Nemiegok ant dešinio šono! Tavo organizmas tau padėkos

 (42)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Miegas – turbūt vienas maloniausių laiko leidimo būdų, o teisingai pasirinkta miego poza padės greičiau atgauti jėgas ir jaustis tiesiog puikiai. Ar pastebėjai, kad ant vieno šono miegasi geriau, o ant kito - prasčiau? Mokslininkai išsiaiškino, kad miegant ant kairiojo šono poilsis organizmui būna naudingesnis!

Gerina limfinės sistemos būklę

Limfinė sistema atsakinga už svarbius procesus, vykstančius žmogaus organizme. Vienas iš šių reikšmingų procesų – tai toksinų šalinimas iš organizmo. Daugeliui puikiai žinoma, kad limfinei sistemai svarbi kairioji krūtinės ląstos pusė. Ekspertų manymu, būtent dėl šios priežasties mums miegant ant kairiojo šono spartinamas nereikalingų medžiagų pašalinimas iš organizmo. Kadangi limfoje yra baltymų ir kitokių medžiagų, reikalingų organizmo ląstelėms, miegant ant kairiojo šono visos šios maistingosios medžiagos patenka ten, kur reikia, ir tai įvyksta kur kas greičiau.

Gerina blužnies būklę

Blužnis – limfinei sistemai svarbus organas. Gulint ant kairiojo šono blužnis veikia efektyviau. Kadangi šis organas yra kairėje pusėje, gulint ant kairiojo šono gerinamas jo aprūpinimas krauju, todėl blužnis veiksmingiau šalina kenksmingas medžiagas iš organizmo.

Pagalba žarnynui

Plonojo ir storojo žarnynų susijungimo vieta yra kairėje kūno pusėje, vietoje, vadinamoje ileocekaliniu vožtuvu. Taigi gulint ant kairiojo šono atliekos šį vožtuvą įveikia kur kas greičiau, todėl jos iš organizmo pašalinamos per trumpesnį laiką.

Apsauga nuo rėmens

Jei dažnai vargina rėmuo, patartina miegoti ant kairiojo šono, nes gulint būtent taip skrandis atsiduria žemiau skrandį su stemple jungiančios virškinamojo trakto dalies. Taigi miegodami ant kairiojo šono pasirūpinsite, kad skrandžio turinys nepatektų atgal į stemplę.

Nauda kepenims

Kepenys yra dešinėje kūno pusėje, taigi nieko keisto, kad šis organas mums sapnuojant pačius gražiausius vaizdus perpildomas. Kairioji mūsų kūno pusė padės sulaikyti toksinus ir užtikrinti nuoseklų šio detoksikuojančio organo darbą jo per daug neapkraunant.

Širdies būklės gerinimas

Kairioji širdies pusė atsakinga už viso kūno aprūpinimą krauju, todėl gulėdami ant kairiojo šono pasirūpinsite savo širdimi.

Nauda nėščiosioms

Nieko blogo nenutiks, jei nėštumo metu miegosite ant dešiniojo šono. Vis dėlto miegant ant kairiojo šono kepenys apsaugomos nuo per didelio spaudimo, todėl išvengiama daugybės problemų. Be to, miegojimas ant kairiojo šono skatina kraujo cirkuliaciją nėštumo periodu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.