Nesudėtingi, bet labai efektyvūs pratimai užpakaliukui

 (4)
Nori džiaugtis dailesniu užpakaliuku? „Athletic Duo“ komanda specialiai COSMO skaitytojoms paruošė keletą patarimų ir pratimų vaizdo įrašą, kurį rasi straipsnio apačioje.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dažnai merginai užpakaliukas tampa probleminė vieta, ypač jei jis ne toks stangrus ir tvirtas, kokio norėtųsi. Dietos ar svorio metimas čia nelabai padės, nebent nori nutirpdyti šiek tiek riebalinio sluoksnio. Dailinant užpakaliuką svarbiausia raumuo, o raumenį vystyti galima tik sporto pagalba.

Didesni raumenys – didesnis užpakaliukas, tvirtesni raumenys – stangresnis užpakaliukas. Taip, viskas yra tiesiog paprasta. Kol nuo kalbų nereikia pereiti prie darbų... Iš tiesų užpakaliuko treniravimas nėra toks sudėtingas ir sunkus. Čia svarbiausia nuolatinės pastangos, tad raumenis sutvirtinti galima net paprasčiausiais pratimais. Tikriausiai esi girdėjusi, kad geriausias užpakaliuko pratimas yra paprasčiausias pritūpimas. Taigi, genialumas slypi paprastume.

Pristatome tau nesudėtingą treniruotę, kuri nereikalauja ypatingos įrangos ar treniruoklių. Gali ją atlikti namuose nors ir kasdien. Pratimai koncentruoti į užpakaliuko raumenų tvirtinimą ir auginimą, tačiau dauguma jų tuo pat metu treniruoja ir kojas. Žinoma, jeigu pratimai atrodo per lengvi ar norisi ypatingai greitų rezultatų, rekomenduojame į pagalbą pasitelkti svorius (svarmenis ar kulkšnies svoriukus).

Visus pratimus geriausia daryti lėtai ir užtikrintai, kad jaustum raumens įsitempimą, kontroliuotum judesį. Rekomenduojamas pakartojimų skaičius – 20 kiekvienam pratimui. Visų pratimų eilę daryk keletą kartų (3-7) arba tiek, kiek užteks jėgų. Svarbu tolygiai kvėpuoti (iškvėpiama, kai raumuo stipriausiai įsitempia), išlaikyti gerą formą ir daryti trumpas pertraukėles tarp pratimų. Nepamiršk trumpai apšilti prieš treniruotę (gali bėgti vietoje, padaryti šuoliukų, „pastraksėti“, pasukti klubus), o po treniruotės atlik kelis tempimo pratimus (atsistojus siek žemės, pirštų galų ir pan.)

Treniruotės sudėtis:
20 pritūpimų;
20 įtūpstų atgal;
20 klubų pakėlimų (po 10 vienai kojai);
20 spyrių atgal (po 20 vienai kojai);
20 plačių pritūpimų.

Pritūpimai. Kojas pastatyk pečių plotyje. Tūpk atkišdama užpakalį atgal, tarsi sėstum ant kedės. Nugarą laikyk tiesiai. Leiskis žemyn (kol šlaunys bus lygiagrečios grindims), stabtelk ir iš lėto pakilk į pradinę padėtį.

Įtūpstai atgal. Ženk didelį žingsnį atgal ir leiskis žemyn, kol priekinė koja bus sulenkta (blauzda su šlaunimi turi sudaryti 90 laipsnių kampą). Priekyje esančios kojos kelis neturi išsikišti toliau nei kojos pirštai. Nugarą laikyk tiesiai. Sugrįžk į pradinę poziciją ir kartok pratimą kitai kojai.

Klubų pakėlimai. Atsigulk ant nugaros ir sulenk kojas per kelius, rankas ištiesk ant žemės, šalia kūno. Iškelk vieną koją į viršų, tuomet kilstelk užpakaliuką, kad šlaunis, užpakaliukas ir nugara sudarytų tiesą liniją ir sekundei užlaikyk tokią poziciją. Nuleisk užpakaliuką beveik iki žemės. Pratimą kartok 10 kartų vienai kojai, tuomet 10 kartų kitai. Šis pratimas bus gerokai lengvesnis, jei abi kojas laikysi pastatytas ant žemės.

Spyriai atgal. Atsitok ant keturių, alkūnėmis atsiremk į žemę. Kelk vieną koją atgal ir į viršų, kiek išeina aukščiau. Akimirkai užfiksuok poziciją ir nuleisk koją. Pratimą kartok 20 kartų vienai kojai, tuomet 20 kartų kitai. Darydama pratimą neskubėk.

Platūs pritūpimai. Kojas laikyk šiek tiek plačiau nei pečių plotyje, pirštai pasukti į išorę. Įkvėpdama tūpk, nugarą laikyk tiesiai. Nusileidus poziciją užfiksuok. Iškvėpdama lėtai atsistok.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Alkoholikas šeimoje: ką daryti artimiesiems? (1)

Alkoholizmas – toli gražu ne atskiro žmogaus problema. Kai šeimoje yra alkoholikas, kitų šeimos narių gyvenimas dažniausiai priklauso nuo jo savijautos. Visi tik ir žiūri, ar jis gėrė, ar negėrė, kokia jo nuotaika, kada prasidės daugiadienis alkoholio vartojimas.

Mitybos specialistė: kaip sureguliuoti svorį be dietų ir sporto

Ką darome, kai norime sumažinti svorį? Griebiamės dietų – badaujame, vartojame tik vienos rūšies produktus, geriame liekninamąsias arbatas, valgome liesus produktus. Tačiau, deja, rezultatai dažnai nedžiugina. Kodėl?

Simptomai panašūs, bet nesumaišykite su depresija

Kai kamuoja prasta nuotaika, negali prisiversti išlipti iš lovos, užklumpa ligos ir nebegali žiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje, natūraliai imi ieškoti įvairiausių priežasčių: gal man depresija, galbūt kalta prasta mityba, nuovargis, stresas, vitaminų trūkumas? Atsakymas gali būti labai paprastas – vitamino D deficitas.

Nesveikas ryšys: kūno ir smegenų ligos, kurios lydi viena kitą

Frazė „kūno ir smegenų ryšys“ skamba keistokai ir asocijuojasi su kokia nors meditacija. Tačiau mokslininkai jau senokai įrodė, kad psichikos ir fizinės ligos gali būti susijusios, net jei tas ryšys ir nėra akivaizdus.

Kaip padėti sau išlipti iš lovos ir pagerinti nuotaiką

Šiemet pavasaris neskuba ateiti, tačiau šiltesnės dienos primena, kad pavasaris – ne už kalnų. Ką daryti keičiantis metų laikui, kad neužkluptų pavasarinė depresija, pataria gyd. psichoterapeutė Gražina Sidorovienė.

Nustebsite, kiek kofeino kasdien gauname iš skirtingų produktų (1)

Nors tonizuoja ir kava, ir arbata, ir energiniai gėrimai, ir šokoladas, jų poveikis sveikatai – skiriasi. Taip teigia Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos katedros vedėjas prof. Rimantas Stukas, pristatęs kofeino turinčių produktų vartojimo ypatumų tyrimą.