Kraupi lietuvės patirtis: parodė, kaip atrodo pašalinti suplyšę implantai iš jos krūtų

 (7)
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Prieš penkiolika metų atlikta krūtų didinimo operacija vos nesibaigė tragedija“, - savo istoriją pradeda keturiasdešimt aštuonerių Jolita. Pagimdžius du vaikus, juos maitinus, moters krūtys sunyko, pasidarė „tuščios“, tad ji apsisprendė – reikalingi krūtų implantai.

„Apsilankiau Vilniuje pas specialistą, sutariau implantų dydį, operacijos laiką. Kai „gavau“ savo naująją krūtinę, buvau laimingiausia moteris pasaulyje. Tačiau neilgai. Netrukus krūtys pasidarė kietos. Kadangi niekas man nepasakojo, kokios iš tiesų jos turi būti, niekas po operacijos manęs pakartotinai neapžiūrėjo ir nekonsultavo, pagalvojau, kad taip viskas ir turi būti“, - prisimena Jolita.

Netrukus sukietėjusios krūtis pakeitė ir formą. „Po poros metų man pradėjo lįsti implantų kraštai. Aš pati savomis rankomis galėdavau pasukti implantą, atstatyti jį į reikiamą vietą. Implantų kraštai lįsdavo iš šonų, iš apačios. Ir aš galvojau, kad tai yra normalu“, - siaubinga patirtimi dalinasi Jolita.
Po penkerių metų moteris pastojo. „Gimus vaikams, juos maitinau. Dabar galvoju, kad implantai tada jau buvo plyšę. Bet pritvinkusios pieno mano krūtys tapo minkštos, džiaugiausi jų forma ir svajojau, kad tokios jos ir liktų“, - pasakoja Jolita.

Kraupi lietuvės patirtis: parodė, kaip atrodo pašalinti suplyšę implantai iš jos krūtų
© Asmeninio albumo nuotr.

Nustojus maitinti, keturių vaikų mamos krūtys vėl atgavo pirminį kietumą. „Jei paliesdavau krūtis gulėdama ant nugaros, atrodydavo, kad liečiu apelsiną po oda“, - pasakoja Jolita.

Moteris atvira – net ir tada ji savo savo krūtų formos ir kietumo nesureikšmino. Tačiau vyrui jas liesti buvo uždrausta. “Liepiau jam neliesti manęs. Stengdavausi išvengti artumo. Man net buvo gėda. Bet net ir tada galvojau, jog visi implantai tokie ir kad visos krūtų didinimo operaciją pasidariusios moterys patiria tą patį”, - sako Jolita. Man gaila savęs, kad gyvenau penkiolika metų slėpdama savo krūtinę nuo vyro”.

Jolita neslepia – kalbėtis apie patiriamus sunkumus ji neišdrįso ne tik su specialistais, bet ir su artimiausiais žmonėmis. Niekas nežinojo apie moterį kamuojančią problemą. „Mūsų aplinkoje pokalbiai apie plastines operacijas buvo tabu. Niekas neaptarinėjo, kas ką darėsi, kas ką operavo. Mano draugės slėpė bet kokias kūno dailinimo procedūras. Tylėjau ir aš“, - prisipažįsta Jolita. Tačiau vieną dieną artima draugė neištvėrė. Atvykusi į svečius ji pasidžiaugė prieš metus atlikta krūtų didinimo operacija. „Tikriausiai to atvirumo apimta, pasipasakojau ir aš. Net išdrįsau paprašyti leisti paliesti jos krūtis. O palietusi nusistebėjau, kad jos lygiai tokios pat kietos, kaip ir manosios“, - pasakoja Jolita.

Draugės pasišnekučiavo, išsiskyrė ir paslaptys buvo pamirštos. Tačiau po kelių dienų Jolita sulaukė skambučio, apvertusio jos gyvenimą aukštyn kojomis. „Man reikia keisti implantus. Organizmas juos atmetė, todėl jie ir sukietėjo“, - Jolitai naujieną pranešė draugė. Tada ir ji pati suprato – krūtys po implantų įdėjimo kietos neturėtų būti.

„Pirmas dalykas, kurį padariau – paskambinau plastinės chirurgijos specialistui Sauliui Vikšraičiui. Netrukus buvo paskirtas vizitas, kurio metu atlikta krūtų echoskopija. Naujienos mane šokiravo“, - prisimena Jolita.

Moteriai buvo diagnozuota krūtų kontraktūra. „Kapsulės kontraktūra yra randas, kuris gali susidaryti aplink implantą. Tai nėra itin dažna komplikacija, tačiau ji lemia itin nenatūralią krūtų išvaizdą. Krūtinė atrodo pernelyg kieta, apvali, oda būna įsitempusi“, - taip Jolitos problemą apibūdino chirurgas S. Vikšraitis.

Buvo nuspręsta nedelsiant atlikti implantų pakeitimo operaciją. „Moterys dažnai net nepagalvoja, kad implantai taip pat turi galiojimo laiką. Ir labai svarbu nuolat tikrinti jų būklę, kadangi galimi mikro įtrūkimai, formos pakitimai. Moterys turi suvokti, kad rūpintis savimi yra privalu“, - sako chirurgas.

Echoskopu ištirtų Jolitos krūtų būklė buvo kritinė: implantai buvo plyšę, tūris ir forma pakitę, aplink implantus susidariusios apsauginės kapsulės, dėl kurių ir sukietėjo krūtys.

Jolita su siaubu prisimena vaizdą, kurį pamatė išėmus jos implantus ir pakeitus kitais. „Manieji atrodė kaip medūzos, apaugusios mano kūno audiniais, viskas pažaliavę“, - pasakojo ji.

Kraupi lietuvės patirtis: parodė, kaip atrodo pašalinti suplyšę implantai iš jos krūtų
© Asmeninio albumo nuotr.

Moteris neslepia – jos gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai. „Nors po operacijos praėjo vos pora savaičių, bet jau dabar jaučiu krūtų minkštumą. Džiaugiuosi, kad pasikalbėjau su drauge ir galų gale suvokiau, kad jei jaučiu diskomfortą, vadinasi, yra blogai. Ir dabar esu labai dėkinga plastinės chirurgijos specialistui Sauliui Vikšraičiui, kad galų gale galiu džiaugtis tobula krūtine“, - sako Jolita.
Plastinės chirurgijos specialistas pataria kiekvienai moteriai po operacijos kas dvejus metus padaryti krūtų ultragarso tyrimą, įvertinti jų būklę. „Jei kyla bent menkiausias įtarimas, kad kažkas ne taip, mes pacientes priimame be eilės. Delsti nevalia“, - sako jis.

Krutų implantų gamintojai naudoja pačias pažangiausias technologijas ir juos nuolatos tobulina, tačiau kol kas nėra idealių implantų. „Krūties kontrakturos pasitaiko dviem procentams moterų, nešiojančioms implantus dešimt metų. Atlikdami operaciją naudojame prevencines priemones prieš implanto surandėjimą: geras kraujavimo stabdymas, antiseptikais apdirbamas tiek operacinis plotas, tiek implantai, vienkartines medžiagos ir antibiotikai. Vis dėlto, po dešimties metų mes, plastines chirurgijos specialistai, rekomenduojame krūtų implantus pasikeisti, nes ilgainiui krūtų implantai dėvisi ir tiek kontraktūros, tiek plyšimo galimybė padidėja iki dešimties procentų“, - pasakoja S. Vikšraitis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Slenka plaukai? Metas pasitikrinti savo kraują

Kankina lūžinėjantys nagai, pablyškusi oda ar staiga pradėję slinkti plaukai? Daugelis mano, kad pagrindinės to priežastys yra nuolatinis stresas, įtampa darbe ar miego trūkumas. Visa tai turi nemažai įtakos, tačiau dažniausiai priežastys yra kur kas gilesnės. Sveikatos specialistų teigimu, jaučiant šiuos simptomus vertėtų atkreipti dėmesį į kraujo būklę.

Intymios vietelės grožis - kas labiausiai kaitina vyrų geismą

Mūsuose vis dar gyvuojantis įsitikinimas, esą gražu tai, kas natūralu - retai kada pasitvirtina realybėje. Vyrai tikina, kad jiems patinka natūralus moters grožis, tačiau kuomet reikia rinktis, vis tik prioritetą teikia subtiliai pasidažiusioms merginoms. Lygiai tas pats ir su intymesniais klausimais: kalbame apie natūralumą, o iš tiesų...?

Štai kokia turėtų būti tavo pilvo apimtis, jei rūpiniesi savo sveikata

Įprasta manyti, kad riebalai - blogis, kuris ne tik gadina mūsų išvaizdą, bet ir kenkia sveikatai. Tačiau ar žinote, kad riebalai - viena iš pagrindinių mūsų organizmo maisto medžiagų, ir jie mums būtini?

Nustebsi sužinojusi, kas yra geriausias vitamino D šaltinis

Pastaruoju metu apie vitamino D naudą ir jo trūkumo pavojus kalbama kone kasdien. Jau bene kiekvienas žino, kad vitamino D deficitas gali sukelti tokias ligas, kaip depresija, peršalimas, astma, diabetas, osteoporozė, vėžiniai susirgimai.

Ką kiekviena turėtų žinoti apie higieninius paketus, tamponus ir kasdienius įklotus (1)

Neabejojame, tu labai atsakingai ir atidžiai renkiesi odos ir plaukų priežiūros priemones, – ir tai yra puiku! Tačiau ar lygiai tiek pat dėmesio skiri ir savo intymiosios srities higienai? O ši sritis ypač jautri, tad jai bet kas netiks – juk nenori nei infekcijų, nei sudirginimo. Kaip išsirinkti tai, kas geriausia?

Lengva, skani ir sveika mityba - apie veganizmą kalbamės su Vente Viteikaite

“Augalinė mityba išties labai įvairi – vien pieno įmanoma pasiruošti net keliolikos rūšių, – sako veganė, festivalio “Vegfest LT” organizatorė Ventė Viteikaitė. – Įkvėpimo galima semtis iš Azijos, Afrikos šalių virtuvių, Viduržemio jūros regione taip pat gausu daržovių patiekalų, net lietuviai turi daug tradicinių patiekalų, kurie yra vegetariški ar veganiški. Juk iki pat XX a. mėsa buvo laikoma prabangos dalyku – ją išgalėjo valgyti tik ponai.”

7 grožio patarimai: mažiau raukšlių, pigmentinių dėmių ir kitų odos problemų

Moksliniais tyrimais patvirtinta: tinkamas maistas gali padėti spręsti odos problemas – nuo aknės iki pernelyg greito senėjimo. Taigi oda ilgiau išliks jauna ir labiau švytės, jei laikysies šių gardžiai paprastų mitybos taisyklių.

Naudingos gudrybės toms, kurias nuolatos kankina nemiga

Didžiausia klaida, kurią darome prieš eidamos gulti: mes nesiruošiame naktiniam poilsiui pamažu. Kad organizmas nugrimztų į palaimingą snaudulį, jam reikia šiek tiek pagelbėti. Štai taip.

14 produktų, kurie ypatingai svarbūs tavo kepenims

Reta iš mūsų prisimena kepenis, kol jos veikia be sutrikimų. O juk būtent jos, bitės darbininkės, atlieka daugiau kaip šimtą įvairiausių funkcijų, perdirbdamos viską, ką suvalgome ir išgeriame. Kitaip tariant, kepenys – tai mūsų asmeninė filtravimo sistema, sugerianti viską, kas bloga, ir išleidžianti tik tai, kas gera.

5 atvejai, kai tave išgelbės įklotai

Be abejo, tu sprendi, naudoti tau kasdienius įklotus ar ne. Jokių griežtų nurodymų šiuo atžvilgiu nėra. Tačiau šiam patogiam išradimui būdinga nemenkų pranašumų. Štai penkios svarios priežastys rinktis kasdienius įklotus šiltuoju metų laiku.