Štai kas nutinka kūnui, mėnesį laiko gėrus Coca Colą

 (1)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Neturime jokio tikslo daryti anti reklamą ar tavęs bauginti, bet... Pati puikiai žinai, kad saldinti gazuotieji gėrimai tikrai ne pats sveikiausias pasirinkimas. Tik nematydamos akivaizdžių rezultatų dažniausiai nesusimąstome ir numojama į tai ranka. Ką gi, rezultatai prieš tavo akis!

50-metis George`as Prioras nusprendė atlikti eksperimentą ir kiekvieną dieną išgerdavo 10 Coca Colos skardinių. Vyrukas netgi sukūrė šio projekto internetinį puslapį, kuriame gali rasti visą informaciją apie jo savijautą ir pokyčius, o mes dalinamės sutrumpinta ir apibendrinta versija.

Taigi šiek tiek apie George`ą: jis niekuomet nesilaikė ypatingų dietų, tačiau ribodavo angliavandenių kiekį, nes jo įsitikinimu, būtent angliavandeniai yra pagrindinė augančio svorio priežastis. Iki eksperimento pradžios George`as svėre 76 kilogramus, jo kraujo spaudimas siekė 130/80, o jo kūne buvo maždaug 9 proc. riebalų.

10-tąją eksperimento dieną George`as pasidalino pirmaisiais įspūdžiais: „Šį rytą svėriau 3,6 kg daugiau nei prieš devynias dienas. Beveik nenoriu valgyti, nes nuolatos geriu Colą“. Paskaičiavus akivaizdu, kodėl alkis nekankina - gerdamas tokį kiekį gazuoto saldinto gėrimo, per dieną papildomai jis suvartoja neįtikėtiną kiekį kilo kalorijų (vienoje skardinėje apie 210 kcal) .

Po 15 eksperimento dienų George`o riebalų procentas kūne šoktelėjo nuo 9 iki 14. Vyras prisipažino, kad cukrų gauna tik iš šio gėrimo ir jaučiasi ne itin gerai, tačiau pasistengs išsilaikyti dar 15 dienų. Praėjus 21 dienai jis rašė: „Visą dieną skauda galvą, priaugau 7,2 kg. Šiandien nebesugebėjau užsisegti kelnių. Be to, kur kas dažniau turiu eiti į tualetą“.

100 ml gėrimo yra 10.6 g cukraus, skardinėje - 53 g. Paskaičiuokime: jeigu per dieną išgeriama 10 skardinių, vadinasi suvartojame 530 gramų cukraus. Pusė kilogramo! Šį eksperimentą George`as atliko tam, kad vaizdžiai parodytų, kokią žalą savo organizmui darome nesaikingai vartodami gazuotus saldintus gėrimus. Po mėnesį trukusio eksperimento vyras priaugo 10,4 kg. jo kraujo spaudimas šoktelėjo iki 143/96, o riebalų kūne padidėjo 7 proc.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.