Nemalonios merginų patirtys: man regis, ginekologas peržengė ribas

 (43)
ginekologas
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tavo intymiausių sveikatos paslapčių patikėtinis kartais gali mestelėti tokių komentarų, taip pasielgti, kad pasijusi visiškai sutrikdyta: tai buvo būtina apžiūros dalis ar ribos vis dėlto buvo peržengtos? Analizuojame mūsų skaitytojų papasakotas istorijas, sukėlusias joms abejonių gydytojo kabinete.

„Gydytoja kažkodėl ėmė manęs klausinėti labai intymių dalykų: ar greitai susijaudinu... Ar dažnai patiriu orgazmą su savo vaikinu...“

Šie itin intymūs klausimai iš tikrųjų yra susiję su lytine sveikata. Klausinėdama apie susijaudinimą ir orgazmą gydytoja gali sužinoti, ar pacientės nekamuoja fizinių priežasčių sukelti seksualinių funkcijų sutrikimai. Tarkim, skausmas ar diskomfortas intymių santykių metu gali signalizuoti apie endometriozę ar gimdos cistas. Abi šios ligos išgydomos.

„Aš visu gražumu guliu ginekologinėje kėdėje - ir staiga gydytojas žodžio netaręs išeina iš kabineto. Po kelių minučių grįžęs nė nesiteikė paaiškinti, kodėl skubiai turėjo mane palikti“.

Jei gydytojui staiga prireikia sutvarkyti kokį neatidėliotiną reikalą, jis turėtų pacientę įspėti, jog išeina, bet netrukus grįš, ir pasiūlyti jai tas kelias minutes luktelėti atsisėdus, kad ji nejaustų diskomforto gulėdama taip atvirai. Staigiai išnykti neatsiprašius - nejautru ir nemandagu kiekvienos srities gydytojui, juolab ginekologui, tačiau taip elgiantis mediko etikos taisyklėms nenusižengiama.

„Prieš pačią dubens organų apžiūros pradžią mano ginekologė pasikvietė būrį rezidentų viso to proceso stebėti“.

Įprasta leisti medicinos studentams stebėti universitetinių ligoninių gydytojų darbą, tačiau kviesti juos neatsiklausus paciento - tai jau nederamas bei įžūlokas elgesys, nors ir niekaip nebaudžiamas. Nė vienas pacientas apžiūros metu neturėtų būti stebimas svetimų žmonių, jeigu pats su tuo nesutinka.

„Kai gulėjau ginekologinėje kėdėje, gydytojas keistai pakomentavo mano anatomiją“.

Gydytojo elgesio vertinimas priklauso nuo komentaro pobūdžio ir tono, kuriuo tai buvo pasakyta. Jei užuominos buvo neseksualinio pobūdžio, galbūt gydytojas lengvu pokalbiu bandė padėti atsipalaiduoti. Panašaus pobūdžio šnekos gal šiek tiek ir ne vietoje, tačiau toks elgesys nėra neetiškas. Kas kita, jei komentaras nuskamba kaip seksualinė užuomina arba gydytojo elgesiui būdinga viliojimo elementų, - tokiu atveju jau galėtume kalbėti apie mediko etikos pažeidimą. Kitą kartą drąsiai sakyk „Ką jūs turėjote omeny? Mano manymu tai visiškai nesusiję su sveikatos tikrinimu“. Tai turėtų priversti nemandagų gydytoją pajusti, kad jis elgiasi netinkamai. O jei užuominos vis tik buvo seksualinio pobūdžio, būtinai apie tai pranešk gydymo įstaigos administracijai.

„Naujoji ginekologė man atlikto rektalinį tyrimą - toks apžiūros metodas man buvo taikytas pirmą kartą“.

Jau vien nueiti pas ginekologą daugumai moterų kainuoja daug nervų, o čia dar ji vieną pirštą kiša į makštį, kitą - į išangę! Suprantamas pasipiktinimas, bet gydytoja nepadarė nieko bloga, nepasielgė nederamai. Tiesiog būtent rektaliniu tyrimu (kitaip tariant per tiesiąją žarną) galima čiuopti dubens organų sritį ir patikrinti, ar joje nėra auglių. Tačiau gydytojas turi įspėti, kad apžiūrės tokiu būdu. Rektalinė apžiūra paprastai rekomenduojama vyresnėms nei 40 metų moterims (nes joms ypač padidėja rizika susirgti vėžiu), tačiau gali būti taikoma ir kur kas jaunesnėms, kai norima patikrinti spėjamą diagnozę, diferencijuoti pakitimus su tiesiosios žarnos dariniais arba atidžiau apžiūrėti kiaušides (jas galima čiuopti būtent per tiesiosios žarnos sienelę). Ir būtent tokia apžiūra gali būti atliekama lytinių santykių neturėjusioms merginoms - kad nebūtų pažeista mergystės plėvė.

„Mano gydytojas buvo trumpam iškviestas iš kabineto. Mačiau, kad durų rankeną jis lietė jau pirštinėta ranka, o grįžęs iškart pradėjo apžiūrą nei tos pirštinės nusiplovęs, nei pakeitęs jos nauja“.

Be abejo, tai neteisingas elgesys. Savaime suprantama, kad gydytojas turėjo paisyti higienos reikalavimų. Nors rizika ir nedidelė, šitaip jis vis dėlto gali perduoti infekciją - juk net pačiuose steriliausiuose kabinetuose apstu mikroorganizmų. Be to, toks gydytojo elgesys prieštarauja higienos reikalavimui plauti rankas prieš bet kokį kontaktą su pacientu.

„Gydytoja išrėžė, kad man jau 35-eri, - pats laikas galvoti apie šeimą“.

Žinoma, nejauku, kai ginekologė ima kalbėti tokia asmeniška ir jautria tema. Tačiau tai tiesa: nuo 35-erių moters galimybės pastoti pamažu mažėja, apie 40-uosius gyvenimo metus jau ir smarkiai šauna žemyn. Daugelis moterų ir pačios tai žino, tačiau kai kurie gydytojai laikosi nuostatos verčiau iš anksto įspėti pacientę, kad biologinis laikrodis tiksi jos nenaudai, nei guosti, kai bus jau per vėlu ką nors padaryti. Iš kitos pusės tavo ginekologė galėjo pasielgti taktiškiau - iš pradžių mandagiai pasiteirauti, ar apskritai planuoji kurti šeimą ir susilaukti vaikų, o jau tik tuomet pasakoti apie amžiaus įtaką pastojimui.

„Gydytoja kažkodėl užsipuolė mane dėl siaučiančių LPL ir liepė mylintis visada naudoti saugumo priemones“.

Ginekologai yra skatinami jaunas pacientes informuoti apie LPL pabrėžiant saugaus sekso bei kasmetinę lytinės sveikatos tikrinimosi būtinybę. Turint omenyje, kad LPL daugiausia užsikrečia jaunesni nei 25 metų žmonės, o moterims gresia didesnė šalutinio LPL poveikio tikimybė, tai visiškai suprantama ir netgi girtina. Žinoma, kalbant tokia tema gydytojos tonas neturi būti smerkiantis.

„Ginekologas staiga išsitraukė fotoaparatą ir pasakė turįs padaryti mano lyties organų nuotrauką ligos istorijai“.

Gydytojas gali prašyti pacientės leidimo nufotografuoti jos intymiąją vietą, bet tik tiriamaisiais tikslais: dėl matomo retos ligos požymio kaip medžiagą moksliniams ar mokomiesiems darbams. Jei pacientė sutinka, fotografuojama tik ligos pažeista vieta, veidas nefiksuojamas. Kitais atvejais gydytojui nėra jokios priežasties pačiam fotografuoti pacientės kūno dalis, juolab neprašant leidimo ir nepaaiškinant, kokiu tikslu tai daroma. Toks gydytojo elgesys ne tik keistas, bet ir ganėtinai įtartinas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Receptas, kaip skaniai išvirti Benedikto kiaušinius

Benedikto kiaušiniai (kiaušiniai marškinėliuose, be lukšto virti kiaušiniai) – puiki idėja, norint greitai pasigaminti sočių pusryčių ar priešpiečių.

Ką verta žinoti apie kiaušinius, ypatingai artėjant Velykoms

Kiaušiniai – tai vitaminų, mineralinių medžiagų, baltymų bei riebalų šaltinis.

14 produktų, kurie atgaivins tavo kepenis

Reta iš mūsų prisimena kepenis, kol jos veikia be sutrikimų. O juk būtent jos, bitės darbininkės, atlieka daugiau kaip šimtą įvairiausių funkcijų, perdirbdamos viską, ką suvalgome ir išgeriame. Kitaip tariant, kepenys – tai mūsų asmeninė filtravimo sistema, sugerianti viską, kas bloga, ir išleidžianti tik tai, kas gera.

Rytą verta pradėti nuo stiklinės vandens su citrina – mitas ar tiesa?

Kasmet kovo mėnesio 22-ąją pasaulyje minima vandens diena. Apie jo naudą organizmui girdima išties daug – vandens privalumus vardija ir sveikos mitybos šalininkai, ir dietologai, ir gydytojai, bet ar tikrai apie vandenį jau žinome viską?

Nedarykite šių klaidų rinkdamosi saulės akinius

Specialistai neigia mitą, jog akinius nuo saulės reikia nešioti tik tada, kai mus šildyti pradeda jos spinduliai.

Kaip dirbti mažiau, bet kur kas produktyviau: 7 praktiniai patarimai

Mums labai patinka 76 metų Carlosas Slimas, antras pagal turtingumą pasaulio žmogus. Kodėl patinka? Ogi dėl to, kad siūlo darbo savaitę sumažinti iki trijų dienų, o darbo dieną pailginti iki 11 valandų. Juk skamba tikrai geriau nei nusibodusi rutina nuo 9 iki 18 val. laukiant nesulaukiant išeiginių, ar ne? Tačiau svarbiausia vis dėlto yra tai, kad visi darbo aplinkos ekspertai sutaria: niekada nėra per vėlu gerinti savo darbinio gyvenimo. Štai ką siūlo minėtieji ekspertai.

Pieno produktai: ar vertingi organizmui ir kada jų negalima vartoti?

Pieno produktai kenkia sveikatai ar visgi yra naudingi organizmui?

Alkoholikas šeimoje: ką daryti artimiesiems? (2)

Alkoholizmas – toli gražu ne atskiro žmogaus problema. Kai šeimoje yra alkoholikas, kitų šeimos narių gyvenimas dažniausiai priklauso nuo jo savijautos. Visi tik ir žiūri, ar jis gėrė, ar negėrė, kokia jo nuotaika, kada prasidės daugiadienis alkoholio vartojimas.

Mitybos specialistė: kaip sureguliuoti svorį be dietų ir sporto

Ką darome, kai norime sumažinti svorį? Griebiamės dietų – badaujame, vartojame tik vienos rūšies produktus, geriame liekninamąsias arbatas, valgome liesus produktus. Tačiau, deja, rezultatai dažnai nedžiugina. Kodėl?

Simptomai panašūs, bet nesumaišykite su depresija

Kai kamuoja prasta nuotaika, negali prisiversti išlipti iš lovos, užklumpa ligos ir nebegali žiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje, natūraliai imi ieškoti įvairiausių priežasčių: gal man depresija, galbūt kalta prasta mityba, nuovargis, stresas, vitaminų trūkumas? Atsakymas gali būti labai paprastas – vitamino D deficitas.