Natūralios priemonės kovoje su pienlige

 (2)
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pienligė, arba mielinė infekcija, – grybelinė infekcija, kuri pasireiškia nemaloniu niežuliu, dilgčiojimu, skausmu lytinių organų zonoje. Su ja dažniausiai susiduria moterys (apskaičiuota, kad net 75 proc. moterų susiduria su pienlige nors kartą per gyvenimą, tačiau suserga ir vyrai, tik rečiau). Kartą susirgus, neretai infekcija kartojasi, - rašoma portale VLmedicina.lt.

Pienligę dažniausiai sukelia mieliagrybis Candida albicans, tačiau pasitaiko ir kitų mieliagrybinių sukėlėjų. Atpažįstama šį infekcija ne tik per dilgčiojimą, niežėjimą intymiose vietose, bet ir per deginimo jausmą jose, skausmą šlapinantis ar lytinių santykių metu, paraudimą, išbėrimą mažomis žaizdelėmis ir baltomis išskyromis.

Vyrams pienligė pasireiškia dažniausiai penio galvutės zonoje ir yra tokia pat nemaloni.

Nuo pienligės vaistinėje galima rasti ir nereceptinių, ir receptinių priešgrybelinių tepaliukų ar tepaliukų, žvakučių su antigrybelinėmis medžiagomis (dažniausiai tai – grybelius naikinančios medžiagos azolo dariniai) arba gerosiomis bakterijomis. Neretai vaistiniai preparatai efektyviai ir greitai pašalina ne tik simptomus, bet ir sunaikina ligos sukėlėją. Tačiau medicinos specialistai dažnai pabrėžia, kad tam, jog liga nepasikartotų, svarbu stiprinti imunitetą ir kartkartėmis panaudoti gerųjų bakterijų žvakutes (moterims) ar apskritai gerųjų bakterijų perroralinius (vartojamus per burną) preparatus.

Tačiau egzistuoja ir kiti kovos su pienlige būdai, kurie ne tik sklinda iš lūpų į lūpas kaip liaudies medicina, bet juos tyrinėja ir mokslininkai. Kokie tų metodų pavyzdžiai?

Pirmasis – arbatmedžių aliejus. Arbatmedžių aliejus nuo seno vertinamas dėl savo antibakterinių ir antigrybelinių savybių. Daugelis tyrimų, kuriuose įrodytas antigrybelinis arbatmedžio aliejaus efektyvumas, buvo atlikti būtent su Candida albicans grybeliu. Kai kuriose šalyse jau dabar galima rasti arbatmedžių aliejaus turinčių žvakučių. Tačiau tepaliuką galima pasigaminti ir namuose sumaišius 3 lašus arbatmedžio aliejaus ir maždaug 30 gramų ar net daugiau kokosų aliejaus (truputį pašildyto). Svarbu atkreipti dėmesį, jog arbatmedžių aliejus yra eterinis, o tai reiškia, jog tai yra itin dirgi medžiaga. Esant pienliginiam sudirgimui ir niežėjimui per didelė arbatmedžių aliejaus koncentracija gali simptomus pabloginti. Todėl svarbu elgtis su arbatmedžio aliejumi itin atsargiai (ypač alergiškiems žmonėms), rasti saugią mažą koncentraciją maišant jį su riebiuoju aliejumi.

Panašiomis kaip arbatmedžių aliejus savybėmis pasižymi ir paprastojo raudonėlio eterinis aliejus. Prieš Candida albicans efektyviai kovoja jo komponentai timolis ir korvakrolis. Kaip ir arbatmedžių eterinis aliejus, šis turi būti skiedžiamas ir po užtepimo praėjus kelioms valandoms nuplaunamas. Atsargumo priemonės taip pat svarbios.

Jei dvejojate dėl eterinių aliejų, švelniai gali padėti ir kita priemonė – tiesiog vienas tyras kokosų aliejus.

Sergant pienlige į mitybą reikia įtraukti daugiau probiotikų turinčio natūralaus jogurto bei česnako.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kodėl kai kurioms poroms patartina miegoti atskirose lovose (1)

Kuomet viena mūsų kolegė papasakojo, kad abu su vyru turi atskirus miegamuosius, visos net išsižiojome iš nuostabos. Prisipažinsime, pirmiausia pagalvojome apie pašlijusius santykius ir gresiančias skyrybas, o kolegei iš to pasijuokus susimąstėme - iš tiesų, kodėl būtina miegoti kartu, jei atskirai išsimiegotume kur kas geriau?

5 skausmingi organizmo signalai, kurių geriau neignoruoti

Kai kurie tariamai nekalti požymiai gali būti ženklas, jog tavęs tyko rimta liga. Įdėmiai perskaityk šį straipsnį, kad laiku spėtum užkirsti jai kelią.