Šiurpą keliantys metodai, padedantys atsikratyti nepageidaujamo nėštumo

© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiuolaikiniame civilizuotame pasaulyje viskas gana paprasta. Nenori vaikų? Yra prezervatyvai, kontraceptiniai žiedai, tabletės ir galybė kitų patikimų apsisaugojimo priemonių. O tos, kurios vis tik laiku nesusigriebė, gali nubėgti į artimiausią vaistinę ir nusipirkti „kito ryto“ tabletę, kuri apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo.

Blogiausiu atveju, jei vis tik „užkibo“, tačiau gimdyti ir turėti vaikų kol kas tu tikrai neplanuoji, - medikai gali atlikti išvalymą ar abortą, priklausomai nuo to, kiek laiko jau yra vaisiui.

Dirbtinis nėštumo nutraukimas buvo praktikuojamas dar senų senovėje, tik metodai buvo toli gražu ne tokie pažangūs, kaip šiais laikais. Štai Senovės Graikijoje abortai buvo ne tik nebaudžiami, bet ir skatinami. Platonas ir Aristotelis ragino apriboti vaikų šeimoje skaičių, kad nenukentėtų visuomenės gerovė, ir tuo atveju, jeigu moteris jau turi nustatytą skaičių vaikų, ji gali pasidaryti abortą. Tai buvo bene pirmasis bandymas įteisinti abortus. Buvo tikima, kad negimęs kūdikis neturi sielos, todėl to negalima būtų lyginti su nužudymu.

Dažniausiai vaisiaus „atsikratymui“ buvo naudojamos tokios liaudiškos priemonės kaip kadagys, rūta, alavijas, skalsė, chininas, kalio permanganatas ir t.t. Tačiau visos šios priemonės buvo nepatikimos ir ne visada veiksmingos. Jos suveikdavo tik toms moterims, kurių organizmas ir šiaip buvo nusilpęs, todėl vaikelio jos greičiausiai nebūtų išnešiojusios bet kuriuo atveju. Sveikoms moterims, norinčioms iššaukti priešlaikinį gimdymą, panašias priemones būtų reikėję gerti milžiniškomis dozėmis, o kuo tai baigtųsi - nežinia, mat apnuodytas organizmas ne tik sukeltų priešlaikinį gimdymą, bet ir iššauktų masę kitų problemų.

Daugiau ar mažiau patikimesnės buvo mechaninės priemonės – jodo, glicerino įpurškimas į gimdą, gimdos zondavimas, vielučių kišimas, kiaušialąstės punkcija, gimdos ertmės apatinės dalies užkimšimas marlės atraiža, apvaisintos kiaušialąstės išgremžimas šaukštu, chirurginėmis žnyplėmis ar tiesiog pirštais. Ankstyvasis abortas paprastai buvo atliekamas išgremžiant apvaisintą kiaušialąstę.

Pasak šio klausimo tyrėjų, tiek viduramžiais, tiek ir rūsčiais abortų draudimo laikais, buvo laikomasi nuostatos, kad „visos priemonės geros“. Todėl dažnai neplanuotai pastojusios moterys pačios imdavosi šios egzekucijos, kišdamos sau į gimdą įvairiausius buitinius instrumentus, tokius kaip vielos, ilgi skrybėlių smeigtukai, aštrūs pagaliukai ar net vinys, neretai ir surūdijusios. Visos šios priemonės buvo ne kas kita, kaip organų žalojimas, neretai pasibaigdavęs tragiškai.

Laukinėse tautose neplanuotas gimdymas buvo rimta problema, mat maisto kiekis buvo ribotas, o dar viena papildoma burna niekam nereikalinga. Todėl nėštumo nutraukimas bet kokiomis priemonėmis buvo toleruotinas, nepaisant daugybės aukų.

Tasmanijos saloje, kur jaučiamas didelis maisto trūkumas, abortai buvo dažnas reiškinys. Čia moterys vietoje intervencinių priemonių persileidimus iššaukdavo mušimu: vyresnio amžiaus moterys nėščiosioms stipriais smūgiais daužydavo pilvą, kol šios patirdavo persileidimą. Mat salos įstatymas draudė moterims iki 36 metų amžiaus susilaukti vaikų. Pastojusios jaunesnės merginos buvo nuvedamos į šventyklą, kur bažnyčios tarnai trypdavo jas savo kojomis, kad sukeltų persileidimą.

Naujojoje Kaledonijoje nėščias moteris versdavo gerti beveik verdantį bananų raudonų pumpurų ar žalių vaisių nuovirą. Pondišerijoje (Indija) moterys, norėdamos išvengti abortų, stengdavosi tapti nevaisingomis ir pagal senovinius prietarus gerdavo avinų šlapimą ir kiškių kraują.
Centrinės Afrikos juodaodės vergės nėštumą buvo priverstos nutraukti savo šeimininko įsakymu, nes taip jis galėdavo jas brangiau parduoti. Ir tikrai niekam nebuvo įdomu, kokiais būdais būsimo vaikelio atsikratysi. Svarbiausia, kad jo neliktų.

Paragvajuje moteris, turinti du gyvus sūnus, daugiau vaikų negalėdavo turėti. Trečią kartą pastojusi, ji būdavo priversta kūdikio atsisakyti. Tam buvo taikomi skaudaus kritimo iš aukščio ar mušimo metodai. Tačiau pasitaikydavo atvejų, kad ir patyrusi įvairius lūžius, moteris vaisiaus neatsikratydavo.

Beveik pusė nėštumų pasaulyje – neplanuoti

Pasaulyje iš 208 mln. nėštumų daugiau nei 41 proc. yra neplanuoti, net pusė jų baigiasi abortu. Kasmet 47 tūkst. moterų miršta dėl nesaugaus aborto. Naujausia abortų statistika Lietuvoje liudija, kad apie 6 tūkst. moterų kasmet renkasi abortą kaip išeitį, sužinojusios apie neplanuotą pastojimą.

Mitai ir tiesa: nepastosi, jei...

Mylėdamasi patį pirmąjį kartą tikrai nepastosi. Vyrams taip pat būna nevaisingų dienų. Po lytinio akto išsiplauk makštį „Coca Cola“ ir būsi saugi. Tai tik trys iš absurdiškų mitų, apie tai, kaip galima išvengti nėštumo mylintis be apsaugos. Pristatome tau keturis labiausiai paplitusius.

Nutraukus kontraceptines tabletes organizmui reikia laiko kol vėl prasidės ovuliacija. Tavo organizmas ne laikrodis, kurį reiktų prisukti, kad veiktų. Net gerdama hormonines tabletes negali būti visiškai garantuota, kad nepastosi. Jei apsinuodysi ir stipriai vemsi ar viduriuosi, jei vartosi antibiotikus ar vieną dieną pamirši išgerti tabletę, sulaukti nepageidaujamo nėštumo tikimybė itin padidėja. Tad pastoti gali ir tą pačią savaitę, pabaigus gerti kontraceptines tabletes.

Menstruacijų metu tu saugi – tikrai nepastosi. Tikra tiesa, kiaušinėliui subrendus ir neįvykus apvaisinimui jis pasišalina. Todėl tu kas mėnesį kraujuoji. Tačiau nėra taip, kad per mėnesį subręsta tik vienas kiaušinėlis. Gali būti, kad kol vienas šalinasi, kitas kaip tik pradeda ovuliaciją. Be to, spermatozoidai makštyje gali išgyventi iki 5 dienų. Tad net pasimylėjusi mėnesinių metu, pastoti gali vėliau.

Maitinimas krūtimi apsaugo nuo nėštumo. Ovuliacija ir mėnesinės maitinančiai krūtimi – retenybė. Tačiau pamažu ciklas atsistato ir ovuliacija gali įvykti net tau to nežinant. Taigi, pastoti visai realu. Geriausia po gimdymo kurį laiką saugotis prezervatyvais. Taip tikrai išvengsi netikėto nėštumo.

Nutrauktas lytinis aktas – patikimas apsaugos būdas. Visiška netiesa. Net jei vaikinas užsimaus prezervatyvą per vidurį lytinio akto, pastoti vis tiek gali. Spermatozoidų gali būti ne tik spermoje, bet ir prejakuliate.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

5 atvejai, kai tave išgelbės įklotai

Be abejo, tu sprendi, naudoti tau kasdienius įklotus ar ne. Jokių griežtų nurodymų šiuo atžvilgiu nėra. Tačiau šiam patogiam išradimui būdinga nemenkų pranašumų. Štai penkios svarios priežastys rinktis kasdienius įklotus šiltuoju metų laiku.

Ginekologė įspėja: dėl šių priežasčių intymios infekcijos gali atsinaujinti (1)

Gyvenime yra dalykų, kuriuos darome per daug nesusimąstydamos. Pavyzdžiui, renkamės apatines kelnaites rytais. Tai toks natūralus veiksmas, kad greičiausiai net negalėtum pasakyti, kokios spalvos kelnaites šiandien mūvi. Tiesa?

Kokie požymiai išduoda, kad tavo organizmui trūksta vitamino B12

Skirtingai nuo vitamino D, kurį gali pagaminti mūsų organizmas, B12 į organizmą gali patekti tik per išorinius šaltinius. B12 yra svarbi maistinė medžiaga, kurią organizmas naudoja DNR sintezei, nervų ir kraujo ląstelių gamybai, jis aprūpina organizmą deguonimi. O jei organizmui trūksta deguonies, nuolat jausi nuovargį, kad ir kiek valandų miegosi.

Jaunos merginos istorija: nekaltybę praradau du kartus

Jei pameni, visai neseniai rašėme apie 21 metų Laurą, kuriai buvo nustatytas Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser sindromas arba kitaip - itin reta makšties patologija, kuomet makštis tiesiog nesusiformuoja.

Masažistas iš Egipto atskleidė, kokias klaidas darome kovodamos su celiulitu

Pasirodę pirmieji saulės spinduliai visoms moterims kasmet primena – atėjo laikas ruoštis suknelių ir sijonų sezonui! Vis dėlto, pasiruošimas gali ir nebūti toks džiuginantis kaip už lango šviečianti saulė.

Natūralios arbatos, kurios skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo

Lieknėti gurkšnojant gardžią arbatą būtų puiku! Panašiai kaip lieknėti gulint ant sofos ir žiūrint televizorių. Tik kyla logiškas klausimas: ar tai įmanoma?

7 efektyviausi pratimai norinčioms dailesnių kūno linijų

Jei esi iš tų merginų, kurioms kantrybės sporto salėje užtenka tik 20 minučių, tuomet mūsų paruošti sporto pratimai tau tikrai tiks ir patiks. O ir į sporto salę eiti nereikės - pratimus galėsi atlikti namuose.

Seksas per mėnesines - kodėl verta tai išbandyti kiekvienai (2)

Kuomet COSMO skaitytojų klausėmė, ką jos mano apie seksą „tomis dienomis“, net 54% merginų anoniminėje apklausoje tarė TAIP! Ir skubame nuraminta tas, kurios nė karto to nebandė: kraujai upeliais tikrai nebėga, tad jei pergyveni būtent dėl to – tikrai neverta.

Liga, kuri įtraukia vis daugiau merginų: kai valgymo sutrikimai pasiglemžia gyvenimą

Jos jaučiasi išskirtinės. Vadina viena kita “Anomis” (plg., “anoreksija”). Susitikusios savo slaptose interneto svetainėse diskutuoja, kaip išgyventi dieną su šimtu kalorijų, kaip paruošti varškėčius be miltų bei kiaušinių ir apgauti gydytojus.

Mirtina kova su kalorijomis: niekas neįsivaizduoja, kokia buvau laiminga sverdama 35 kilogramus

Pasaulį jau kelis dešimtmečius krečia lieknumo karštinė. Neatsilaikėme prieš ją ir mes. Nors negailestinga kova su kalorijomis kartais baigiasi mirtimi.