Kodėl negalima kloti lovos vos tik atsikėlus

 (1)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tikriausiai ne vienai iš mūsų dar nuo mažų dienų įkalta į galvą, kad tvarka prasideda nuo paklotos lovos. Atsikėlei, pasiklojai lovą, o tuomet jau į dušą ar valgyti pusryčių. Jei ir tu buvai pratinama gyventi tokiu režimu, tuomet gali nusiųsti šį straipsnį savo mamai. Mokslininkai tikina, kad vos tik atsikėlus lovos kloti ne tik nebūtina, bet ir nepatartina.

Kodėl negalima kloti lovos vos tik atsikėlus
© Vida Press

Susipažink: ką tik pamatei 700 kartų priartintą dulkių erkutę. Kingstono universiteto mokslininkai paskaičiavo, kad lovoje šių gražuolių gali būti maždaug pusantro milijono. Tu jų nematai, bet jos egzistuoja ir minta tavo kūnu. Na, gal ir pernelyg dramatiškai pasakyta... Iš tiesų dulkių erkutės minta mikroskopinėmis negyvos odos ląstelėmis. Lovoje epidermio dalelyčių lieka ypatingai daug, todėl didžiausią dulkių erkučių kiekį čia ir rastume.

Dulkių erkučių gyvenimo trukmė – maždaug mėnuo, bet patelė per šį laiką spėja padėti nuo 100 iki 300 kiaušinių. Viena namų dulkių erkė per savo gyvenimą tuštinasi maždaug 2000 kartų. Būtent šiuose ekskrementuose yra medžiagų, kurios sukelia alergiją. Priešingai, nei sezoninė šienligė, ši alergija kankina ištisus metus ir sukelia ilgalaikius nepatogumus - prastą miegą, lėtinį nuovargį. Tad jei atsigulus į lovą pradeda kankinti čiaudulys, sloga ar akių paburkimas, tikėtina, kad tave alergizuoja būtent dulkių erkutės.

Palankiausios sąlygos erkučių dauginimuisi – 70-80 proc. santykinė drėgmė ir 25 laipsnių Celsijaus temperatūra. Santykinei oro drėgmei nukritus iki 50 proc., jų pradeda mažėti. Kas vyksta kai mes miegame? Kūno temperatūra šildo patalynę, o išskiriamas prakaitas užtikrina erkutėms taip patinkančią drėgmę. Jei atsikėlusi ryte puoli kloti lovą, išsaugai pačias palankiausias sąlygas šių ne itin malonių gyvių dauginimuisi. Tuo tarpu neklota lova greičiau vėdinasi, lengviau išgarinama per naktį susikaupusi drėgmė.

Tad gal lovos apskritai neverta kloti? Namų valymo ekspertė Carolyn Forte teigia, kad dulkių erkučių yra absoliučiai visur, net ir tavo kambario užuolaidose, tad nepaklota lova problemos neišspręs. Vis dėlto ji pataria neskubėti to daryti vos tik atsikėlus. Carolyn rekomenduoja rytais susitvarkyti visus kitus darbus ir tik tuomet grįžti prie lovos klojimo. Taip patalynė spės prasivėdinti, o dulkių erkutės tuo tikrai nebus patenkintos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kai lovoje ištinka netyčiukas... arba ką būtina žinoti apie ekstra tabletes

Yra daugybę diskusijų ir klausimų, kokias kontraceptines priemones reikėtų naudoti ir kokią įtaką jos daro moterų organizmui.

Vaida Kurpienė: kokia duona tinka toms, kurios rūpinasi savo figūra

Skani, kokybiška, subalansuota sudėtimi išsiskirianti duona – tinkama sveikuoliško mitybos raciono dalis, įsitikinusi Vaida Kurpienė.

Slapti dalykai, kurie gerokai patampo tavo nervus

Galbūt nustebsi sužinojusi, kas tave verčia kramtyti kruopščiai nudailintus nagus. Atskleidžiame slaptąsias streso priežastis ir siūlome būdus susigrąžinti prarastą gerą nuotaiką.

Kokią miego pozą rinktis, jei rytais jauti nugaros skausmus

Jei ryte atsikėlusi jauti nugaros skausmus, tai ženklas, kad miegi netinkama poza. Žinome, kontroliuoti savęs miego metu praktiškai neįmanoma - net jei užmigsi ant nugaros, greičiausiai atsibusi miegodama ant pilvo ar taip, kaip esi įpratusi. Tačiau labiausiai tavo nugarai kenkiančias pozas gali šiek tiek patobulinti!

Atviras pasakojimas: ką iš tiesų reiškia sirgti depresija

Būna ir taip – ieškai ligų savo fiziniame kūne, o serga, pasirodo, tai siela! Labai atviras pasakojimas apie būseną sergant depresija.

Apgaulingi Alzheimerio simptomai: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų.

Idealiai riestas: 7 pratimai, kuriuos rekomenduoja gražiausio Instagram užpakaliuko savininkė

Jen Selter - tikrų tikriausia Instagramo žvaigždė, tituluojama gražiausio užpakaliuko savininke! Patikėk, tokios linijos - anaiptol ne gamtos dovana, o nuolatinis darbas sporto salėje. Gal ir gerai, m? Juk jeigu gali Jen, vadinasi galim ir mes!

Penki svarbūs simptomai, kuriuos išduoda tavo krūtys

Nenumok ranka, jei pastebėjai pakitimus krūtinės srityje. Tai gali būti pirmieji simptomai, kad metas susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus.

7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.