Kokiomis dienomis galima pastoti

 (14)
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Apklausos, kurią atliko tyrimų organizacija „Child Trends“, duomenimis, 66 proc. jaunų vyrų ir moterų nežino, kokiu ciklo laikotarpiu moteris vaisinga, ir kiek dienų trunka vaisingasis laikotarpis. Amerikos kovos su nevaisingumu asociacijos duomenimis, 20 proc. atvejų, kuomet poros iki vizito pas gydytoją mano, kad negali turėti vaikų, susiję su neteisingu įsivaizdavimu, kuriuo metu moteris gali pastoti.

Kaip dažnai reikėtų mylėtis?

Vyrai dažnai mano, kad tinkamiausias būdas pradėti vaiką – tiesiog mylėtis kasdien. Tačiau tai nėra tiesa. Reprodukcijos eksperto Kayleno Silverbergo teigimu, toks uolumas kaip tik sumažina pastojimo tikimybę. „Vyro organizmui vidutiniškai reikia nuo 36 iki 48 valandų, kad sukauptų reikiamą spermos kiekį, – aiškina jis. – Jei pora mylisi kasdien, gali nutikti taip, kad būtent ovuliacijos metu spermos ir neužteks.“ Gydytojai rekomenduoja vaisingu laikotarpiu mylėtis kas antrą dieną.

Kokia tikimybė pastoti?

Atminkite, kad kiekvieną mėnesį tikimybė pradėti kūdikį yra 10-15 proc. – jei abu partneriai sveiki ir ne vyresni nei 35 metų. 88 proc. tokių porų norimą rezultatą pasiekia metų eigoje, 95 proc. – per dvejus metus. Partneriams, kurių amžius iki 30 metų, vidutiniškai prireikia pusmečio, 35-erių metų partneriams – devynių mėnesių. Žinoma, kiekvienas atvejis individualus. Mes tik pateikėme statistiką.

Alkoholis, kofeinas... Ar tai daro įtaką?

Jei atsisakysi alkoholio ir kofeino, tikimybė pastoti padidės. Apie rūkymą negali būti nė kalbos – reikia mesti. Įrodyta, kad cheminės medžiagos, kurių yra cigarečių dūmuose, sumažina estrogeno, būtino kiaušialąstės brendimui ir endometriumo sustorėjimui, gamybą. Per didelis liesumas ir apkūnumas taip pat nepalankiai veikia hormoninį foną, reiškia, ir vaisingumą.

Ką reiškia ciklo pokyčiai?

Ciklo trukmė gali keistis kas mėnesį – tai visiškai normalu ir neveikia vaisingumo. Tačiau jei ciklas nuolat trumpesnis nei 21 diena ar ilgesnis nei 35 dienos, taip pat jei išskyrų gausa ar spalva kaskart skiriasi, vertėtų kreiptis į gydytoją, nes šie simptomai gali signalizuoti apie įvairiausias ligas.

Kokia poza mylėtis?

Draugė sakė, kad po sekso sveika pagulėti pakėlus kojas į viršų, kad šansai pastoti padidėtų? Pamiršk. „Kai tik įvyksta ejakuliacija, spermatozoidai iškart skuba link gimdos kaklelio, ir būk tikra: jie ras ten kelią nepriklausomai nuo to, ar tu stovėsi, ar gulėsi lovoje iškėlusi kojas“, - aiškina ginekologė Hilda Hutcherson.

Kaip nustatyti vaisingas dienas?

Vaisingos dienos įprastai būna kelios prieš ovuliaciją ir po jos. Taigi tavo tikslas - apskaičiuoti kada gi vyksta toji ovuliacija. Kad tai sužinotum, iš vidutinės ciklo (ciklas - laikotarpis nuo pirmos mėnesinių dienos iki kitų mėnesinių) trukmės reikia atimti 14 dienų. Pavyzdžiui, jei tavo ciklas trunka 27 dienas, tuomet iš 27 atimk 14. Ovuliacija turėtų įvykti 13 dieną po menstruacijų pradžios. Dar kartą pasikartosime: vaisingiausios kelios dienos iki ovuliacijos ir kelios dienos po jos. O tam, kad būtų paprasčiau, tiesiog užsuk į vaistinę ir nusipirk ovuliacijos testų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Vaida Kurpienė: kokia duona tinka toms, kurios rūpinasi savo figūra

Skani, kokybiška, subalansuota sudėtimi išsiskirianti duona – tinkama sveikuoliško mitybos raciono dalis, įsitikinusi Vaida Kurpienė.

Slapti dalykai, kurie gerokai patampo tavo nervus

Galbūt nustebsi sužinojusi, kas tave verčia kramtyti kruopščiai nudailintus nagus. Atskleidžiame slaptąsias streso priežastis ir siūlome būdus susigrąžinti prarastą gerą nuotaiką.

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.