Lieknėjimas bėgiojant - 7 savaičių planas, kuris padės atsikratyti kilogramų

© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sportinė apranga, kedukai, ausinukas su užvedančia muzika - komplektas bėgiojimui jau paruoštas! Pažadame, ne tik atsikratysi kelių nereikalingų kilogramų, bet ir kur kas geriau jausiesi. Taigi, jeigu tvirtai nusprendei pradėti bėgioti, turime tau paruošusios 7 savaičių planą.

Pradžių pradžia niekada nebūna lengva - jautiesi išsunkta iki paskutinio lašo, o kitą dieną (gal ir ne vieną) raumenis skauda taip, kad sunku net iš lovos išlipti. Nereikia persistengti, nes jei neapskaičiuosi savo jėgų, prisiversti išbėgti kitą dieną bus tikrai labai nelengva. Bėgimą, kaip ir bet kurį kitą sportą, reikia prisijaukinti palaipsniui. Taigi jeigu nori, kad treniruotės būtų reguliarios, o ne vienadienis eksperimentas, jausk saiką ir didink apkrovas maždaug 10% per savaitę. Taip tavo kūnas spės apsiprasti ir nejaus didelio streso.

Perspausti nereikia, bet ir naiviai tikėtis, kad nubėgus kilometrą svoris pradės akyse tirpti, būtų neprotinga. Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos turi įsidėmėti: geriau šiek tiek trumpesnės distancijos (bet ne per trumpos) ir mažesnės apkrovos, nei vieną kartą per savaitę maksimaliai išsikrauti. O idealiame variante treniruočių intensyvumą reikėtų kaitalioti. Pavyzdžiui, jeigu bėgioji 3 kartus per savaitę, dvi treniruotės turi būti vidutinio intensyvumo, viena - įtempta.

Įsivaizduokime, kad tavo treniruočių grafiką sudaro 3 bėgimai per savaitę ir standartiškai tu nubėgi 3 kilometrus. Tokiu atveju tavo 7 savaičių svorio metimo programa turėtų atrodyti taip:

1 savaitė: 3 km + 3 km + 5 km
2 savaitė: 3 km + 4 km + 6 km
3 savaitė: 4 km + 4 km + 7 km
4 savaitė: 4 km + 4 km + 4 km
5 savaitė: 5 km + 4 km + 8 km
6 savaitė: 5 km + 5 km + 10 km
7 savaitė: 5 km + 6 km + 10 km

Dauguma pradedančiųjų daro vieną didelę klaidą - įsivaizduoja, kad bėgimas efektyvus tik tuo atveju, jeigu jis greitas. Tai ne tiesa. Tavo tempas turi būti toks, kad galėtum išlaikyti tolygų kvėpavimą. Kad kalorijos iš tiesų degtų, treniruotė turi būti ne trumpesnė nei 20 minučių, todėl jeigu neturi pakankamai ištvermės, geriau jau bėk labai lėtai, bet ilgiau, nei dideliais tempais ir trumpai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Slenka plaukai? Metas pasitikrinti savo kraują

Kankina lūžinėjantys nagai, pablyškusi oda ar staiga pradėję slinkti plaukai? Daugelis mano, kad pagrindinės to priežastys yra nuolatinis stresas, įtampa darbe ar miego trūkumas. Visa tai turi nemažai įtakos, tačiau dažniausiai priežastys yra kur kas gilesnės. Sveikatos specialistų teigimu, jaučiant šiuos simptomus vertėtų atkreipti dėmesį į kraujo būklę.

Intymios vietelės grožis - kas labiausiai kaitina vyrų geismą

Mūsuose vis dar gyvuojantis įsitikinimas, esą gražu tai, kas natūralu - retai kada pasitvirtina realybėje. Vyrai tikina, kad jiems patinka natūralus moters grožis, tačiau kuomet reikia rinktis, vis tik prioritetą teikia subtiliai pasidažiusioms merginoms. Lygiai tas pats ir su intymesniais klausimais: kalbame apie natūralumą, o iš tiesų...?

Štai kokia turėtų būti tavo pilvo apimtis, jei rūpiniesi savo sveikata

Įprasta manyti, kad riebalai - blogis, kuris ne tik gadina mūsų išvaizdą, bet ir kenkia sveikatai. Tačiau ar žinote, kad riebalai - viena iš pagrindinių mūsų organizmo maisto medžiagų, ir jie mums būtini?

Nustebsi sužinojusi, kas yra geriausias vitamino D šaltinis

Pastaruoju metu apie vitamino D naudą ir jo trūkumo pavojus kalbama kone kasdien. Jau bene kiekvienas žino, kad vitamino D deficitas gali sukelti tokias ligas, kaip depresija, peršalimas, astma, diabetas, osteoporozė, vėžiniai susirgimai.

Ką kiekviena turėtų žinoti apie higieninius paketus, tamponus ir kasdienius įklotus (1)

Neabejojame, tu labai atsakingai ir atidžiai renkiesi odos ir plaukų priežiūros priemones, – ir tai yra puiku! Tačiau ar lygiai tiek pat dėmesio skiri ir savo intymiosios srities higienai? O ši sritis ypač jautri, tad jai bet kas netiks – juk nenori nei infekcijų, nei sudirginimo. Kaip išsirinkti tai, kas geriausia?

Lengva, skani ir sveika mityba - apie veganizmą kalbamės su Vente Viteikaite

“Augalinė mityba išties labai įvairi – vien pieno įmanoma pasiruošti net keliolikos rūšių, – sako veganė, festivalio “Vegfest LT” organizatorė Ventė Viteikaitė. – Įkvėpimo galima semtis iš Azijos, Afrikos šalių virtuvių, Viduržemio jūros regione taip pat gausu daržovių patiekalų, net lietuviai turi daug tradicinių patiekalų, kurie yra vegetariški ar veganiški. Juk iki pat XX a. mėsa buvo laikoma prabangos dalyku – ją išgalėjo valgyti tik ponai.”

7 grožio patarimai: mažiau raukšlių, pigmentinių dėmių ir kitų odos problemų

Moksliniais tyrimais patvirtinta: tinkamas maistas gali padėti spręsti odos problemas – nuo aknės iki pernelyg greito senėjimo. Taigi oda ilgiau išliks jauna ir labiau švytės, jei laikysies šių gardžiai paprastų mitybos taisyklių.

Naudingos gudrybės toms, kurias nuolatos kankina nemiga

Didžiausia klaida, kurią darome prieš eidamos gulti: mes nesiruošiame naktiniam poilsiui pamažu. Kad organizmas nugrimztų į palaimingą snaudulį, jam reikia šiek tiek pagelbėti. Štai taip.

14 produktų, kurie ypatingai svarbūs tavo kepenims

Reta iš mūsų prisimena kepenis, kol jos veikia be sutrikimų. O juk būtent jos, bitės darbininkės, atlieka daugiau kaip šimtą įvairiausių funkcijų, perdirbdamos viską, ką suvalgome ir išgeriame. Kitaip tariant, kepenys – tai mūsų asmeninė filtravimo sistema, sugerianti viską, kas bloga, ir išleidžianti tik tai, kas gera.

5 atvejai, kai tave išgelbės įklotai

Be abejo, tu sprendi, naudoti tau kasdienius įklotus ar ne. Jokių griežtų nurodymų šiuo atžvilgiu nėra. Tačiau šiam patogiam išradimui būdinga nemenkų pranašumų. Štai penkios svarios priežastys rinktis kasdienius įklotus šiltuoju metų laiku.