisius kaip desertą, po pagrindinių patiekalų, jausitės apsunkę ir triks virškinimas. Vaisiai virškinami plonajame žarnyne ir ilgai skrandyje neužsibūna, taigi netrukdykime jiems

- Valgyti kuo daugiau šviežių daržovių. Tai keturguba nauda: suteikia sotumo jausmą, mažai kalorijų, šviežiose daržovėse yra natūralių fermentų, padedančių skaidyti maistą ir skaidulinių medžiagų, stumiančių maistą virškinimo traktu žemyn.

- Kuo mažiau padažų! Juose dažnai slypi daugiau kalorijų, nei pačiame patiekale. Be to, riebalai stabdo virškinimą. Jei patiekalas yra pateikiamas bendroje lėkštėje – imkite maistą nuo viršaus, taip jums teks mažiau padažo.

- Kuo mažiau vartokite alkoholio. Jis išbalansuoja cukraus lygį kraujyje ir dėl šios priežasties pasijuntate labai alkani. Be to, alkoholis, vartojamas su baltyminiu maistu stipriai apsunkina ir sulėtina virškinimą.

Dar daugiau Vaidos Kurpienės patarimų apie sveiką mitybą galėsite išgirsti Sveiko maisto šventėje Pažaislyje rugsėjo 24 d. Ten vyks sveikų užkandžių degustacija, vaikų edukacinės programos, sveikatai palankių produktų mugė, įspūdingas sveiko maisto vakarėlis, kurį organizuoja „Varom“ komanda ir restoranas Monte Pacis.

Registracija ir daugiau informacijos apie sveiko maisto šventę www.sveikuoliai.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kai lovoje ištinka netyčiukas... arba ką būtina žinoti apie ekstra tabletes

Yra daugybę diskusijų ir klausimų, kokias kontraceptines priemones reikėtų naudoti ir kokią įtaką jos daro moterų organizmui.

Vaida Kurpienė: kokia duona tinka toms, kurios rūpinasi savo figūra

Skani, kokybiška, subalansuota sudėtimi išsiskirianti duona – tinkama sveikuoliško mitybos raciono dalis, įsitikinusi Vaida Kurpienė.

Slapti dalykai, kurie gerokai patampo tavo nervus

Galbūt nustebsi sužinojusi, kas tave verčia kramtyti kruopščiai nudailintus nagus. Atskleidžiame slaptąsias streso priežastis ir siūlome būdus susigrąžinti prarastą gerą nuotaiką.

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.