Štai kodėl reikėtų mesti savo liemenėlę į šoną

© Cosmopolitan montažas / Shuterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Liemenėlės dėvėjimas gali atnešti daugiau žalos, nei naudos, - tikina Prancūzijos Besançon universiteto mokslininkas Jean-Denis Rouillon, atlikęs 15 metų trukusį tyrimą. - Liemenėlė nepadeda sumažinti nugaros skausmų, tačiau susilpnina krūtinę palaikančius raumenimis, todėl ji pradeda smukti. Žiūrint iš medicininės pusės, krūtys negauna jokios naudos, stengiantis jas apsaugoti nuo gravitacijos. Priešingai, jos tik dar sparčiau praranda tonusą.“

Profesorius Rouillonas savo tyrime naudojo specialų prietaisą, leidžiantį itin tiksliai išmatuoti atstumus tarp dviejų objektų. Jo tiriamųjų amžius svyravo nuo 18 iki 35 metų. Išanalizavus 15 metų rinktus duomenis, profesorius padarė išvadą, kad liemenėlių niekuomet nedėvėjusių moterų krūtys pasmukusios mažiau maždaug 7 mm (matuojant nuo pečių linijos iki spenelio).

Tačiau nepaisant rezultatų, profesorius tikina, kad atsisakyti liemenėlės patartina ne kiekvienai. „Brandesnio amžiaus moteris, ne kartą gimdžiusi, turinti antsvorio? Nemanau, kad atsisakiusi liemenėlės ji gautų kokios nors naudos“ - sakė mokslininkas ir patarė aklai nesivadovauti rezultatais. Jei krūtys jau praradusios tonusą, liemenėlė gali būti puiki pagalbininkė, padedanti vizualiai sukurti pageidaujamas formas.

Kiek anksčiau Portsmouth universiteto mokslininkų atliktas tyrimas iš dalies patvirtina profesoriaus Rouillono išvadas. Tyrimo rezultatuose skelbiama, kad pagrindinė problema, dėl kurios liemenėlė daro daugiau žalos, nei naudos - netinkamai pasirenkamas dydis. Pasirodo, didžioji dalis moterų liemenėlę dėvi tam, kad suteiktų krūtims norimą formą ir dydį, todėl labai dažnai renkasi pernelyg mažas, krūtis stipriai suspaudžiančias liemenėles, neleidžiančias krūtinei palaikyti savo natūralios formos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kai lovoje ištinka netyčiukas... arba ką būtina žinoti apie ekstra tabletes

Yra daugybę diskusijų ir klausimų, kokias kontraceptines priemones reikėtų naudoti ir kokią įtaką jos daro moterų organizmui.

Vaida Kurpienė: kokia duona tinka toms, kurios rūpinasi savo figūra

Skani, kokybiška, subalansuota sudėtimi išsiskirianti duona – tinkama sveikuoliško mitybos raciono dalis, įsitikinusi Vaida Kurpienė.

Slapti dalykai, kurie gerokai patampo tavo nervus

Galbūt nustebsi sužinojusi, kas tave verčia kramtyti kruopščiai nudailintus nagus. Atskleidžiame slaptąsias streso priežastis ir siūlome būdus susigrąžinti prarastą gerą nuotaiką.

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.