Stebuklingasis ženšenis – natūralus jaunystės ir grožio eliksyras moterims

 (10)
Tūkstančius metų Rytų medicinoje ženšenis buvo naudojamas kaip stebuklingas vaistas, efektyviai gydantis įvairias ligas. Ne itin išvaizdžioje šio augalo šaknyje slepiasi magiškos savybės, kurias turėtų įvertinti kiekviena jaunystės grožį ir energiją norinti išsaugoti moteris.
Stebuklingasis ženšenis – natūralus jaunystės ir grožio eliksyras moterims
© Fotolia nuotr.

Jeigu mūsų paprašytų vienu žodžiu apibendrinti, ko labiausiai trūksta šiuolaikinei moteriai, drąsiai pasakytume – poilsio. Ir tu tikriausiai mums pritartum! Nesibaigiantys darbai, stresas, nuovargis, nuolatinis lėkimas ir miego trūkumas – tai šiuolaikinės visur spėjančios ir viską galinčios moters kasdienybė, kurios neigiamos pasekmės labiausiai atsispindi išvaizdoje. Papilkėjusi ir elastingumą praradusi oda, nusilpę plaukai, patamsėję paaikiai, nuolatos puolančios ligos – visa tai akivaizdus ženklas, kad tavo organizmas tiesiog išsekęs.

Norinčioms ir vėl jaustis žvaliai

Ženšenis yra bene žinomiausia tonizuojanti, stiprinanti ir stimuliuojanti priemonė, aktyviai veikianti centrinę nervų sistemą, didinanti darbingumą, mažinanti fizinį ir protinį nuovargį. Be to, „gyvybės šaknimi“ vadinamas ženšenis gerina širdies ir kraujagyslių sistemos funkcinę veiklą bei reguliuoja kraujospūdį.

Stebuklingasis ženšenis – tai natūralus adaptogenas. Augaliniai adaptogenai padidina organizmo gebėjimą adaptuotis prie aplinkos veiksnių ir išvengti jų sukeliamo žalingo poveikio, be to, jie sukelia darbingumo padidėjimą, kurio pasekoje nėra energijos ir darbingumo sumažėjimo.

„Adaptogenai sukuria į stresą reaguojančių sistemų aktyvaciją, kuri panaudojama susidoroti su sunkiais stresais, – pasakoja daktarė Nijolė Savickienė. – Ženšenių vaistiniams preparatams aktyvavus pogumburio-hipofizės-antinksčių ašį, adrenalinas praplečia širdies, smegenų ir plaučių kraujagysles, mobilizuojami energijos šaltiniai: iš riebalinių atsargų – riebalų rūgštys, iš kepenų – gliukozė, sustiprėja širdies veikla: didėja mitochondrijų kiekis miokarde – gerėja deguonies metabolizmas ir energijos gamyba, kreatinfosfato kiekis raumenų ir smegenų ląstelių mitochondrijose. Todėl padidėja ištvermė, fizinis ir protinis aktyvumas, judesių tikslumas.“ Matyt ne veltui kinai ženšenį vadina gyvybės ir energijos eliksyru.

Norinčioms susigrąžinti kūno linijas

Esant nutukimui ar antsvoriui neretai pastebima sumažėjusi leptino koncentracija. Pagrindinė šio hormono funkcija – alkio malšinimas. Būtent leptinas siunčia signalą smegenims, kad jau pasiektas sotumo pojūtis. Kuo daugiau į kraują išskiriama leptino, tuo stipresnis norą valgyti slopinantis signalas smegenims siunčiamas. Tyrimuose įrodyta, kad vartojant ženšenių preparatus ne trumpiau kaip keturias savaites, didėja leptino koncentracija, t.y., greičiau pajuntamas sotumo jausmas, mažėja apetitas, suvartojama mažiau kalorijų. Taigi, ženšenis reguliuoja kūno svorį, mažindamas antsvorį (net iki 60 proc.).

Norinčioms pamiršti menopauzės vargus

Už ką gamta taip nubaudė moteris ir „padovanojo“ joms menopauzę? Sutrikęs miegas, nevaldomos karščio bangos, padidėjęs dirglumas, gleivinės išsausėjimas – ar tau visa tai jau pažįstama? Bene labiausiai erzinantis dalykas šiuo periodu – temperatūrų kaita. Vienas karščio bangos užklumpa tik kartą ar du per savaitę, kitoms tai tenka išgyventi ir kelis kartus per dieną. Ir šioje situacijoje ženšenis gali padėti. Tyrimais nustatyta, kad ženšenių preparatų vartojimas teigiamai veikia termoreguliaciją bei retina karščio bangų dažnį. Be to, yra žinoma, kad šio augalo ekstraktas veikia neuromediatorius, miego-būdravimo ciklą, todėl padės išspręsti menopauzės metu padidėjusio nuovargio ir sutrikusio miego problemas.

Norinčioms atrodyti 10 metų jauniau

Pažvelkite į nenusakomo amžiaus Rytų moteris – tankūs plaukai, elastinga veido oda, jokių raukšlelių! Ženšenis nuo senų senovės buvo ne tik vaistų vaistas, gydantis praktiškai visas ligas, bet ir slaptas moterų grožio ginklas. Jame gausu vitaminų E, B1, B21, B12 ir C, biotino, nikotino, pantoteno, folio rūgščių, mikroelementų iš fosforo, kalio, silicio, geležies, stroncio, natrio, mangano, kobalto, kalcio, cinko, molibdeno, magnio, titano ir kt.

Ženšenis reguliuoja odos drėgmės balansą, stimuliuoja kraujo mikrocirkuliaciją, sumažina riebalų išsiskyrimą ir veido blizgesį, paspartina ląstelių regenariciją, padeda kovoti su celiulitu bei strijomis, stiprina ir puoselėja plaukus... Galime drąsiai tvirtinti kad ženšenyje kiekviena moteris atras tai, kas tiks būtent jai.

Ženšenį galima naudoti pačiais įvairiausias būdais – virti arbatas, gaminti nuovirus, košeles... Tačiau dauguma iš mūsų vos randa kelias laisvas atokvėpio minutes kasdieniame darbų sūkuryje, todėl paprasčiausias variantas skubančioms ir lekiančioms – maisto papildai su ženšeniu.
Ligų profilaktikai vitaminus su ženšeniu rekomenduojama vartoti kelis kartus per metus po 4–5 savaites. Sergantiems lėtinėmis ligomis asmenims reikėtų vartoti ilgiau – 9–12 mėn., kas 2–3 mėn. po 10 dienų nevartojant preparatų. Ženšenių preparatų poveikis juntamas individualiai, kartais – tik pradėjus vartoti, o vidutiniškai – po 2–3 savaičių preparatų vartojimo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Sveikata

Liga, apie kurią moterys vis dar gėdijasi kalbėti

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris - tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Visgi moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti.

Tikroji plastinė chirurgija - tai ne „Olialia pupytės“ (5)

Žiniasklaida beveik kasdien mirga nuo pranešimų, kaip viena ar kita garsenybė pasididino biustą, „prisipūtė“ lūpas ar kitaip dar pasigražino savo kūną. Susidaro įspūdis, kad plastinė chirurgija skirta tam, kad turtingų vyrų gražios žmonos galėtų niekada nesenti ar atrodyti kaip viena ar kita pasaulinio garso žvaigždė. Kas iš tiesų yra plastikos chirurgija ir kokia ji turėtų būti, kalbamės su „Sugiharos“ Grožio Terapijos ir Chirurgijos Klinikos plastikos chirurgu Darium Radzevičiumi.

Interaktyvaus projekto „Sveikesnė versija“ dalyviai: negalime atsistebėti, tai veža!

Dažnas žmogus yra linkęs kiek susireikšminti, galvodamas, kad yra toks užimtas ir taip visiems nuolat reikalingas, kad sportuoti ir skirti laiko maisto gamybai dėl sveikesnės gyvensenos jis tiesiog neturės laiko. Be to, dažnai įsivaizduojama, kad, pradėjus sveikai gyventi, gyvenimas taps labai nuobodus. Kaip tai veikia realybėje nusprendė išbandyti penki jauni žmonės, sutikę dalyvauti 31 dieną truksiančiame portalo „Gamtos Grožio Formulė“ interaktyviame projekte „Sveikesnė versija“.

Visiškai atvirai apie moters intymios vietelės grožį (79)

Tyrimai rodo, jog beveik kas antra moteris kompleksuoja šviesoje nusirengti prieš savo antrąją pusę. Celiulitas, papildomi kilogramai ar nauji spuogeliai vienas niekis palyginti su kur kas intymesnėmis problemomis – per didelėmis ar asimetriškomis lytinėmis lūpomis.