Pienligę ir kitas makšties infekcijas prisišaukiame pernelyg didele higiena

© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mūsų lytiniai organai sutverti taip, kad pasirūpintų savimi patys. Vis dėlto dažnai merginos ir moterys rūpindamosis intymios vietelės higiena persistengia ir jai tik kenkia. Greičiausiai ne viena pasakys, kad šiuolaikiška moteris naudoja pH sureguliuojančius tamponus ir kitas intymios higienos priemones.

Nacionalinis Amerikos sveikatos institutas teigia, kad nei panašaus pobūdžio tamponai, nei makšties pH sureguliuojantys geliai naudos mūsų jautriausiai vietai nesuteikia. Makštyje, kaip ir visame mūsų kūne, gyvena gerosios ir blogosios bakterijos, kurių kooperacija, padeda kovoti su dirgikliais, infekcijomis, atnaujina senas ląsteles.Tačiau per amžių amžius šią taikią sąjungą moterys bando sudrumsti naudodamos įvairius dezodorantus bei kitą intymią higieną.

Anot medikų, net 40 proc. visų 15–44 metų moterų laikas nuo laiko atlieka vaginos vidaus išplovimą. Nors daugelis intymiai higienai skirtų prausiklių tėra vandens ir acto mišiniai, toks švarinimosi būdas padaro daugiau žalos negu naudos. Ypatingai, jei jis atliekamas jau prasidėjus infekcijai – taip ne tik silpninamas makšties atsparumas bakterijoms, bet ir didėja tikimybė, jog bakterijos pateks į šlapimtakius.

Bet kuris ginekologas patvirtins, kad makšties vidaus plovimas gali turėti įtakos vaginozei, kandidozei bei kitiems infekciniams susirgimams. Be to, pernelyg kruopšti higiena gali apsunkinti pastojimą – teigiama, kad makšties vidaus plovimas kenkia kiaušidėms ir kiaušintakiams. Tad jis tikrai neapsaugo nuo infekcijų, neveikia kaip kontraceptikas išplaunant spermą bei, kaip ir pH reguliuojantys tamponai, tikrai nėra būtinas.

Tos pačios taisyklės galioja intymios higienos dezodorantams, pudroms, dezodorotiems tamponams, kurie tariamai turėtų palaikyti jūsų gaivą ir puikų kvapą. Talko dalelės, kvapų chemikalai bei aerozoliai turi būti laikomi kuo toliau nuo šios vietelės!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Ginekologė įspėja: dėl šių priežasčių intymios infekcijos gali atsinaujinti

Gyvenime yra dalykų, kuriuos darome per daug nesusimąstydamos. Pavyzdžiui, renkamės apatines kelnaites rytais. Tai toks natūralus veiksmas, kad greičiausiai net negalėtum pasakyti, kokios spalvos kelnaites šiandien mūvi. Tiesa?

Kokie požymiai išduoda, kad tavo organizmui trūksta vitamino B12

Skirtingai nuo vitamino D, kurį gali pagaminti mūsų organizmas, B12 į organizmą gali patekti tik per išorinius šaltinius. B12 yra svarbi maistinė medžiaga, kurią organizmas naudoja DNR sintezei, nervų ir kraujo ląstelių gamybai, jis aprūpina organizmą deguonimi. O jei organizmui trūksta deguonies, nuolat jausi nuovargį, kad ir kiek valandų miegosi.

Jaunos merginos istorija: nekaltybę praradau du kartus

Jei pameni, visai neseniai rašėme apie 21 metų Laurą, kuriai buvo nustatytas Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser sindromas arba kitaip - itin reta makšties patologija, kuomet makštis tiesiog nesusiformuoja.

Masažistas iš Egipto atskleidė, kokias klaidas darome kovodamos su celiulitu

Pasirodę pirmieji saulės spinduliai visoms moterims kasmet primena – atėjo laikas ruoštis suknelių ir sijonų sezonui! Vis dėlto, pasiruošimas gali ir nebūti toks džiuginantis kaip už lango šviečianti saulė.

Natūralios arbatos, kurios skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo

Lieknėti gurkšnojant gardžią arbatą būtų puiku! Panašiai kaip lieknėti gulint ant sofos ir žiūrint televizorių. Tik kyla logiškas klausimas: ar tai įmanoma?

7 efektyviausi pratimai norinčioms dailesnių kūno linijų

Jei esi iš tų merginų, kurioms kantrybės sporto salėje užtenka tik 20 minučių, tuomet mūsų paruošti sporto pratimai tau tikrai tiks ir patiks. O ir į sporto salę eiti nereikės - pratimus galėsi atlikti namuose.

Seksas per mėnesines - kodėl verta tai išbandyti kiekvienai (2)

Kuomet COSMO skaitytojų klausėmė, ką jos mano apie seksą „tomis dienomis“, net 54% merginų anoniminėje apklausoje tarė TAIP! Ir skubame nuraminta tas, kurios nė karto to nebandė: kraujai upeliais tikrai nebėga, tad jei pergyveni būtent dėl to – tikrai neverta.

Liga, kuri įtraukia vis daugiau merginų: kai valgymo sutrikimai pasiglemžia gyvenimą

Jos jaučiasi išskirtinės. Vadina viena kita “Anomis” (plg., “anoreksija”). Susitikusios savo slaptose interneto svetainėse diskutuoja, kaip išgyventi dieną su šimtu kalorijų, kaip paruošti varškėčius be miltų bei kiaušinių ir apgauti gydytojus.

Mirtina kova su kalorijomis: niekas neįsivaizduoja, kokia buvau laiminga sverdama 35 kilogramus

Pasaulį jau kelis dešimtmečius krečia lieknumo karštinė. Neatsilaikėme prieš ją ir mes. Nors negailestinga kova su kalorijomis kartais baigiasi mirtimi.

O kurgi jos dingo? Kodėl metant svorį akivaizdžiai sumažėja krūtys

Pirkti dydžiu mažesnius džinsus, kuomet numeti tuos nelemtus kelis kilogramus, labai malonu. O mažesnis liemenukas tikrai nedžiugina... Deja, lieknėjimas turi ir tokį šalutinį efektą.