Labai paprastas būdas, kaip greičiau užmigti

 (1)
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Per dieną susikaupę įspūdžiai ir apie tai nuolatos besisukančios mintys yra pagrindinė priežastis, neleidžianti mums užmigti. Baylor universiteto mokslininkai nusprendė atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, kaip tas mintis galėtum sudėlioti į savas lentynėles. Tad kitą kartą, kuomet atsigulus į lovą nepavyks užmigti ir vietoj saldžių sapnų vartysiesi nuo vieno šono ant kito, pabandyk šį paprastą metodą.

57 aktyviai gyvenantys (studijuojantys arba dirbantys) tiriamieji buvo padalinti į dvi grupes. Tyrimo dalyviams teko miegoti specialioje laboratorijoje, kurioje mokslininkai turėjo galimybę stebėti jų miego kokybę. Abiems grupėms prieš miegą buvo skiriamos užduotys: vieni turėjo lape surašyti visus per dieną nuveiktus darbus, kiti turėjo surašyti visus rytdienos planus.

Tie, kurie popieriaus lape rašė jau atliktus darbus, užmigdavo vidutiniškai 25 minutės po to, kai atsiguldavo į lovą. Tie, kuriems teko rašyti ateinančios dienos užduotis, užmigdavo vidutiniškai 16 minučių po atsigulimo į lovą. Tyrimo rezultatai buvo publikuoti žurnale „Eksperimentinė psichologija“. Anot tyrimo vadovų, vidinis nerimas dėl darbų, kuriuos mums teks atlikti, sukelia stresą ir nemigą. Perkeldami savo nerimą ant popieriaus padedame surikiuoti mintis į lentynėles, nusiraminame ir atsipalaiduojame. „Kuo išsamiau dalyviai aprašė būsimus darbus, tuo lengviau jiems pavykdavo užmigti“ - pasakoja tyrimo autoriai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

5 atvejai, kai tave išgelbės įklotai

Be abejo, tu sprendi, naudoti tau kasdienius įklotus ar ne. Jokių griežtų nurodymų šiuo atžvilgiu nėra. Tačiau šiam patogiam išradimui būdinga nemenkų pranašumų. Štai penkios svarios priežastys rinktis kasdienius įklotus šiltuoju metų laiku.

Ginekologė įspėja: dėl šių priežasčių intymios infekcijos gali atsinaujinti (1)

Gyvenime yra dalykų, kuriuos darome per daug nesusimąstydamos. Pavyzdžiui, renkamės apatines kelnaites rytais. Tai toks natūralus veiksmas, kad greičiausiai net negalėtum pasakyti, kokios spalvos kelnaites šiandien mūvi. Tiesa?

Kokie požymiai išduoda, kad tavo organizmui trūksta vitamino B12

Skirtingai nuo vitamino D, kurį gali pagaminti mūsų organizmas, B12 į organizmą gali patekti tik per išorinius šaltinius. B12 yra svarbi maistinė medžiaga, kurią organizmas naudoja DNR sintezei, nervų ir kraujo ląstelių gamybai, jis aprūpina organizmą deguonimi. O jei organizmui trūksta deguonies, nuolat jausi nuovargį, kad ir kiek valandų miegosi.

Jaunos merginos istorija: nekaltybę praradau du kartus

Jei pameni, visai neseniai rašėme apie 21 metų Laurą, kuriai buvo nustatytas Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser sindromas arba kitaip - itin reta makšties patologija, kuomet makštis tiesiog nesusiformuoja.

Masažistas iš Egipto atskleidė, kokias klaidas darome kovodamos su celiulitu

Pasirodę pirmieji saulės spinduliai visoms moterims kasmet primena – atėjo laikas ruoštis suknelių ir sijonų sezonui! Vis dėlto, pasiruošimas gali ir nebūti toks džiuginantis kaip už lango šviečianti saulė.

Natūralios arbatos, kurios skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo

Lieknėti gurkšnojant gardžią arbatą būtų puiku! Panašiai kaip lieknėti gulint ant sofos ir žiūrint televizorių. Tik kyla logiškas klausimas: ar tai įmanoma?

7 efektyviausi pratimai norinčioms dailesnių kūno linijų

Jei esi iš tų merginų, kurioms kantrybės sporto salėje užtenka tik 20 minučių, tuomet mūsų paruošti sporto pratimai tau tikrai tiks ir patiks. O ir į sporto salę eiti nereikės - pratimus galėsi atlikti namuose.

Seksas per mėnesines - kodėl verta tai išbandyti kiekvienai (2)

Kuomet COSMO skaitytojų klausėmė, ką jos mano apie seksą „tomis dienomis“, net 54% merginų anoniminėje apklausoje tarė TAIP! Ir skubame nuraminta tas, kurios nė karto to nebandė: kraujai upeliais tikrai nebėga, tad jei pergyveni būtent dėl to – tikrai neverta.

Liga, kuri įtraukia vis daugiau merginų: kai valgymo sutrikimai pasiglemžia gyvenimą

Jos jaučiasi išskirtinės. Vadina viena kita “Anomis” (plg., “anoreksija”). Susitikusios savo slaptose interneto svetainėse diskutuoja, kaip išgyventi dieną su šimtu kalorijų, kaip paruošti varškėčius be miltų bei kiaušinių ir apgauti gydytojus.

Mirtina kova su kalorijomis: niekas neįsivaizduoja, kokia buvau laiminga sverdama 35 kilogramus

Pasaulį jau kelis dešimtmečius krečia lieknumo karštinė. Neatsilaikėme prieš ją ir mes. Nors negailestinga kova su kalorijomis kartais baigiasi mirtimi.